Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czy warto - Norwegia

Czytali temat:
SŁAWOMIR JAMROŻY piotr mikut mart enty Norbert nn N O boj fra oszlo ON Tamten noregg jacek lytaw tedimakuch Riggman Krissy44 Lesik Luk89 (1485 niezalogowanych)
3 Posty
Krissy44
(Krissy44)
Wiking
Pytanie: u nas pod firmą sprzedają papierosy z Polski, po 780k za karton. Czy jak kupię 10 kartonów i wracając do domu zatrzyma mnie policja, to czy będę miał problemy z tego powodu? I czy cena 780k za karton to dużo jak na Norwegię?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
434 Posty
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
grzywna to 8600 kr za 2000 szt fajek, tam masz inne poczytaj sobie

www.smartepenger.no/reiseokonomi/564-hvis-du-blir-tatt-i-tollen

Przemyty sprzedaja fajki juz od 600 kr windstony a taka zwykla stawka to ok 700 kr za rame malborasow
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
Krissy44 napisał:
Pytanie: u nas pod firmą sprzedają papierosy z Polski, po 780k za karton. Czy jak kupię 10 kartonów i wracając do domu zatrzyma mnie policja, to czy będę miał problemy z tego powodu? I czy cena 780k za karton to dużo jak na Norwegię?
Pytanie podstawowe.
- Na jakiej podstawie, ma ciebie zatrzymać do zwykłej rutynowej kontroli, Norweska policja.
Skoro nawet nie przyjeżdża samodzielnie, do wypadków na drogach, jeżeli nie jest do tego zmuszana przez samych poszkodowanych.
- Moim zdaniem 780-nok za kartom to mało, skoro w marketach jest to koszt od 1100-nok za karton.
Do niedawna, uważałem iż przy takich norweskich cenach za te używki, grzechem jest nie przywożenie tego przez granicę.
Jednak teraz nie wożę, o ile wcześniej ktoś nie zamówi za konkretną cenę,
Szkoda nerwów i żebrania o odsprzedaż tych fajek.
----
Na lotnisku na "bezcłówce" karton złotych malborasów kosztuje ~400nok. i jest duża trudność by je odsprzedać za 800-nok! BEZSENS!!!.
-Litr wódy kosztuje tam ~90-nok i bez problemu można odsprzedać za 300-nok z pocałowaniem ręki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Krissy44
(Krissy44)
Wiking
Dziękuję za odpowiedź. To mój 3 tydzień w Norwegii, jeżdżę samochodem na polskich nr rej. Wracam z pracy ok 22, więc mam obawy co będzie jak mnie zatrzymają. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Krissy44 napisał:
Pytanie: u nas pod firmą sprzedają papierosy z Polski, po 780k za karton. Czy jak kupię 10 kartonów i wracając do domu zatrzyma mnie policja, to czy będę miał problemy z tego powodu? I czy cena 780k za karton to dużo jak na Norwegię?

...naprawde zadajesz te pytania lub inaczej...czy nie znasz na nie odpowiedzi
..Ps. zadam pytanie podobne...w kwietniu lecę balonem do Szwecji...czy jak samolot obrony terytorialnej Szwecji zbliży sie do mojego balona to czy mi coś grozi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
434 Posty
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
G123 napisał:
Krissy44 napisał:
Pytanie: u nas pod firmą sprzedają papierosy z Polski, po 780k za karton. Czy jak kupię 10 kartonów i wracając do domu zatrzyma mnie policja, to czy będę miał problemy z tego powodu? I czy cena 780k za karton to dużo jak na Norwegię?
Pytanie podstawowe.
- Na jakiej podstawie, ma ciebie zatrzymać do zwykłej rutynowej kontroli, Norweska policja.
Skoro nawet nie przyjeżdża samodzielnie, do wypadków na drogach, jeżeli nie jest do tego zmuszana przez samych poszkodowanych.
- Moim zdaniem 780-nok za kartom to mało, skoro w marketach jest to koszt od 1100-nok za karton.
Do niedawna, uważałem iż przy takich norweskich cenach za te używki, grzechem jest nie przywożenie tego przez granicę.
Jednak teraz nie wożę, o ile wcześniej ktoś nie zamówi za konkretną cenę,
Szkoda nerwów i żebrania o odsprzedaż tych fajek.
----
Na lotnisku na \"bezcłówce\" karton złotych malborasów kosztuje ~400nok. i jest duża trudność by je odsprzedać za 800-nok! BEZSENS!!!.
-Litr wódy kosztuje tam ~90-nok i bez problemu można odsprzedać za 300-nok z pocałowaniem ręki.


Gabrys po 1 gosc jezdzi na polskich blachach a tacy to sa na swieczniku jak jada takim autem po norweskich drogach, zeby Ty wyga takie pierdoly opowiadal....wstydz sie

a secundo ty fajek nie wozisz bo kasy nie masz zwykle dziadku pradziadku, ja jak lece czy jade to zawsze min karton wodki i kilka ram fajek pokitranych gdziekolwiek a jak lece samolotem to zawsze dopakowuje do pelna bagaz podreczny wodka tak zeby zamek sie ledwo zamykal....kto nie ryzykuje ten nie pije szampana
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Krissy44
(Krissy44)
Wiking
Dziękuję rodaku za odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
Krissy44 napisał:
Dziękuję za odpowiedź. To mój 3 tydzień w Norwegii, jeżdżę samochodem na polskich nr rej. Wracam z pracy ok 22, więc mam obawy co będzie jak mnie zatrzymają. Pozdrawiam.Norweska policja po godzinie 20 siedzi w biurach i monitoruje drogi przez kamery umieszczone wysoko nad drogami.
Jeżeli jeździ się zgodnie z przepisami to w bagażniku, możesz i prochy przewozić, o ile jakiś kapuś nie zadzwoni i poda konkretne informacje z numerem tablic.
Dlatego też napisałem wyżej tak a nie inaczej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok