Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Mandat drogowy - Norwegia

2 Posty
abcd97
(abcd97)
Wiking
Cześć,
Jestem w Norwegii w celach turystycznych. Dziś dostałam mandat 3700 koron za przekroczenie o 12 km/h ( :o ). Jak się domyślacie, mieszkając i zarabiając w Polsce, mandat jest ogromny... Policjant dwa razy zasugerował żebyśmy tego mandatu nie płacili ale mamy mieszane uczucia co do tego. Co o tym myślicie, możecie nam coś doradzić?
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Sławomir Zembrzuski
(SlawomirZembrzuski)
Wiking
NIE PLAC
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
abcd97 napisał:
Cześć,
Jestem w Norwegii w celach turystycznych. Dziś dostałam mandat 3700 koron za przekroczenie o 12 km/h ( :o ). Jak się domyślacie, mieszkając i zarabiając w Polsce, mandat jest ogromny... Policjant dwa razy zasugerował żebyśmy tego mandatu nie płacili ale mamy mieszane uczucia co do tego. Co o tym myślicie, możecie nam coś doradzić?
Pozdrawiam

Czy aby na pewno dobrze zrozumieliście policjanta.
Może on jednak powiedział iż tu nie płaci się bezpośrednio policjantowi, tylko przez pocztę lub własne konto bankowe.
Na mandacie jest informacja do kiedy macie uregulować należność.
Po tym terminie mandat wzrasta o 250 koron i tak co dwa tygodnie.
Jak nie zdążą was znowu złapać w Norwegi to po nowym roku Norweski urząd skarbowy ściągnie tą należność przez Polską skarbówkę z horrendalnymi odsetkami.
Ten mandat można również zapłacić w ratach, lub zgłosić chęć odsiadki wszystko jest dokładnie opisane na ostatniej stronie mandatu blankietowego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Grzegorz Myszkiewicz
(Rigdeline)
Wiking
napewno sugerowal żeby nie placic....gratulacje....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
as696
(as696)
Wiking
zapłać.... bo i tak prędzej czy później będziesz musiał zapłacić, lepiej teraz wybecalować te 3000nok niż potem zapłacić np. 10000nok a następnym razem proponuję się zapoznać z tutejszym taryfikatorem tu w norge nie ma widełek.... a dyskusja z politi kończy się większym mandatem....
rada dla tych którzy są turystycznie zani się przejedzie do norge poczytajcie troszke o ruchu drogowym i mandatach.... noi noga z gazu jechac przepisowo jak znaki mówia w norwegi nikomu się nie spieszy a jak już się spieszy to trzeba miec i na koncie .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
abcd97 napisał:
Cześć,
Jestem w Norwegii w celach turystycznych. Dziś dostałam mandat 3700 koron za przekroczenie o 12 km/h ( :o ). Jak się domyślacie, mieszkając i zarabiając w Polsce, mandat jest ogromny... Policjant dwa razy zasugerował żebyśmy tego mandatu nie płacili ale mamy mieszane uczucia co do tego. Co o tym myślicie, możecie nam coś doradzić?
Pozdrawiam


policjant dobrze ci radził,gdyż przyjechałaś autem z Unii Europejskiej
i Norwegia należy też do strefy Shengen* czyt. szan szi
jeżeli w Polsce tez nie ma obowiązku płacenia mandatów
to ten nieobowiązek obowiązuje też tutaj
jedż dalej zgodnie z przepisami
a Norwegia odpłaci ci się dodatkowymi bonusami
np.darmowym paliwem na stacjach benzynowych
przypominam,że Norwegia ma własne złoża
oraz duże nadwyżki paliw z powodu ,,lekkiej ,,stagnacji w tej branży
dalej...
na podstawie polskiego dowodu rejestracyjnego tzn tzw. polskich blach
czekaja na ciebie niezliczone promocje w dyskontach spożywczych
Ps. w drodze powrotnej do Polski pustą przestrzeń bagażową można
zapełnić Pampersami
sa one tutaj tanie jak,,barszcz,,
po sprzedaży zwróci ci się cała podróż
szerokiej drogi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
abcd97
(abcd97)
Wiking
Dziękuję bardzo za mądre odpowiedzi. Trzeba zapłacić, nie ma co. Nie jesteśmy typem kombinatorów z Polski normalną rzeczą jest dla nas płacenie mandatów, jednak policjant sam z siebie (nie dyskutowaliśmy nawet przez moment) powiedział nam dwa razy, że nie jest pewny czy powinnyśmy to płacić, ponieważ samochód jest zarejestrowany w innym państwie, wiec zaczęliśmy się zastanawiać o co chodzi. Nie jest przecież sztuką wyrzucić 2 tys złotych.
A co do tych niemądrych odpowiedzi - nie szkoda Wam życia na wymyślanie takich głupot?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok