Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Podróż do Norwegii- parę pytań - Norwegia

5 Postów
vivon
(vivon)
Wiking
Witam, Planuję wyjazd do Norwegii na zorzę polarną na początku 2019 roku i mam kilka pytań dotyczących głównie możliwości ograniczenia kosztów. Interesują mnie szeroko pojęte okolice Tromso i Bodo.
1. Nocleg- oczywiście mogę znaleźć coś na bookingu, ale może jest jakaś lepsza alternatywa. A może ktoś z Was zna kogoś kto ma jakieś mieszkanko, domek do wynajęcia na parę dni? Mniej więcej dla 4 osób.
2. Samochód- boje się trochę wypożyczalni flotowych, bo podobno za każdą ryskę żądają fortunę. Może znacie jakąś sprawdzoną firmę czy też osobę prywatną która oferuje takie usługi?
A może połączyć dwie powyższe kwestie i wynająć kampera? Jest to w ogóle możliwe zimą?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(freewoman)
Stały Bywalec
vivon napisał:
Witam, Planuję wyjazd do Norwegii na zorzę polarną na początku 2019 roku i mam kilka pytań dotyczących głównie możliwości ograniczenia kosztów. Interesują mnie szeroko pojęte okolice Tromso i Bodo.
1. Nocleg- oczywiście mogę znaleźć coś na bookingu, ale może jest jakaś lepsza alternatywa. A może ktoś z Was zna kogoś kto ma jakieś mieszkanko, domek do wynajęcia na parę dni? Mniej więcej dla 4 osób.
2. Samochód- boje się trochę wypożyczalni flotowych, bo podobno za każdą ryskę żądają fortunę. Może znacie jakąś sprawdzoną firmę czy też osobę prywatną która oferuje takie usługi?
A może połączyć dwie powyższe kwestie i wynająć kampera? Jest to w ogóle możliwe zimą?
Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam


Zabierz ze sobą duzo pieniedzy na przejazdowe bramki, bo to sposòb na norweski system wzbogacania się..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Zabierz ze sobą duzo pieniedzy na przejazdowe bramki, bo to sposòb na norweski system wzbogacania się..[/quote]

Po pierwsze zmień se nik z Gold na poor bo strasznie Ci wszędzie tu drogo,
Po drugie za bramki nie płaci się gotówką tylko pocztą przysyłają fakturę i nawet do Polski
Po trzecie są okresy gdzie turyści zagraniczni są zwolnieni z opłat lokalnych, nie mogę nigdzie znaleść informacji by to potwierdzić ale kilku znajomych zjezdziło turystycznie Norwegię i nic im do zapłaty nie przyszło już 2 lata (może to być porostu jakiś błąd).

Co do autora jak jedziecie w kilku to lepsza opcja to polski samochód choć w okresie zimowym bym nie ryzykował. Komunikacja między miastowa i lokalna jest tu dobrze rozwinięta, lokum lepiej poszukać wcześniej i warto u lokalnej Polonii (wyjdzie taniej)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
vivon
(vivon)
Wiking
Koszt lotów plus koszt wynajęcia samochodu wydaje się niższy aniżeli koszt przejazdu z Polski samochodem, tym bardziej na samą północ- odpada.
Jaki może być szacunkowy koszt opłat za przejazd z Tromso na Lofoty, około 500 km?
Z racji że chcemy wybrać się "na zorzę" więc poruszać się będziemy głównie w terenach mniej zurbanizowanych i porą nocną- komunikacja zbiorowa odpada.
Jakby ktoś jeszcze miał jakieś pomysły to będę wdzięczny za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
54 Posty
Artek Bu
(Artek07)
Nowicjusz
też mam ochocze na taki wypad więc chętnie dołączę się do postu. Ja chcę startować z Sarpsborga. koszty lotów kładą na kolana a nocleg 1000 koron od osoby za noc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów

(ideapad310)
Początkujący
Artek07 napisał:
koszty lotów kładą na kolana a nocleg 1000 koron od osoby za noc.

430 kr z oslo do trondheim z 2 tyg wyprzedzeniem to kladzenie na kolana...??, noclegow pelno za 200 kr w bursach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
54 Posty
Artek Bu
(Artek07)
Nowicjusz
Dzięki za info. Wybieramy się na 2 dni 28 30 grudnia. Rodzinka duża 7 osób więc i koszty spore. Raczej będziemy jechać autem. Możesz podesłać namiary na te bursy bo jakoś nie mogłem nigdzie na to trafić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów

(ideapad310)
Początkujący
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
54 Posty
Artek Bu
(Artek07)
Nowicjusz
Dzieki za podesłanie linka.
Niestety 335 nok za osobę, ale będę szukał dalej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów

(Diktig og justiceforall)
Początkujący
Raz piszesz 4 osoby, raz 7 osob. To jest roznica. Jak moge Ci kogos polecic osobiscie, skoro na starcie pachnie to kombinatoryka?
Co do okolic Tromso Bodo, to ludzie tam sa goscinni w o wiele wiekszym stopniu niz pa poludniu Norwegii, taki jest plus.
Ja bym jechal wlasnym autem. Zalety: mozna zabrac jedzenie, kuchenke gazowa, namiot i spiwory do -15 st. Taka grupa ogrzeje sie w kupie, bedzie tanio, przygoda niesamowita. Nie wiem czy liczyliscie to dokladnie, ale wg mnie koszty wynajmu auta na miejscu, noclegow i przelotow, rownowaza koszty jazdy wlasnym autem. Samochod musi byc sprawny, bo jesli strzeli Wam zawieszenie albo pojedziecie na dziadowskich oponach, to tez bedzie lipa i ryzyko duzych wydatkow. Wsrod 7 osob powinno znalezc sie 2-3 kierowcow, totez jechac mozecie bez zatrzymywania sie.
powodzenia,
K.
Artek07 napisał:
Dzięki za info. Wybieramy się na 2 dni 28 30 grudnia. Rodzinka duża 7 osób więc i koszty spore. Raczej będziemy jechać autem. Możesz podesłać namiary na te bursy bo jakoś nie mogłem nigdzie na to trafić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok