Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

urlop dla tatusia po urodzeniu dzidzi - Norwegia

Czytali temat:
(615 niezalogowanych)
5 Postów
Agnieszka Razik
(agusia24)
Wiking
czesc dziewczyny znalazlam to forum i mam nadzieje ze ktos tutaj orientuje sie w temacie bo mam takie pytanko: czy przyszlemu tatusiowi nalezy sie jakis urlop z okazji urodzenia dzidzi??? chodzi o to czy bedzie mial mi kto pomoc w pierwszych dniach po urodzeniu lenki. pozdrawiam wszystkie mamuski
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Niestety nic płatnego się odgórnie, ustawowo się nie należy, chyba że dana firma ma takie warunki (podobno niektóre firmy państwowe, urzędy dają płatny urlop) ma natomiast prawo do kilku dni, chyba max 2 tyg. urlopu bezpłatnego. Ale tak naprawdę wszystko zależy od firmy, w której pracuje oraz szefa.
Sama zastanawiałam się nad tym, czy taki ojciec może wykorzystać "chorobowe" na starsze dziecko lub dzieci, bo ktoś w końcu musi się nimi zająć w czasie nieobecności matki i jej stanu chorobowego tuż po porodzie. Takie dni byłyby wtedy płatne (na jedno dziecko każdy z rodziców ma 10 dni w roku).
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Agnieszka Razik
(agusia24)
Wiking
dzieki za informacje. to nasza pierwsza dzidzia wiec ta druga opcja nie wchodzi w gre ale mysle ze nie bedzie tak zle bo oznajmiono mezowi ze moze isc na tydzien platnego urlopu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
107 Postów
Kasia kkkkk
(Kosacha)
Początkujący
wg. norweskiego prawa kazdy tatus ma prawo do 2 tyg. wolnego po urodzenia dzidzi.
Wieksze fimy placa za ten czas, ale tak jak Gama napisala nie wszystkie - niestety.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
47 Postów
daro m
(darom)
Nowicjusz
wieksza firma... w moim przypadku bedą płacić za 2 tygodnie ale tylko dlatego, że firma jest związkowa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
107 Postów
Kasia kkkkk
(Kosacha)
Początkujący
strzal w 10 ! warto sie zapisac do zwiazkow, wtedy tez musza placic i nie ma ze boli, hehe
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
Nie pomogą i związki jeśli firma nie jest w układzie zbiorowym z związkami,czy jak to tam się nazywa Kosacha
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok