Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

materialy na fakturze - Norwegia

5 Postów
Anna Dittmann
(sowka7)
Wiking
Witam, prowadze jednoosobowa firme i chce odliczyc vat od zakupionych materialow. Czy te materialy musza byc uwzglednione w fakturze dla klienta? Chodzi o to, ze klient chce abym mu wysylal kopie rachunkow i on bedzie na biezaco za nie placil. A fakture za prace wystawie dopiero za ok 2 miesiace. Co w takim przypadku?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
sowka7 napisał:
Witam, prowadze jednoosobowa firme i chce odliczyc vat od zakupionych materialow. Czy te materialy musza byc uwzglednione w fakturze dla klienta? Chodzi o to, ze klient chce abym mu wysylal kopie rachunkow i on bedzie na biezaco za nie placil. A fakture za prace wystawie dopiero za ok 2 miesiace. Co w takim przypadku?
Moim zdaniem powinieneś robić odwrotnie, fakturę za wykonaną prace wysyłać co 4-tygodnie a faktury za wbudowany materiał co trzy miesiące.
Materiał wbudowany a nie zapłacony przez inwestora, jest twoim materiałem do momentu uregulowania należności i zawsze możesz dochodzić swoich praw w razie szwindli przez inwestora. Z wynagrodzeniem za pracę, jest zawsze problematycznie podczas tak długich rozliczeń /2-miesiące/. Ponadto zawsze powinieneś mieć na bieżąco kasę z wynagrodzenia na aktualne opłaty socjalno bytowe.
To moje zdanie, jednak ja nie mam firmy, a jedynie widzę od czasu do czasu rozliczenia mojego szefa z inwestorami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
zbigniewA
(zbigniewA)
Wiking
tobie koty szczac prowadzac a nie o faktorach doradzac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
sowka7 napisał:
Witam, prowadze jednoosobowa firme i chce odliczyc vat od zakupionych materialow. Czy te materialy musza byc uwzglednione w fakturze dla klienta? Chodzi o to, ze klient chce abym mu wysylal kopie rachunkow i on bedzie na biezaco za nie placil. A fakture za prace wystawie dopiero za ok 2 miesiace. Co w takim przypadku?

Najlepiej tutaj skieruj to zapytanie będziesz miał pewność:
www.mojanorwegia.pl/firma-w-norwegii#novumContactBox
Zgłoś wpis
1 Post
Oslo Regnskapskontor AS
(Oslo Regnskapskontor AS)
Wiking
hei ! odezwji sie na 21381052 albo www.orkas.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok