Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

pomoc - Norwegia

4 Posty
Janusz Kłos
(Janusz Kłos)
Wiking
Witam .Potrzebuję pomocy, Przez pół roku pracowałem u Polaka na umowie .Niestety nie otrzymałem do dzisiaj żadnego lonnslipa Czy ktoś z Was sie orientuje do kogo mogłbym sie z tym zwrócic. DZIĘKUJE






w
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Robert S
(Berto73)
Wiking
W jakim mieście dla niego pracowałeś, Janusz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Robert S
(Berto73)
Wiking
Masz umowę o pracę? Chodzi tylko o loennslipp? Ci co go nie dają, raczej nie odprowadzają zaliczki na podatek. Najważniejsze byś miał przelew z jego konta lub dowód wypłaty. Zgłosić możesz (musisz) się do Arbeidstylsynetu. Żadaj potwierdzenia,że byłeś. Są reż biura Jusformidlingen ze studentami na praktyce. Udzielają darmowej porady i pomagaja napisac pisma. Raz w miesiącu masz tez porade za darmo 30 min. Musisz szukać gdzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Janusz Kłos
(Janusz Kłos)
Wiking
Pracowałem w Oslo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Janusz Kłos
(Janusz Kłos)
Wiking
Tak mam umowę o prace i mam potwierdzenia przelewów wypłat z firmowego konta Dziekuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Robert S
(Berto73)
Wiking
Oszczędnyw słowach jesteś.Tak nawiasem, szybko żeś się spamiętał! Każdego miesiąca powinieneś upominać się. Loennslipp jest dowodem odprowadzenia zaliczki na podatek. Za podatki sam ponosisz odpowiedzialność. Czym prędzej goń również do Kemneren i do Skatteetaten zgłosić to. Udaj się tam z umową o pracę i dowodami wypłaty- wydruk z konta. Jak dawał kasę do ręki to jeszcze gorzej. Jak możesz przestrzec to nadmień nazwisko lub nazwę firmy by inni nie dali się wykiwać. Kemneren to kontrola skarbowa. Jak będziesz bezczynny, to będzie działać na twoja niekorzyść. Juz i tak dość zawaliłeś...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Robert S
(Berto73)
Wiking
A gadaty ty i kumaty w angielskim? Czy chodzisz z tłumaczem? Tak czy siak, bierz sprawy w swoje ręce, byś nie musiał płacić podatku za siebie. Róznie to bywa ze skarbówką. Lepiej to zgłoś.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Robert S
(Berto73)
Wiking
Jeszcze jedno: dawaj im kopie a nie oryginały. Możesz tez poprosic by skopiowali i ci oddali.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Janusz Kłos
(Janusz Kłos)
Wiking
Ha Ha taki już jestem jestem oszczędny.Cały czas sie upominałem ale zwlekał to jutro to pojutrze ,między innymi dlatego odszedlem z pracy bo mowil a bo ty to masz inaczej płacone a bo inną umowę i tym podobne rzeczy Troszkę kumam po angielsku myslę ze sobie poradze
Bardzo ci dziekuje za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Janusz Kłos napisał:
Ha Ha taki już jestem jestem oszczędny.Cały czas sie upominałem ale zwlekał to jutro to pojutrze ,między innymi dlatego odszedlem z pracy bo mowil a bo ty to masz inaczej płacone a bo inną umowę i tym podobne rzeczy Troszkę kumam po angielsku myslę ze sobie poradze
Bardzo ci dziekuje za pomoc



...żądaj też świadectwa pracy,feriepenger,nie płacił 50tek i 100ek to mu je teraz policz..
...zgłoś wszystko do Inspekcji Pracy
...jeżeli prowadzi dalej firme to szybko wypłaci z tzw. strachu
...i może inni Janusze w tamtej firmie będą mieli lżej?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok