Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
10 Postów
grzesiek0401
(grzesiek0401)
Wiking
Zawodówka w zawodzie elektryk + matura zaocznie + obecnie studia Elektrotechnika zaocznie w tym roku bronię inżyniera. Ponad 1,5 roku praca - instalator. Jeśli się powiedzie mam zamiar wyprowadzić się na stałe.
Ale jakie to ma znaczenie z Wielce Państwa podejściem tutaj, masakra jakaś.
Tak czy inaczej.
Nic mi takiej motywacji nie dało do nauki Norweskiego jak ten post aby aby w razie czego mieć wybór poza agencją i szukać samemu mieszkania, pracy aby nie wpaść w takie cwaniactwo polactwo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
..hmmm...a co z pracą w Polsce?
..przecież już doganiamy Europe...płace rosną,500+,roboty w brud dobrze płatnej podobno...
wielu tu nagabuje do powrotu i zaklina się ze wraca...a ty z wyższym wykształceniem ....coś tu nie gra albo trolle pisowskie sieją zamęt....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
napisał:
w tym roku bronię inżyniera.
A co inszynier jest we opałach i czekajom go bencki?
Jeżeli znasz biegle angielski w mowie i piśmie, to jako elektryk z dobrą wiedzą techniczną, masz tu dosyć dobrą pracę z twoim "inszynierem".
Napisałem tak a nie inaczej, ponieważ jeżeli dla ciebie Obrona Pracy Dyplomowej, to tylko "obrona inżyniera" to cienko to widzę i obym się mylił.
Natomiast dobrzy technicy, którzy bezbłędnie czytają dokumentację po angielsku i samodzielnie "szyją szafy" mają tu wzięcie na pniu.
Sam tytuł Inżyniera w Norge nic nie daję jeżeli nie zna się swojego fachu od podszewki.
A wręcz nieraz ośmiesza, jak pracownik afiszując się takim tytułem daje ciała w robocie.
Niemniej powodzenia w Obronie Tytułu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
napisał:
Zawodówka w zawodzie elektryk

aby nie wpaść w takie cwaniactwo polactwo.


Wiesz no jak jestes po zawodowce to raczej nie swiadczy o tobie zbyt dobrze, ja jestem rocznik 83 i Ci co szli do zawodowek w moim roczniku to teraz siedza na dworcu i zebrza o zlotowki albo juz dawno sie przekrecili z pijanstwa

Pozatym piszesz o polskim cwaniactwie---kurde no czemu co roku ktos znow odgrzewa kotlet ze chce tu przyjechac, ze ma ambicje, ze niby taki zdolny , ze my co tu siedzimy latami, mamy swoje interesy to jestesmy typ 'polskim cwaniactwem' a nowi to ach i che...Gabriel wiez sie wypowiedz na ten temat bo to juz nudne i pragmatyczne sie robi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Riggman napisał: napisał:Zawodówka w zawodzie elektryk
aby nie wpaść w takie cwaniactwo polactwo.

..Gabriel wiez sie wypowiedz na ten temat bo to juz nudne i pragmatyczne sie robi
Cóż Dobra zawodówka jest zawsze w cenie i nie rozumiem dlaczego ten profil wykształcenia negujesz.
Tu w Norge, elektrycy też kończą właśnie ZAWODÓWKĘ, hydraulicy również, by następnie iść wyżej jak się ma predyspozycje do nauk ścisłych i nie tylko.
Moim zdaniem pisząc o patologi masz na uwadze tych którzy na zawodówce zakończyli swoją edukację, ponieważ dalej im się ne chciało uczyć, a to duża różnica.
Co do polactwacwaniactwa to pojęcie rzeka i mnie to nie rusza.
Każdy orze jak może, a jak trafi się nieudacznik od maminego cyca, to na emigracji jest zwykłym ochłapem do zmielenia i tyle co ćwierć motyle.
Ja już dawno przestałem na siłę przestrzegać przed polonorskim polactwem ponieważ to szkoda klawiatury.
Niemniej tacy są, byli i będą tak długo, jak głupi narut da siem wodzić za nosy we sosy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
grzesiek0401 napisał:
Uczę się norweskiego, robię kursy, prawko kat D, złożyłem wniosek o uznanie DSB, wszystko co mogłoby mi się przydać w znalezieniu pracy na emigracji do roku max 2 lat.
Jeśli dojdzie do wyjazdu mam zamiar spakować się jedynie w bagaż podręczny tak aby przez kilka tygodni po przyjeździe normalnie żyć kupując jedynie jedzenie, jakieś posłanie i garnki. Czy jest coś czego nie wziąłem pod uwagę a mogłoby być niezbędne w tamtym kraju i ogólnie na wyjeździe wg. Was?
BAGAŻ PODRĘCZNY
- podstawowe dokumenty
- laptop, ładowarka, myszka
- ładowarka tel, 2x kabel usb
- lampki led łańcuch + ładowarka
- długopis, ołówek, trochę kartek
- bidon
- 2x pudełko na kanapki
- kosmetyczka
- bokserki + skarpetki x5
- t-shirt x5
- bluza z kapturem
- 2x komin na szyję
- czepek basen + kąpielówki
- zapasowe słuchawki
- sweter
- ręcznik
- powerbank
- gniazdko wifi
- koszulka termoaktywna
- grube skarpetki
- stuptuty
- duży kubek
- plastikowe sztućce od pudełek na kanapki
- papierowe talerze
- mydło w kostce
- buty biegowe
- klapki hotelowe
- mały plecak
NA SOBIE
- bokserki + skarpetki x2
- t-shirt x2
- cienka bluzka x2
- cienkie dresy
- czapka
- kalesony
- spodnie
- polar
- buty

Plus 5 tys koron norweskich.
Super ze planujesz spedzanie wolnego czasu aktywnie. Jak lubisz plywac znajdziesz w dobrej cenie karnet na basen po pierwszej wyplacie.
Koledzy tu chca Tobie oszczedzic rozczarowan, ale ani Oni ani my nie wiemy. Moze Tobie sie uda? Probuj. Lepiej cos robic..Powodzenia Chlopaku!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
Asikhb napisał:
grzesiek0401 napisał:
Uczę się norweskiego, robię kursy, prawko kat D, złożyłem wniosek o uznanie DSB, wszystko co mogłoby mi się przydać w znalezieniu pracy na emigracji do roku max 2 lat.
Jeśli dojdzie do wyjazdu mam zamiar spakować się jedynie w bagaż podręczny tak aby przez kilka tygodni po przyjeździe normalnie żyć kupując jedynie jedzenie, jakieś posłanie i garnki. Czy jest coś czego nie wziąłem pod uwagę a mogłoby być niezbędne w tamtym kraju i ogólnie na wyjeździe wg. Was?
BAGAŻ PODRĘCZNY
- podstawowe dokumenty
- laptop, ładowarka, myszka
- ładowarka tel, 2x kabel usb
- lampki led łańcuch + ładowarka
- długopis, ołówek, trochę kartek
- bidon
- 2x pudełko na kanapki
- kosmetyczka
- bokserki + skarpetki x5
- t-shirt x5
- bluza z kapturem
- 2x komin na szyję
- czepek basen + kąpielówki
- zapasowe słuchawki
- sweter
- ręcznik
- powerbank
- gniazdko wifi
- koszulka termoaktywna
- grube skarpetki
- stuptuty
- duży kubek
- plastikowe sztućce od pudełek na kanapki
- papierowe talerze
- mydło w kostce
- buty biegowe
- klapki hotelowe
- mały plecak
NA SOBIE
- bokserki + skarpetki x2
- t-shirt x2
- cienka bluzka x2
- cienkie dresy
- czapka
- kalesony
- spodnie
- polar
- buty

Plus 5 tys koron norweskich.
!


chyba minimum 20 tys, co mu z 5 tys kr, chyba ze bedzie pod namiotem mieszkal

ps. czepek nie potrzebny jest na basenie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok