Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

12 Posty

(marekponiat)
Wiking
tu nie chodzi o to czy klepie biede czy nie bo akurat wiem w jakiej jestem sytuacji
pytanie bylo inne
gdybys miala zasady przeprosilbys za post powyzej , ale jakwidac ich nie masz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
marekponiat napisał:
[quote]tu nie chodzi o to czy klepie biede czy nie bo akurat wiem w jakiej jestem sytuacji
pytanie bylo inne

To widzisz niema jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytanie , każdy do życia potrzebuje czego innego i inaczej gospodaruje majątkiem . Ty wynajmujesz pokuj ja mieszkanie , ty pozbywasz 6000 nok na wyżywienie i zachcianki ja 3 x tyle. Jedni zarabiają mało i odkładają inni zarabiają znacznie i im do wypłaty nie starcza . Po to przyjechałem do Norwegii by mieć lekką pracę by pracować 38 h w tygodniu i żyć bez stresu . W Polsce przed wyjazdem miałem ponad 20 PLN na godzinę ale wiecznie byłem w pracy na nic czasu nie miałem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
marekponiat napisał:
przykladowo jesli tu mam 22 tys na msc na reke to ile musialbym miec w polsce zeby tak zyc jak tu?
Chyba wystarczy tylko porownac ceny, czyli:
- oplaty na mieszkanie (czynsz, gaz, elektrycznosc, ubezpieczenie)
- zywnosc, chemia
- transport (ubezpieczenie, paliwo, warsztat)
- telefon, internet
- splata dlugu (jezeli masz), ZUS, itp.
- przecietne wydatki na ubranie
Podsumowujesz to wszysko i masz minimalna sume, jaka musisz zarobic na miesiac w Polsce.
To co zarobisz ponad, to oszczednosci i wydatki na przyjemnosci.

Powodzenia w rachunkach. Moze zaproponuj zonie przyjazd na pewien czas, a nie na stale. Wyslij ja na kurs jezyka (zeby byla troche miedzy ludzmi), zapoznaj z tutejszymi Polakami - moze zmieni zdanie co do przeprowadzki do Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(marekponiat)
Wiking
nie mieszkam dlugo w norwegii ale przy takich niskich zarobkach jak mam widze ze wcale takiego miodu nie ma
moglbym wynajac lepsze mieszkanie ale wtedy by mi nie zostawalo nic albo bardzo malo

a tez pracuje 38 godz w tyg bo wiecej nie da rady,zreszta i tak nie wiem czy by mi sie chcialo
zona juz u mnie byla ale nie podobalo sie jej , powiedziala ze nie che byc z dala od rodziny
tu bylibysmy praktycznie sami , a polacy ktorych znam sa ze tak powiem niezbyt dobrym dla nas towarzystwem

mysle ze lepiej bedzie gdy wroce ,dzieki za normalne odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok