Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Emigracja jedynie z bagażem podręcznym - Norwegia

Czytali temat:
10 Postów
grzesiek0401
(grzesiek0401)
Wiking
Uczę się norweskiego, robię kursy, prawko kat D, złożyłem wniosek o uznanie DSB, wszystko co mogłoby mi się przydać w znalezieniu pracy na emigracji do roku max 2 lat.

Jeśli dojdzie do wyjazdu mam zamiar spakować się jedynie w bagaż podręczny tak aby przez kilka tygodni po przyjeździe normalnie żyć kupując jedynie jedzenie, jakieś posłanie i garnki. Czy jest coś czego nie wziąłem pod uwagę a mogłoby być niezbędne w tamtym kraju i ogólnie na wyjeździe wg. Was?

BAGAŻ PODRĘCZNY
- podstawowe dokumenty
- laptop, ładowarka, myszka
- ładowarka tel, 2x kabel usb
- lampki led łańcuch + ładowarka
- długopis, ołówek, trochę kartek
- bidon
- 2x pudełko na kanapki
- kosmetyczka
- bokserki + skarpetki x5
- t-shirt x5
- bluza z kapturem
- 2x komin na szyję
- czepek basen + kąpielówki
- zapasowe słuchawki
- sweter
- ręcznik
- powerbank
- gniazdko wifi
- koszulka termoaktywna
- grube skarpetki
- stuptuty
- duży kubek
- plastikowe sztućce od pudełek na kanapki
- papierowe talerze
- mydło w kostce
- buty biegowe
- klapki hotelowe
- mały plecak

NA SOBIE
- bokserki + skarpetki x2
- t-shirt x2
- cienka bluzka x2
- cienkie dresy
- czapka
- kalesony
- spodnie
- polar
- buty
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...młody wilk w norwegii?
...jesteś dokładny w planowaniu,będą z ciebie ludzie!
...jeżeli mogę uprzejmie na coś zwrócic uwage jako stary wilk ..to zabierz dodatkowo 3 bokserki...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
grzesiek0401 napisał:
- czepek basen + kąpielówki

To Mnie Rozwaliło na łopatki.
Chcesz tu przyjechać dla zarobku i zakładasz spacery na basen- DOBRE, a wręcz wyśmienite.
Weź sobie i wejdź na tym twoim laptopie na pierwszą lepszą stronę Norweskich basenów i sprawdź cenę wejściówki na godzinę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak

...jakkolwiek jest to swiatczna prowokacja a la prima aprilis chyba
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
grzesiek0401
(grzesiek0401)
Wiking
Jak można było pomyśleć że to prowokacja. Nie mówię że już się pakuję na gwałt i jadę w ciemno ale coraz mocniej zastanawiam się nad emigracją i chcę się do niej przygotować stąd pytanie co tam na początek byłoby niezbędne.
Zamierzam odkładać na mieszkanie z tym że nie wykluczam osiedlenia się w Norwegii jeśli cokolwiek zdołam się nauczyć języka i będzie się w miarę wiodło. Co do basenu nie sprawdzałem cen bo to nie jest priorytet.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...ile masz lat dzieciaku 17,18?
...w Polsce teraz dobrobyt..ucz się...a fortuna sama przyjdzie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
czemu go negujecie, niech przyjedzie, zobaczy jak to jest na emigracji, moze ktos mu pomoze na start ale w 90 % wroci bez pracy i z dlugami gdyz w norwegii dostac prace o tak sobie to juz skonczyly sie te czasy. Teraz to koneksje, doswiadczenie zawodowe jakies konkretne albo po raz kolejny znajomosci
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Riggman napisał:
czemu go negujecie, niech przyjedzie, zobaczy jak to jest na emigracji, moze ktos mu pomoze na start ale w 90 % wroci bez pracy i z dlugami gdyz w norwegii dostac prace o tak sobie to juz skonczyly sie te czasy. Teraz to koneksje, doswiadczenie zawodowe jakies konkretne albo po raz kolejny znajomosci


...chcemy mu tego oszczędzić...zawodu...tzn.zawodu brak,....bedzie łatwym kąskiem dla oszustów.polskich oszustów ....niech siedzi w domu.tym bardziej ,ze pandemija panuje na świecie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
Pandemia sie skonczy kiedys, cos tam przed chwila czytalem na VG ze chca od polowy maja otwierac wiec predzej czy poznij to sie skonczy


Ale mnie to rozwalilo co chlopak tam dodal jakby to mialo jakis sens
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
grzesiek0401 napisał:
Co do basenu nie sprawdzałem cen bo to nie jest priorytet. Jak to nie jest dla ciebie priorytet, skoro do "niezbędnego" podręcznego bagażu, załączasz czepek pływacki i to pewnie żółty.
Chyba, że idąc pod prysznic zakładasz go jako zabezpieczenie przed żelowym fryzem.
Tak przy okazji i to bez okazji...
Jaki masz wyuczony zawód nawet i ten beze praktyki ze negatyfnymi referencjoma?.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok