Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

2 Posty
Nowyyyy Nowyyyy
(Nowyyyy)
Wiking
Ja pracuję w Norwegii od 2 miesięcy. Mam stawkę 191 koron czyli najniższa jaka może być jako pracownik budowlany wedle przepisow , nie wiem czy pomocników to też obejmuje. Średnio wychodzi koło 3000 zł na tydzień mieszkanie (pokoj) 2200 zl miesiecznie. Więc zostaje 10000 przeje maks 1000 bo mnóstwo nawiozlem z Polski. To zostaje mi 9000 - zjazdy co jakiś okres. Dojzad do pracy zwracają z nawiazka ,komunikacja w Oslo jest bajeczna jeden bilet na wszystko. Reasumując chyba się opłaca. Jak masz jakie kolwiek pojęcie o budownictwie i język angielski to w samym Oslo pracy jest co nie miara. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
56 Postów
sobek22
(sobek22)
Nowicjusz
S83 napisał:
3sort napisał:
Zupelnie bezsensowne jest wyjezdzac do N. W Polsce zarabia sie to samo!
Wam się już z tego dobrobytu przez 500+ we łbach poprzewracało. Zarób w Polsce na budowie ponad 315 nok na godzinę. Mam gwarantowane 50000 nok za 7.5 h pracy. Od razu nikt nie zarobi oczywiście tyle ale przynajmniej ma szansę że jakaś firma doceni jego kwalifikacje i go zatrudni a wtedy to już inna praca. I nie pierdzielcie że przy ich zarobkach jest drogo, bo w Polsce to jest drogo a płacę w stosunku do Europy gów.... E


to i nie stac ci na depozyt za wynajete mieszkanie
ale jak sie placi 52,2% topskatt to ile ci zostaje
na piwo w knajpie z tych 300kr moze ze 2 kupisz ,a w Polsce budowlaniec za 60 zl /h to moze nawet z kumplem sie upic w knajpie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
62 Posty

()
Początkujący
Szkoda ze nie wiesz co to jest toppskatt Ale jezeli miaraTwojego dobrobytu jest za ile mozesz sie upic to sie z Toba zgadzam. I w ogole sie zgadzam. Z N trzeba wyjezdzac jak najszybciej bo tu nie da sie zyc. Jest przeciez wiele krajow w ktorych mozna zyc jak krol z jedne jpensji. np: Czechy,Polska,Wegry, Litwa itd. Po co tu jechac? Drozyzna tylko Rasizm na kazdym kroku i glupota tubylcow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
3 Posty
Kamil B
(ansej)
Wiking
W końcu jakiś post za tym żeby jednak spróbować w tej Norlandii. Może tylko trochę poleciałes z kwotami ale brzmi fajnie hehe. Fach w rękach mam i to nie taki budowlany jak większość. Język na siłę wykuje i może bd dobrze. W Pl zarabiam 5 tys i co z tego jak w każdym sklepie płacisz tylko setkami. Chleb mleko coś na obiad i 100. Paliwo, inne wydatki i po kasie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów

(ideapad310)
Początkujący
duzo jest pracy dla dla zbrojarzy z umiejetnoscia czytania rysunkow, ciesli szalunkowych, ciesli konstrukcyjnych, moterow wentylacji, hydraulikow oraz elektrykow. warto byc po szkole kierunkowej gdyz mozna sobie wyrobic norweski papier mistrzowski ktory daje mozliwosc zarabiania stawek takich samych jak tubylcy, jezyk komunikatywny angielski wystarczy na poczatek

Dla operatorow maszyn, kierownikow, bhp-owcow oraz formanow MUSI byc jezyk norweski dajacy swobodna komunikacje ze wzgledow bezpieczenstwa

Bez jezyka zadnego tylko praca na czarno u polaka za ok 100-130 kr do reki bez swiadczen z niepewna wyplata
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
56 Postów
sobek22
(sobek22)
Nowicjusz
napisał:
Szkoda ze nie wiesz co to jest toppskatt Ale jezeli miaraTwojego dobrobytu jest za ile mozesz sie upic to sie z Toba zgadzam. I w ogole sie zgadzam. Z N trzeba wyjezdzac jak najszybciej bo tu nie da sie zyc. Jest przeciez wiele krajow w ktorych mozna zyc jak krol z jedne jpensji. np: Czechy,Polska,Wegry, Litwa itd. Po co tu jechac? Drozyzna tylko Rasizm na kazdym kroku i glupota tubylcow.
Eksempel på topskat
Skatteprocenter:

Topskat - 15,00%
Bundskat - 11,13%
Sundhedsbidrag - 1,00%
Kommuneskat - 53,00%
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
62 Posty

()
Początkujący
Zgadza sie! I taka jest prawda. Placimy razem 80,13% podatku od naszego dochodu. Zlodziejstwo i zostaje tyle ze nawet nie ma sie za co upic. Tragedia!!!!!!!!!!!!!!!! Jak dodac jeszcze do tego bramki, veiavgift, bil avgifter, i wszystko inne to rzazem bedzie ze placimy ponad 100%. I jak tu zyc w tym zapizialym kraju? Okradaja nas na kazdym kroku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok