Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Jak wyglada szukanie pracy w Norwegii? - Norwegia

Czytali temat:
(5294 niezalogowanych)
11 Postów
Łukasz Karaś
(efizet84)
Wiking
Witam!
Pracowałem 3 miesiace we Francji w Paryżu i zastanawia mnie jak wyglada szukanie ofert pracy w Norwegii czy sa jakies gazetki z polskimi ogłoszeniami oraz czy w kościołach polskich sa tez ogłoszenia pracy, tak bynajmniej jest we Francji.
I jak mozna znależść prace w Norwegii czy za pośrednictwem internetu czy trzeba tam przyjechac i szukać ??
Możecie podpowiedzieć?
Ogólnie szukam pracy w charakterze pomocnika budowlanego badz wszytsko mam prawo jazdy kat. B


proszę o posty

pozdrawiam Łukasz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1485 Postów
Darek ...
(ulv72)
Maniak
no rozowo to nie jest... z ogloszen to ty raczej tu pracy nie znajdziesz.... jak masz prawko kat B.... to nie masz prawie nic niestety ...

zawod budowlany konkretny jakis ? doswiadczenie ? jezyk angielski DOBRY ?

jesli masz konkretne, dobre aplikacje to sprobuj najpierw przez agencje typu Adecco, samemu bedzie ci ciezko,kryzys
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Łukasz Karaś
(efizet84)
Wiking
Wyuczony elektryk, ale mam małe doswiadczenie, angielski w stopniu komunikatywnym, a te adecco ma jakąs stronke www??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1485 Postów
Darek ...
(ulv72)
Maniak
a jak myslisz ? wiesz co jest np. mile widziane przez kazdego pracodawce ? np. wlasna kreatywnosc pracownika...
tzn. ze taki ktos uslyszawszy haslo "adecco" najpierw wrzuca je do jakiejkolwiek przegladarki internetowej a dopiero pozniej, jesli nie uzyskuje odpowiedzi, to pyta co to, gdzie to ....

ze swoim zawodem nic tutaj nie zrobisz, jesli nie zainwestujesz grubych pieniedzy w kursy...
angielski komunikatywny czyli angielski polski czyli angielski zaden

zrobisz jak chcesz bo to twoj wybor oczywiscie ... moja rada - jesli nie bedziesz mial tutaj zalatwionego czegos konkretnego przez dobrze znana ci osobe lub przez jakakolwiek agencje posrednictwa pracy, to raczej daruj sobie...
wzglednie jesli chcesz przybyc i szukac pracy na lut szczescia to badz przygotowany na to, ze jej dlugo nie znajdziesz - wiec co sie z tym wiaze - musisz miec zapas pieniazkow na przezycie raczej dosyc duzy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
455 Postów
Wojtek B.
(DZIKI)
Wyjadacz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
Musze cie zmartwić jeśli chcesz pracować przez ADECCO .
Po pierwsze primo wielu jest budowlańców którzy są tu w norwegi pracowali (pracują?) i są na permiterinngu (coś jak polska "kuroniówka" i oczekują jak ADECCO będzie miało nowe zlecenia. A zwłaszcza że jest zima to budowlanka stoi.
Po drugie primo osoby te które są na miejscu powinny w pierwszej kolejności dostać prace, poza tym są na miejscu mają uprawnienia itp. więc po co ściągać kogoś nowego?
Po trzecie primo ludzie w ADECCO to w zdecydowanej większości fachowcy z kilku- kilkunastoletnim doświadczeniem w zawodzie. poniżej trzech lat doświadczenia to raczej nie rozpatrują jakiejkolwiek kandydatury.
Z tego co mi wiadomo to Adecco poszukuje ostatnio tylko pielęgniarek i jednego mechanika
Po czwarte primo norki już chcą ludzi którzy znają norweski, bo z angielskim to już nie za bardzo.

tu masz linki do wyszukiwarek są tylko po norwesku więc?
www.nav.no/sbl/stillingssok/enkelt.do
www.finn.no/jobb/
możesz coś pokombinować a nóż sie uda (szczerze nie wydaje mi sie)

Na twoim miejscu poszukałbym czegoś na stronach EURESU ale raczej jako pomocnik w gospodarstwie rolnym bo tam to chęci do pracy sa najważniejsze, no i mieszkanie masz wtedy zapewnione i jezyka sie możesz uczyć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Łukasz Karaś
(efizet84)
Wiking
to słabo w Paryzu jest tak że jak dałem ogłoszenie do gazety polskiej albo głosu-katolickiego w kościele polskim to dzwonia sami pracodawcy polscy zarobki 8-9 euro na godzine, wiec z tego co słysze to w norwegii jest dużo cieżej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
W paryzu mieszka wiecej ludzi niz w calej Norwegi razem z losiami,reniferami i cala zwierzyna polarna!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Łukasz Karaś
(efizet84)
Wiking
To cos slabo z tya praca w norwegi ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Łukasz Karaś
(efizet84)
Wiking
No to czym mniej ludzi jest to wiecej rąk do pracy potrzeba prosta logika wiec ..... ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok