Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Podatek od sprzedanego zlomu miedzi - Norwegia

15 Postów
tomek18 Tomek18
(tomek18)
Wiking
Witam! Pracownicy Metalco nie wiedza, kazali dzwonic do Skatt. W skatt ciagle zajete, ale moze ktos z forumowiczow wie ile mozna sprzedac kikogramow zlomu miedzi zeby nie zaplacic podatku? Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
rownowartosc kwoty wolnej od podatku
jednorazowa sprzedaz powyzej 25 000 nok jest zglaszana na policje oraz suma powyzej 75 000 nok w roku rowniez jest zglaszana na policje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
tomek18 Tomek18
(tomek18)
Wiking
Czyli powyżej 25 000 nok zgłaszają na policję, ale podatku nie płacę?
Czy są to pewne informacje?
W Polsce dla porównania powyżej 2 000zł jednorazowo płaci się podatek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
tomek080119 napisał:
Czyli powyżej 25 000 nok zgłaszają na policję, ale podatku nie płacę?
Czy są to pewne informacje?
W Polsce dla porównania powyżej 2 000zł jednorazowo płaci się podatek.






....tutaj ta kwota 25000 okresla legalnosc transakcji
...skupy musza monitorowac czy tez informowac ale tez zbierac info o zbieraczach
...jezeli nie pracujesz to do pewnej kwoty 8 czy 10 tys kr nie odprowadzasz podatku...
...Ps. moja opinia jest taka
...jezeli masz robote to nie zbieraj złomu z orzełkiem na piersi
....jezeli jej nie masz
...to tez nie zakladaj tshirta z orzełkiem
....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
tomek18 Tomek18
(tomek18)
Wiking
bojfraoszlo napisał:
tomek080119 napisał:
Czyli powyżej 25 000 nok zgłaszają na policję, ale podatku nie płacę?
Czy są to pewne informacje?
W Polsce dla porównania powyżej 2 000zł jednorazowo płaci się podatek.

....tutaj ta kwota 25000 okresla legalnosc transakcji
...jezeli nie pracujesz to do pewnej kwoty 8 czy 10 tys kr nie odprowadzasz podatku...
.

Jezeli uzbieralem po 10 latach pracy np. Tone zlomu miedzi i chce ja sprzedac to jest to nielegalne wedlug Ciebie?
A jezeli pracuje to do jakiej pewnej kwoty nie odprowadzam podatku?
To 8 czy 10? Jezeli nie znasz odpowiedzi to prosze milcz, nie interesuje mnie co Ci sie wydaje. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
napisał:
bojfraoszlo napisał:
tomek080119 napisał:
Czyli powyżej 25 000 nok zgłaszają na policję, ale podatku nie płacę?
Czy są to pewne informacje?
W Polsce dla porównania powyżej 2 000zł jednorazowo płaci się podatek.

....tutaj ta kwota 25000 okresla legalnosc transakcji
...jezeli nie pracujesz to do pewnej kwoty 8 czy 10 tys kr nie odprowadzasz podatku...
.

Jezeli uzbieralem po 10 latach pracy np. Tone zlomu miedzi i chce ja sprzedac to jest to nielegalne wedlug Ciebie?
A jezeli pracuje to do jakiej pewnej kwoty nie odprowadzam podatku?
To 8 czy 10? Jezeli nie znasz odpowiedzi to prosze milcz, nie interesuje mnie co Ci sie wydaje. Pozdrawiam


...dostałes odpowiedz!
...czy pytamy cie skad masz ten złom?
...
tylko nie mów ze nie nasza sprawa
...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
tomek18 Tomek18
(tomek18)
Wiking
bojfraoszlo napisał:
napisał:
bojfraoszlo napisał:
tomek080119 napisał:
Czyli powyżej 25 000 nok zgłaszają na policję, ale podatku nie płacę?
Czy są to pewne informacje?
W Polsce dla porównania powyżej 2 000zł jednorazowo płaci się podatek.

....tutaj ta kwota 25000 okresla legalnosc transakcji
...jezeli nie pracujesz to do pewnej kwoty 8 czy 10 tys kr nie odprowadzasz podatku...
.

Jezeli uzbieralem po 10 latach pracy np. Tone zlomu miedzi i chce ja sprzedac to jest to nielegalne wedlug Ciebie?
A jezeli pracuje to do jakiej pewnej kwoty nie odprowadzam podatku?
To 8 czy 10? Jezeli nie znasz odpowiedzi to prosze milcz, nie interesuje mnie co Ci sie wydaje. Pozdrawiam

...dostałes odpowiedz!
...czy pytamy cie skad masz ten złom?
...
tylko nie mów ze nie nasza sprawa
...


8 czy 10 to nie odpowiedz. Ja oczekuje sprawdzinej informacji a nie przypuszczen. Ale dziekuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
8 czy 10 to nie odpowiedz. Ja oczekuje sprawdzinej informacji a nie przypuszczen. Ale dziekuje


..a my czekamy na odpowiedz
...ile masz tego złomu
...i z jakiego żródła pochodzi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
napisał:

Jezeli uzbieralem po 10 latach pracy np. Tone zlomu miedzi i chce ja sprzedac to jest to nielegalne wedlug Ciebie?
A jezeli pracuje to do jakiej pewnej kwoty nie odprowadzam podatku?
To 8 czy 10? Jezeli nie znasz odpowiedzi to prosze milcz, nie interesuje mnie co Ci sie wydaje. Pozdrawiam

W Norwegi nie jest ważne przez jaki okres czasu zbierasz dany złom, na skupie w momencie odsprzedaży każdej ilości metali kolorowych, trzeba okazać dowód osobisty lub paszport lub kartę bankomatową ze zdjęciem, o ile jesteś w danym skupie pierwszy raz.
Ponadto trzeba rzetelnie odpowiedzieć na pytanie skupującego, skąd masz ten towar.
Każdy skupujący ma obowiązek niezwłocznie informować o przyjęciu danego towaru i jego potencjalnego pochodzenia.
To policja określa czy fizycznie sprawdzić poprawność danej informacji.
Nawet gdybyś sprzedawał miedź i inne tego typu niemetale, po pół kilo, co kilka dni w różnych skupach, to i tak są prawne Norweskie instytucje, które to zsumują i prędzej lub później zapukają do drzwi z pytaniami.
Z autopsji:
- pierwsza odsprzedaż obróbek miedzianych / 200-kilo/ po demontażu dachu,
w skupie, to dowód osobisty i prawo jazdy /nie miałem przy sobie paszportu/.
Wypłata gotówką tylko 500 koron, reszta przelewem na moje konto bankowe.
Musiałem podać skąd mam ten złom i nazwę firmy w której pracuję.
Pracownik przy mnie zadzwonił do mojej firmy z pytaniem o pochodzenie odpadów.
Po pozytywnej informacji wystawił dokumenty odsprzedaży, wypłacił 500-nok i dał potwierdzenie, że reszta zostanie przelana na konto bankowe./forsa przyszła po tygodniu/.
Następne wizyty na tym samym skupie, to "sama symfonia".
Ogólnie wtedy odsprzedaliśmy ponad 1,5-tony tych odpadów, gość w gotówce wypłacał tysiąc nok, pozostał gotówka jak zwykle wpływała na konto po tygodniu.
W rocznym zeznaniu podatkowym nie było żadnej informacji o dodatkowym dochodzie ,ujętym z urzędu przez skatt.
Forsa z konta schodziła na bieżąco do podziału, dlatego na koniec roku podatkowego niewiele było do opodatkowania.
Jednak norwescy współpracownicy, sami z siebie przy podziale, odpalali 10% na podatek.
Do dzisiaj nie rozumiem tego, dlaczego wystawili mnie, a nie brali całej kasy na siebie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
tomek18 Tomek18
(tomek18)
Wiking
morss. napisał:
napisał:

Jezeli uzbieralem po 10 latach pracy np. Tone zlomu miedzi i chce ja sprzedac to jest to nielegalne wedlug Ciebie?
A jezeli pracuje to do jakiej pewnej kwoty nie odprowadzam podatku?
To 8 czy 10? Jezeli nie znasz odpowiedzi to prosze milcz, nie interesuje mnie co Ci sie wydaje. Pozdrawiam

Forsa z konta schodziła na bieżąco do podziału, dlatego na koniec roku podatkowego niewiele było do opodatkowania.

Nie bardzo rozumiem co masz na mysli, bo podatek placony jest od dochodu a nie stanu kasy na koncie.
Ale dzieki za odpowiedz wreszcie to jakas wskazowka dla mnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok