Hej!
Czy jest tu ktos kto podrozowal ze szczeniakiem samochodem z Polski do Norwegii?
Ja wysylam swojego psiaka firma transportowa (autem), ktora dowiezie mi go do Szwecji. Stamtad odbieram go osobiscie i wjezdzam z nim do Norwegii.
Jest taki przepis, ze jesli jest sie poza krajem (Norwegia) dluzej niz 24h to granica, od ktorej placi sie podatek wynosi kr 6000, natomiast jesli przebywa sie poza krajem (Norwegia) krocej niz 24h to ta granica spada do kr 3000. W zwiazku z tym planuje kupic sobie nocleg w hotelu w Szwecji zeby spedzic tam te 24h, razem z pieskiem oczywiscie.
Moje pytanie brzmi czy w takim wypadku import mojego psa liczy sie jako import z Polski czy import ze Szwecji? Czy musze przechodzic przed czerwone bramki na granicy? Czy sprawdzaja doglebnie to czy wlasciciel psa faktycznie byl poza Norwegia dluzej niz 24h? Czy ktos byl w takiej samej badz podobnej sytuacji?
I jeszcze jedno: jak wygladaja kontrole graniczne? Jesli wszystkie dokumenty sie zgadzaja to nie ma problemu z wjazdem do Norwegii?
Czy do kwoty podatku odprowadzanego od zakupu psa panstwo dolicza rowniez koszty podrozy, tak jak w moim przypadku kwote, ktora zaplacilam firmie transportowej?
Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz
Pozdrawiam