Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Tankowanie samoobsługowe Shell - pytanie. - Norwegia

35 Postów

(_sebo_)
Nowicjusz
Witam, witam.

Wiem, że znajdę tutaj konkretną odpowiedź pytanie może wydawać się śmieszne ale naprawdę potrzebuję odpowiedzi.

Sprawa wygląda tak: tankowałem na shell'u przy użyciu karty (electron - ale to chyba nie ważne), wpisałem pin, wybrałem diesla i pojawił się komunikat informacyjny, że ok i kortet er fjernet. No to wyciągnąłem kartę, zrobiłem to samo i znów ten komunikat informacyjny, więc uznałem, że wszystko w porządku, trzeba tylko wyciągnąć kartę i informacja, że można lać.
Wlałem odłożyłem pistolet i już bez ponownego wkładania karty pojawiła się informacja - kortet er belastet. To jeśli dobrze zrozumiałem, karta została obciążona na kwotę którą zatankowałem
Pojawił się ekran startowy i tyle. Podniosłem z ciekawości raz jeszcze pistolet dystrybutora i kwota się wyzerowała co oznaczałoby, że wszystko w porządku.
Wsiadłem odjechałem, zaglądam dziś na konto bankowe - ale nie ma zaznaczonej kwoty którą wczoraj wydałem na tankowanie, co jest grane? Znaczy to, że nie zostało zapłacone?

Na esso jak tankowałem, to nie było, żadnego problemu. Włożyłem kartę, wpisałem pin, wyciągnąłem kartę, zatankowałem, dostałem rachunek (niestety na shellu zaznaczyłem - bez rachunku z pośpiechu) i wszystko się zgadza.

Ale co z tym shellem...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
134 Posty
Stały Bywalec
po tankowaniu wciskasz na panelu kvitterig ,nieraz swieca sie reklamy naciskasz ekran i pokazuja sie opcje i jest kvitterrig.teraz pozostaje podjechac na ta stacje lub przedzwonic wyjasnic sprawe




rzadko ,ale nieraz nie ma kamer
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów

(_sebo_)
Nowicjusz
Chciałem kvitering, bo pomyślałem, że jednak głupota nie brać ale był komunikat, że wcześniej nie został wybrany. No tak będę musiał zrobić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
134 Posty
Stały Bywalec
to jeszcze raz wkladasz karte i bez podawania pin powinna byc opcja kvitterig
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów

(_sebo_)
Nowicjusz
byłem, pytałem, sprawdzili i nie mieli żadnej informacji o jakiejś ucieczce czy nie zapłaceniu rachunku. Więc, mam nadzieje, że wszystko w porządku. Tylko dziwi mnie brak wykazanej transakcji na koncie bankowym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
134 Posty
Stały Bywalec
jesli to bylo dzis ,to bedzie za pare dni
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów

(_sebo_)
Nowicjusz
cała akcja miała miejsce wczoraj, czyli tutaj transakcję mogą być księgowane dopiero z kilku dniowym "poślizgiem", w polsce wydawało mi się, że jest to od razu, czy po paru minutach i można sprawdzić. W esso tankowałem w piątek, dzisiaj dopiero sprawdziłem konto, bo miałem wykonać przelew i była transakcja z esso, ale tej z shella nie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów

(_sebo_)
Nowicjusz
Hah, no to niezła akcja ale fakt, bałagan to oni mają niesamowity, już kilkukrotnie w czasie krótkiego pobytu (od stycznia) o tym się przekonałem.
Napisałem do shell e-mail i napisali, że może być kilkudniowe opóźnienie w odebraniu zapłaty, podałem jeszcze adres gdzie tankowałem i kiedy.
Teraz wiem, że nie mam się czym stresować, ale na początku miałem pewne obawy, bo jednak tutaj kary potrafią nieźle "dać po kieszeni"
Dzięki, za odpowiedzi, przydały się bardzo
Temat uważam za zamknięty.
Pozdrawiam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
India76
(India76)
Wiking
A odwrotna sytuacja ? To znaczy podczas tankowania konkretnie za 300 NOK , wyczysciło konto do zera ! Ratunku !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
India76 napisał:
A odwrotna sytuacja ? To znaczy podczas tankowania konkretnie za 300 NOK , wyczysciło konto do zera ! Ratunku !

Ratunek... Bierz i łap
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok