Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wizyta u lekarza a D nummer - Norwegia

Czytali temat:
Piotr Aftyka Zbigniew Karpinski mart enty boj fra oszlo noregg Radoslaw . Onty_Ja_Gabriel_3. ZenZenowicz Adam Banaś anna0504 PawelChac adam sypniewski Cezaryfranczak (3016 niezalogowanych)
5 Postów
Adam Banaś
(Adam95)
Wiking
Witam,
potrzebuję wizyty lekarskiej ale mam tylko d nummer. W jaki sposób mogę się umówić w przychodni.
Z góry dziękuje za odpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Nie mozesz. Dla D numeru jest tylko pogotowie lub wizyta prywatna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
noregg napisał:
Nie mozesz. Dla D numeru jest tylko pogotowie lub wizyta prywatna.

co za brednie, normalnie mozesz w kazdej przychodni tylko nie masz swojego lekarza stalego, Najlepiej przyjsc do jakiegos legesenter na otwarcie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
noregg napisał:
Powodzenia
Niedowiarek!
Od 2006 do 2013 posiadałem -D- numer i od 2007 posiadałem swojego lekarza pierwszego kontaktu "fastlege".
Jednak miałem od początku stałą pracę i Porządnego Norweskiego Pracodawcę, który tak proste sprawy pomógł zwyczajnie ogarnąć.
Nie wiem jak jest dzisiaj.
Jednak na pewno jest podobnie, trzeba posiadać dostęp poprzez kody takie siakie lub owakie Do NAV, SKATT, Helsenorge.
Ja wtedy miałem tylko kody papierowe przez pół roku i zostałem bez problemu zarejestrowany w systemie NAV i HELSE.
Tylko to - TRZEBA BEZWZGLĘDNIE SAMEMU CHCIEĆ- inaczej nic z nieba nie spadnie, a już zwłaszcza w Norge.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
powiem Ci jak jest dzisiaj. Osoby z D numerem nie mają prawa do fastlege czyli stałego lekarza pierwszego lub ostatniego kontaktu (jak zwał tak zwał). Mają prawo do pomocy lekarskiej w razie konieczności jednak organizacja takiej pomocy należy do miasta (Kommunene er ansvarlige for å tilby slik hjelp) i to tam trzeba się dowiedzieć gdzie należy takiej pomocy szukać
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Drogi Gabrielu wszystko sie zgadza w tamtych latach fastlege byl jeszcze przydzielany z urzedu mogles go tez zmienic 3 razy w roku.Norwegia systematycznie redukuje wiele korzystnych dla obcokrajowcow jakby to nazwac przywilejow socjalnych niejednokrotnie lamiac przy tym umowy miedzynarodowe nie mowiac juz o redukcji tych co te umowy nie obejmuja.Taki to juz urok tych wikingow.Gdy im sie dobiora do zyci przeprosza udajac glupa ze zle interpretowali przepisy i gitara.Jak myslisz dlaczego jest coraz trudniej w Norwegii otrzymac fødselsnummer?Kiedys to byla formalnosc.I wiem bo mieszkam tu juz 28lat.Ja wiem dlaczego jak bedziesz chcial sie dowiedziec to chetnie Cie uswiadomie.Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok