Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

auto - Norwegia

5 Postów
Czesław Miełek
(CzeslawMielek)
Wiking
Witajcie , mam pytanie czy ktoś mi może odpowiedziec dlaczego niemoge kupiś samochodu od norwega mając tymczasowy numer personalny, chciałem kupić auto z komisu i wąłściciel powiedział że musze miec stały numer i mi nie sprzeda a to minołem i chciałem kupic auto od prywatnej osoby i tak samo się to powturzyła , czy ktoś mnie uświadomi???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Witam wszystkich
(Witam wszystkich)
Wiking
CzeslawMielek napisał:
Witajcie , mam pytanie czy ktoś mi może odpowiedziec dlaczego niemoge kupiś samochodu od norwega mając tymczasowy numer personalny, chciałem kupić auto z komisu i wąłściciel powiedział że musze miec stały numer i mi nie sprzeda a to minołem i chciałem kupic auto od prywatnej osoby i tak samo się to powturzyła , czy ktoś mnie uświadomi???
Bo takie jest prawo. Sprzedajacy ma obowiazek sprawdzic komu sprzedaje a Ty bez stalego numeru nie ubezpieczysz samochodu nawet jezeli kupisz. Zadzwon do ubezpieczyciela i zapytaj
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów

(snskker)
Wiking
Witam wszystkich napisał:
CzeslawMielek napisał:
Witajcie , mam pytanie czy ktoś mi może odpowiedziec dlaczego niemoge kupiś samochodu od norwega mając tymczasowy numer personalny, chciałem kupić auto z komisu i wąłściciel powiedział że musze miec stały numer i mi nie sprzeda a to minołem i chciałem kupic auto od prywatnej osoby i tak samo się to powturzyła , czy ktoś mnie uświadomi???
Bo takie jest prawo. Sprzedajacy ma obowiazek sprawdzic komu sprzedaje a Ty bez stalego numeru nie ubezpieczysz samochodu nawet jezeli kupisz. Zadzwon do ubezpieczyciela i zapytaj

Totalna bzdura, mam -D- numer i posiadam auto na norweskiej rejestracji kupione w " autoryzowanym salonie w Sandvika" w Listopadzie 2017 roku.
Posiadam ubezpieczenie w IF z polskimi zniżkami 40%.
Warunek był taki iż całą operację musiałem wykonać przelewem z własnego norweskiego konta, oraz opłatę za ubezpieczenie wpłacić jednorazowo w całości również z norweskiego konta.
Konto mam w Hønefoss Sparebank, tam gdzie ma mój norweski pracodawca.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Czesław Miełek
(CzeslawMielek)
Wiking
witam ale chyba coś nie tak . bo mam ubespieczyciela ktury mi ten samochód ubespieczy tu w norwegi tylko musze go najpierw kupic i koło sie zamyka co mam zrobic by kupić bo poprostu niemoge dojeżdzac do pracy a dojazd autobusem i dojście do pracy zajmuje 4,5 godziny
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Dawid Kardas
(DawidKardas)
Wiking
bez problemu powinienes kupic, jedyny warunek posiadanie odpowiedniej ilosci kasy.
bo kredytu pozyczki nie dostaniesz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Witam wszystkich
(Witam wszystkich)
Wiking
snskker napisał:
Witam wszystkich napisał:
CzeslawMielek napisał:
Witajcie , mam pytanie czy ktoś mi może odpowiedziec dlaczego niemoge kupiś samochodu od norwega mając tymczasowy numer personalny, chciałem kupić auto z komisu i wąłściciel powiedział że musze miec stały numer i mi nie sprzeda a to minołem i chciałem kupic auto od prywatnej osoby i tak samo się to powturzyła , czy ktoś mnie uświadomi???
Bo takie jest prawo. Sprzedajacy ma obowiazek sprawdzic komu sprzedaje a Ty bez stalego numeru nie ubezpieczysz samochodu nawet jezeli kupisz. Zadzwon do ubezpieczyciela i zapytaj

Totalna bzdura, mam -D- numer i posiadam auto na norweskiej rejestracji kupione w \" autoryzowanym salonie w Sandvika\" w Listopadzie 2017 roku.
Posiadam ubezpieczenie w IF z polskimi zniżkami 40%.
Warunek był taki iż całą operację musiałem wykonać przelewem z własnego norweskiego konta, oraz opłatę za ubezpieczenie wpłacić jednorazowo w całości również z norweskiego konta.
Konto mam w Hønefoss Sparebank, tam gdzie ma mój norweski pracodawca.

Wiec dlaczego autor watku nie moze kupic samochodu? Przerabialem temat. Nie moglem kupic ubezpieczenia. W IF nie pytalem. I mam gdzies wiadomosc ze statensvegvesen gdzie jest jasno napisane ze na D numer nie mozna kupic samochodu. I nie bede sie klocil bo ten kraj jest pelen absurdow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Czesław Miełek
(CzeslawMielek)
Wiking
Bez stresu ja naprawde kilku rzeczy nierozumie , bo dla mnie to głupota skoro mam firme ktura mi ten samochód ubespieczy tylko musze go kupić i mam stały meldunek nie w jakies firmie czy gdzies po chotelach , mam prace , to gdzie chaczyk????? to dajmy na to przykład ze chciałbym ten samochód wywieśc do polski i tam zarejestrowac ze moje bo kkkuuu..... kupiłem i moje to co ??? to co jezdzi po drogach w norwegi ma zakaz wyjeżdzania??? czy jak bo czegoś naprawde niekumam.a tak z ciekawosci zapytam do ajkiego urzędu moge sie zapytac o odpowiedz na moje pytanie????
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(2sort)
Stały Bywalec
Pytania specjalnie nie rozumiem (czego powodem sa wrodzone przypadlosci), ale .........
"Kun personer med norsk fødselsnummer, D-nummer eller norsk organisasjonsnummer, kan få kjøretøyet omregistrert i Norge"
Poza tym to firma ubezpieczeniowa decyduje komu chce sprzedac polise.
Z tego co wiem, to IF jest berdzo "romslig" jezeli o to chodzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok