Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Problem dot kontenera na odpady - Norwegia

Czytali temat:
22 Posty
Dawid Kardas
(DawidKardas)
Wiking
Witajcie, mam problem dotyczący kontenera na odpady..

A wiec wynajmuje hybel gdzie na podwórzu jest chyba 14 osób i kontener jest niewystarczający na taka liczbe osób (dodatkowo opróżniany raz na tydzień-sroda) oczywiście pierwsze kroki skierowałem do właściciela, brak odzewu.. jeden z sąsiadów z nim się skontaktował kilkukrotnie i dostał odpowiedz ze z firma odpowiedzialna za wywóz odpadów zobligowana jest do wywozu odpadów 2xtydz i dostał numer do tej firmy by ich ponaglać albo cos w ten deseń.. troche bvrak słów ale cóz.

Wiec jest to dość proste ze w niedziele jest on juz pełen w taki sposób ze prawie wypada z niego, a we wtorek worki juz sa porozrzucane i porozrywane przez zwierzyne.

i tu jest mój problem bo nikt chyba nie chce mieszkać na mini wysypisku.. Nie wiem jak wymusic dodatkowy pojemnik na właścicielu pomijajac nawet brak kontaktu z nim.. wiem ze moze i jest to nienajlepsze myslenie ale uważam ze ponaglenie z jakiegos urzedu kommuny czy nawet mandat da do myslenia. I gdzie i do jakiej instytucji sie zgłosic i na co sie powoływać?


Dzieki za wszelką pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Dawid Kardas
(DawidKardas)
Wiking
Wybaczcie ale nie za bardzo wiedziałem w jaki dział to wrzucić, wiec poszło w dyskusje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
Natali B
(Natali666)
Początkujący
To moze zgloscie to do komuny? Zapytajcie co mozecie w tej sprawie poradzic,ze teren jest zanieczyszczony przez obojetnosci wlasciciela posesji?Probowalisie kontaktowac sie z ta firma co te smieci zabiera? Moze warto zadzwonic i dowiedziec sie czy umowa jest podpisana na jedno czy dwu krotny wywoz smieci w tygodniu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Dawid Kardas
(DawidKardas)
Wiking
Sąsiad zrobił sobie ferie, a nie mam kontaktu do niego wiec nie wiem za bardzo jak sprawa wygląda z iloscia dni odbioru. No komuna przyszła mi pierwsza do głowy, lecz myślałem ze poradzi ktoś odpowiedni urząd od tego bym nie latał od posła do osła..
W tym tygodniu będę próbował w komunie.

Dzieki za odp.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
DawidKardas napisał:
Witajcie, mam problem dotyczący kontenera na odpady..
A wiec wynajmuje hybel gdzie na podwórzu jest chyba 14 osób i kontener jest niewystarczający na taka liczbe osób (dodatkowo opróżniany raz na tydzień-sroda) oczywiście pierwsze kroki skierowałem do właściciela, brak odzewu.. jeden z sąsiadów z nim się skontaktował kilkukrotnie i dostał odpowiedz ze z firma odpowiedzialna za wywóz odpadów zobligowana jest do wywozu odpadów 2xtydz i dostał numer do tej firmy by ich ponaglać albo cos w ten deseń.. troche bvrak słów ale cóz.
Wiec jest to dość proste ze w niedziele jest on juz pełen w taki sposób ze prawie wypada z niego, a we wtorek worki juz sa porozrzucane i porozrywane przez zwierzyne.
i tu jest mój problem bo nikt chyba nie chce mieszkać na mini wysypisku.. Nie wiem jak wymusic dodatkowy pojemnik na właścicielu pomijajac nawet brak kontaktu z nim.. wiem ze moze i jest to nienajlepsze myslenie ale uważam ze ponaglenie z jakiegos urzedu kommuny czy nawet mandat da do myslenia. I gdzie i do jakiej instytucji sie zgłosic i na co sie powoływać?
Dzieki za wszelką pomoc


...właściciel musi się tym zająć a nie ty
...własciciel nie odpowiada i nie odbiera telefonu?
...moja rada
...odetnij go od żródełka
...czyli wstrzymaj płacenie czynszu
...gwarantuje ci ,że sam zadzwoni
...i to najpóżniej dzień po terminie zapłaty
...wtedy bedziesz wiedział,że robił to złosliwie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Dawid Kardas
(DawidKardas)
Wiking
Wiem że to broszka właściciela jest tylko pytanie jak go przymusić do tego.. bo to My na to patrzymy (ja i sąsiedzi) a nie właściciel..

No jezeli nie znajde rozwiazania w komunie, to opóznienie płatnosci bedzie jednym z rozwiązań by sie z nim skontaktować.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
DawidKardas napisał:
Wiem że to broszka właściciela jest tylko pytanie jak go przymusić do tego.. bo to My na to patrzymy (ja i sąsiedzi) a nie właściciel..
No jezeli nie znajde rozwiazania w komunie, to opóznienie płatnosci bedzie jednym z rozwiązań by sie z nim skontaktować.


...napisz maila i opisz problem i,że mu już zgłaszałes
...i dodaj wstrzymuje zapłate czynszu!
...gwarantuje szybką odpowiedż
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok