Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Procedura egzekwowania zaległych alimentów przez Nav - Norwegia

2 Posty
AnnaD
(AnnaD)
Wiking
Witam, Mój były mąż przebywa w No, ja z dzieckiem w Pl. Ma on zasądzone alimenty przez polski Sąd w wysokości 1 tys zł miesięcznie , oczywiście uchyla się On od płacenia należności.
Z problemem udałam się do sądu, złożyłam dokumenty o egzekwowanie w No. Nav przyjął mój wniosek pozytywnie, wydał decyzje ze będą pobierać należne pieniądze od dłużnika i przesyła je mi, ale od wydania tej decyzji minęły dwa miesiące a ja nadal nie dostałam alimentów.
Może ktoś wie jak działa system Nav w Norwegii dotyczący egzekwowania zaległych alimentów? ??????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
AnnaD napisał:
Witam, Mój były mąż przebywa w No, ja z dzieckiem w Pl. Ma on zasądzone alimenty przez polski Sąd w wysokości 1 tys zł miesięcznie , oczywiście uchyla się On od płacenia należności.
Z problemem udałam się do sądu, złożyłam dokumenty o egzekwowanie w No. Nav przyjął mój wniosek pozytywnie, wydał decyzje ze będą pobierać należne pieniądze od dłużnika i przesyła je mi, ale od wydania tej decyzji minęły dwa miesiące a ja nadal nie dostałam alimentów.
Może ktoś wie jak działa system Nav w Norwegii dotyczący egzekwowania zaległych alimentów? ??????


Najlepiej skontaktuj się z prawnikiem w Norwegii, będziesz mieć wtedy pewne informacje. Tutaj znajdziesz kontakty do polskich adwokatów: www.mojanorwegia.pl/ogloszenia/uslugi/bi.../page1.html?order=dn
Zgłoś wpis
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
2 Posty
AnnaD
(AnnaD)
Wiking
Dziękuje za podpowiedz lecz zapewne taka porada adwokata kosztuje a mnie niestety nie stać na taki wydatek , utrzymuje siebie i dziecko z najniższej polskiej pensji.
Ale dziękuje bardzo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
Kontaktuj się z nav bezpośrednio lub przez tłumacza , ty z reguły się nie śpieszą ale za to w stecz płacą . Na decyzji powinno być imię osoby co się tym zajmuje i z nim kontakt
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok