Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

mandat za prędkość - Norwegia

1 Post
Wiking
Witam

dostałem mandat za prędkość na trasie 3.
Policjanci wystawili mi blankiet do zapłaty.
Nie pracuję w Norwegii.
Co się stanie jak nie zapłacę takiego mandatu ?
czy ktoś z Was nie zapłacił takiego mandatu kiedyś?

pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
155 Postów

(Motyl)
Stały Bywalec
Radar to inna sprawa bo są poza unią ale policja ma Twoje dane z prawka i bądź pewien że przyjdzie do Polski Przykro mi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Motyl napisał:
Radar to inna sprawa bo są poza unią ale policja ma Twoje dane z prawka i bądź pewien że przyjdzie do Polski Przykro mi
CO TY PITOLISZ ...!!! .

Wiesz co to strefa Schengen ... do której od niedawna należy też i Polska ...
A Norge prawie od początku ...---/// korekta ...Norge należy od 2001-roku...///---
Tylko dlatego , że właśnie Nasz Kraj do tej strefy nie należał , były kłopoty z ściągalnością należności i ściganiem przestępców ...

A ... "...to se nevráti ..." i będzie coraz gorzej dla różnej maści przestępców nie tylko drogowych ...
----

Moja propozycja dla posiadacza mandatu ...
Nie ma się co zasłaniać , tym iż Tu nie pracujesz ...!!!
Na odwrocie mandatu jest podany numer telefonu ...pod którym można ustalić formę spłaty tej kwoty ...
Jeżeli mandat jest bardzo duży ...ponad 5000Nok . może lepiej będzie jak zadeklarujesz Jego ODSIADKĘ ....
O Ile faktycznie nie pracujesz Tu w Norge to Nic nie tracisz , a jedynie zyskujesz jeszcze jedno... niecodzienne , doświadczenie ŻYCIOWE ...

-----
Proponuję nie kombinować ...bo jak już wyżej napisałem ... Jesteśmy w tej STREFIE ..."S"... i nic nie przepadnie ...a wręcz odwrotnie ... koszty zaczną wzrastać lawinowo ...
Jak znajdą Ciebie w Polsce to już nie da rady tego mandatu odsiedzieć ...!!!
---
Przykre wiem ... niemniej jak się kozakuje to i się później ...PŁACI...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
155 Postów

(Motyl)
Stały Bywalec
Tak wiem ale pokaz mi jedna osobe której przysłali do Polski mandat gdzie to fotoradar zrobił zdjęcie. Jeżeli nagminnie będzieswz je olewał to owszem ale nie jedno zdjęcie. Ja się doczekac nie moge na foto z Niemiec
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
74 Posty
Alina L.
(Alina1978)
Początkujący
Ja też czekam na swój pierwszy mandat z fotoradaru na niemieckiej autostradzie ( było ograniczenie do 110 ja jechałam 140 ), doczekać się jakoś nie mogę ale cóż widać nie dane jest mi zapłacić swój pierwszy w życiu mandat
A tak swoją drogą sprawdzałam że byłoby to 70 euro albo trochę ponad więc chyba koszty poszukiwania "pirata" poza Niemcami trochę przewyższały by kwotę mandatu. I zwyczajnie im się nie opłaca.

W Polsce się postaram
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
155 Postów

(Motyl)
Stały Bywalec
Jest dokładnie jak Alina pisze Ja w niemczech na 50 miałem 90 i przekonałem sie jak radar robi fotki Jeżeli nawet mandat przyjdzie to nie mam zamiaru go płacić i nic nie mogą zrobić. Problem zacznie sie jak zatrzyma mnie policja w niemczech za kółkiem wtedy niestety trzeba wyjąć kase z portfela. Nie wykluczone tez że mam zakaz prowadzenia pojazdu na terenie niemiec na okres dwóch lat dlatego teraz lepeij kierować się na Świnoujście żeby podróż nie okazała sie droższa niz planuje. Ty Alina tez o tym pamietaj Acha i po dwóch latach mandat i zakaz ulega przedawnieniu Troche o tym poczytałem po "wizycie u fotografa"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
Antoni Perez
(PeReZ)
Stały Bywalec
Ale tu jest pisane o mandacie w Norwegii i to wystawionym przez Policje, ktora ma dane sprawcy wykroczenia. Zostawcie niemieckie sprawy na niemieckie fora.

Jesli nie zaplacisz mandatu to naleznosc bedzie podwojona i sciagnieta z "przyszlych" zarobkow w Norwegii lub innym kraju, w ktorym bedziesz pracowal. Ja co roku dostawalem mandat az do ostatniego, po ktorym uwazam na to jak jezdze. Gdy Ci 9800,- dosola to juz wiecej na gaz za mocno naciskac nie bedziesz. Owszem, ze czasem oplaca sie odsiedziec mandat. Odsiadke w Norwegii mozna odbyc na raty np. w weekendy poniewaz brak jest miejsc a w weekendy sie miejsce zwalnia bo wiezniowie maja wolne czasami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Daria Brył
(darcia1)
Wiking
Niedawno byłam na wakacjach w Norwegii i złapała mnie norweska policja za przekroczenie prędkości o 12km/h. wypisali mandacik i ku mojemu zaskoczeniu, że jako Polka nie muszę płacić na miejscu, puścili dalej. Wróciłam do PL i zastanawiam sie czy płacić , czy nie płacić....jakie jest prawdopodobieństwo, że będą mnie ścigać w Polsce??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1444 Posty

(Anna82)
Maniak
Za jakiś czas na pewno się odezwą ale z odsetkami. Radzę zapłacić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Daria Brył
(darcia1)
Wiking
no tak, ale dlaczego jako obcokrajowiec nie musiałam zapłacić na miejscu?? dodam jeszcze, że pan policjant był nieogarnięty i w mandacie wypisał zły adres czyli w razie czego będą szukać mnie gdzie indziej...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok