Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Pomoc adwokacka lub prawnicza - Norwegia

Czytali temat:
85 Postów
Krzysztof Woźniak
(SpikeMc2)
Początkujący
Witam poszukuję adwokata bądź prawnika zajmującego się norweski polskimi przepisami dotyczącymi prawa jazdy.
Mianowicie mam problem ponieważ zostało mi zabrane prawo jazdy 7 miesięcy temu przez policję norweską za przekroczenie prędkości. Teraz mija okres a policja zażyczyła sobie żebym wymienił prawo jazdy na norweskie ( nie wiem czy nie zażyczą sobie egzaminu) dlatego pilnie potrzebuje się skontaktować z osobą która jest biegła w przepisach norweskich w sprawach prawa jazdy ponieważ wydaje mi się że policja mocno naciąga przepisy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Slawek36
(Slawek36)
Wiking
Nie tobie pierwszemu po zatrzymaniu wymienili , jeśli jesteś w Norwegii ileś tam lat to powinieneś wymienić je sam. Wrócisz do polski to wymienisz na polskie spowrotem i tyle , a egzaminu nie będzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
b v
(black_e39)
Wiking
„Du kan bruke førerkortet fra andre EU/EØS-land i Norge så lenge det er gyldig etter sitt innhold.„
Nie ma konieczności wymiany prawa jazdy na norweskie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów

(ExtinctionR)
Nowicjusz
Kiedyś jeden prawnik za 100 zł plus VAT udzielił mi mądrej rady: 'Pan ma rację, a oni mają władzę.'
Podobnie miaem jakąś watpliwość z urzędnikami, tylko w Polsce.
Mniej wysiłku i pieniędzy będzie kosztowało Cię wyrobienie tego norweskiego prawa jazdy niż walka prawna z policją.
Oni mogą argumentować, ok mieszka Pan w Norwegii, występuje Pan o prawo jazdy w Norwegii. Kwestia rezydencji będzie tu kluczowa.
k.

SpikeMc2 napisał:
Witam poszukuję adwokata bądź prawnika zajmującego się norweski polskimi przepisami dotyczącymi prawa jazdy.
Mianowicie mam problem ponieważ zostało mi zabrane prawo jazdy 7 miesięcy temu przez policję norweską za przekroczenie prędkości. Teraz mija okres a policja zażyczyła sobie żebym wymienił prawo jazdy na norweskie ( nie wiem czy nie zażyczą sobie egzaminu) dlatego pilnie potrzebuje się skontaktować z osobą która jest biegła w przepisach norweskich w sprawach prawa jazdy ponieważ wydaje mi się że policja mocno naciąga przepisy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
SpikeMc2 napisał:
Witam poszukuję adwokata bądź prawnika zajmującego się norweski polskimi przepisami dotyczącymi prawa jazdy.
Mianowicie mam problem ponieważ zostało mi zabrane prawo jazdy 7 miesięcy temu przez policję norweską za przekroczenie prędkości. Teraz mija okres a policja zażyczyła sobie żebym wymienił prawo jazdy na norweskie ( nie wiem czy nie zażyczą sobie egzaminu) dlatego pilnie potrzebuje się skontaktować z osobą która jest biegła w przepisach norweskich w sprawach prawa jazdy ponieważ wydaje mi się że policja mocno naciąga przepisy.


Witaj, tutaj znajdziesz kontakty: www.mojanorwegia.pl/ogloszenia/szukaj,adwokat/page1.html
Zgłoś wpis
170 Postów
Stały Bywalec
na stronie www.vegvesen.no/forerkort/har-forerkort/...s-forerkort-i-norge, znajdziesz informację, że prawa jazdy wydane w EU są ważne, NIE dotyczy to jednak praw jazdy "ciężkich kategorii", te obowiązują inne prawa a nie wiem o jakiej kategorii mówisz. Dodatkowo na stronie
www.vegvesen.no/forerkort/har-forerkort/...os-forerkort-i-norge możesz sprawdzić czy Twoje prawo jazdy jest ważne i nie podlegało wymianie, wpisuje się tam tylko Kraj wydania, datę wydania. Jeśli prawo jest ważne to pojawi się opis, jeśli nie - to nic się nie pojawi. Polecam zapoznać się z Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 29 kwietnia 2002 r. w sprawie wymiany praw jazdy. Te rozporządzenie mówi o utracie praw jazdy wydanych od 1984 do 1999 (paragraf 6)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok