Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Powitaj "Dar Młodzieży" w Stavanger - Norwegia

Czytali temat:
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski Jan Kowalski Marcin n rafał ślebioda ja ja Łukasz Ch krakusik Monika :3 Miroman (1493 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do wydarzenia Powitaj "Dar Młodzieży" w Stavanger
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
"Jest to pierwszy polski żaglowiec, który opłynął świat"
Skad sie o tym dowiedzialyscie???
Pierwszym polskim zaglowcem, ktory oplynal swiat byl Dar Pomorza:
16 września 1934 – 3 września 1935 – podróż dookoła świata pod dowództwem kpt.ż.w. Konstantego Maciejewicza-Matyjewicza; w dniu powrotu do Gdyni na stermaszcie statku zawisł wimpel o długości 39 metrów – symbol przebytych w czasie podróży 39 tys. Mm,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
68 Postów
Łukasz Ch
(Ch_norw)
Początkujący
„Dar Młodzieży” jest pierwszym wielkim żaglowcem oceanicznym polskiej budowy, jaki wyszedł poza Morze Bałtyckie, przeciął Równik i opłynął świat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
Gdzie byl zbudowany to malo wazne. Wazne z kim i pod jaka bandera plynal.
Pierwszym polskim zaglowcem, ktory opuscil Baltyk byl bryg Lwow.
Pierwszy polskim zaglowcem, ktory oplynal swiat dookola byla "biala fregata" - Dar Pomorza i koniec kropka. Nie dorabiajmy legend, gdzie to nie jest potrzebne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(freewoman)
Stały Bywalec
Fantastyczna przygoda dla ekipy pokladowej.. wystarczy zyczyc.. bezpiecznej żeglugi..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Krzysztof Z.)
Wiking
Jan Kowalski • 9 godzin temu
„Gdzie byl zbudowany to malo wazne. Wazne z kim i pod jaka bandera plynal.
Pierwszym polskim zaglowcem, ktory opuscil Baltyk byl bryg Lwow.
Pierwszy polskim zaglowcem, ktory oplynal swiat dookola byla "biala fregata" - Dar Pomorza i koniec kropka. Nie dorabiajmy legend, gdzie to nie jest potrzebne.”
Brawo, moje gratulacje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
Lwow byl rowniez pierwszym nie tylko zaglowcem, ale i statkiem , ktory przekroczyl rownik pod polska bandera.
Dar Mlodziezy jeszcze nie ma tej legendy, co jego poprzedni, ale musi na nia sam zapracowac, a nie sztucznie ja tworzyc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
freewoman napisał:
Fantastyczna przygoda dla ekipy pokladowej.. wystarczy zyczyc.. bezpiecznej żeglugi..
Kiedys zyczylo sie tez "stopy wody pod kilem" albo " pomyslnych wiatrow". Przygoda super. Gdyby przybil do Trondheim na pewno bym poszedl ich przywitac. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Krzysztof Z.)
Wiking
No, no... moje uznanie do Ciebie rośnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok