Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zabytki w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
waza waza Radoslaw O iksiński igrek Jan Maryjan piotr mikut Jacek P mart enty boj fra oszlo hayaboza Sarpis (1848 niezalogowanych)
12 Posty
hayaboza
(hayaboza)
Wiking
Witam szanowne grono orientuje się ktoś czy w Norwegii jest jakiś konserwator zabytków lub coś takiego dokładnie chodzi mi o wywiezienie z Norwegii w celu odrestaurowania zabytku z 1850 roku z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Tylko tollvesen czyli celnicy. Nie ma zakazu wywozu rzeczy z 1850. Zadzwon albo napisz do:
www.toll.no/no/om-tolletaten/kontakt-oss
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
hayaboza
(hayaboza)
Wiking
Z "tolami" już rozmawiałem poinformowali mnie żebym skontaktował się z norweskim muzeum ale sami nie podali dokładniejszej lokalizacji lub też nazwy tego muzeum stwierdzili żebym poszukał w internecie i tak sam już nie wiem co mam zrobić czy po prostu trafiłem na osobę bardzo nie kompetentną która sama nie wiedziała co mówi za bardzo czy też będzie to bardzo zawiła sytuacja jak w wielu przypadkach w tym jakże"cudownie sprawnym systemem"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...nastepny roszczeniowy...
...zawiez ten zabytek do Polski i zglos go w polskim urzedzie celnym..wtedy zobaczysz jak cie oclą a i może zarekwiruja eksponat i bedziesz sie z tym bujał jak na karuzeli....obaczysz chłopie gdzie jest bardziej zdroworazsądkowy system...w twojej ojczyznie czy tutaj...
...Ps...czekaj cierpliwie na darmową poradę...może ktoś ci tutaj pomoże...a nie od razu stawiasz jakies wymagania...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
hayaboza
(hayaboza)
Wiking
A ten znowu zaczyna swoje odejdź człowieku chodź na chwilę od tego komputera i forum bo już ci się trochę widzę łeb zlasował całkowicie jaki roszczeniowy i czego ja tam wymagam w tym poście który napisałem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
hayaboza
(hayaboza)
Wiking
Jednak faktycznie jeśli chodzi o zabytki to na stronie służby celnej norweskiej jest napisane dokładnie gdzie się zgłosić jeśli chodzi o zabytki dokładnie o ich wywożenie z kraju to jednak musi być pozwolenie dzięki śliczne za podpowiedź pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
czy po prostu trafiłem na osobę bardzo nie kompetentną która sama nie wiedziała co mówi za bardzo czy też będzie to bardzo zawiła sytuacja jak w wielu przypadkach w tym jakże"cudownie sprawnym systemem"


...no i ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
hayaboza napisał:
Jednak faktycznie jeśli chodzi o zabytki to na stronie służby celnej norweskiej jest napisane dokładnie gdzie się zgłosić jeśli chodzi o zabytki dokładnie o ich wywożenie z kraju to jednak musi być pozwolenie dzięki śliczne za podpowiedź pozdrawiam
Tak, tu jest ta strona :
www.kulturradet.no/museum/import-og-eksport
I tam sa opisane restrycje na wywoz na stale antykow z Norwegii.

Znajdz sobie sklep z antykami i porozmawiaj z wlascicielem. Na pewno dowiesz sie jak to wyglada w praktyce. Nie wszystko uwaza sie za "kulturgjenstand".
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...nikt ci tutaj nie udzieli zadnej konkretnej odpowiedzi ,bo nie napisales co to za zabytek !!!!
...nie kazda podkowa czy koniczyna przynosi szczescie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
hayaboza napisał:
Witam szanowne grono orientuje się ktoś czy w Norwegii jest jakiś konserwator zabytków lub coś takiego dokładnie chodzi mi o wywiezienie z Norwegii w celu odrestaurowania zabytku z 1850 roku z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam
A byles u rzeczoznawcy z tym juz? Ja bym zaczela od tego a reszte tam powiedza co, jak, kto. Chyba.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok