Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Który bank - Norwegia

Czytali temat:
Radoslaw O Boguslaw Ryszard Zakrzewski Joanna Kuchnicka mart enty Szymon K.... N O boj fra oszlo Albercik Polonus Jacek X Kriztoff Szwader Diablo12 Tomasz Walczyński (2287 niezalogowanych)
10 Postów
Kriztoff Szwader
(Kriztoff)
Wiking
Witam ponownie jakże Bardzo Serdecznie. Chciałbym się zapytać który bank polecacie: DNB czy Nordea? Spare odpada o działa na podobnej zasadzie jak Banki Spółdzielcze Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Kriztoff napisał:
Spare odpada o działa na podobnej zasadzie jak Banki Spółdzielcze . Możesz wyjaśnić jakie to ma znaczenie, na jakiej zasadzie działa dany bank?.
Tu w Norge w każdym dużym legalnym banku, udziałowcem jest państwo, poprzez Bank Narodowy.
Dlatego moim zdaniem, dla zwykłego zjadacza chleba, a już zwłaszcza utlanda, nie ma znaczenia w którym banku otworzy sobie konto i będzie ciułał swoje øre.
Najważniejsze jest by dany bank, chciał w ogóle takie konto otworzyć utlandowi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
w mojej ocenie oba banki są ok. Są oczywiście różnice, Udziałowcem DNB jest Państwo, posiadają 34% akcji więc ewentualna upadłość banku jest mało realna , natomiast Nordea nie ma "państwowego właściciela" więc istnieje jakieś tak ryzyko. Nordea jest bankiem tak naprawdę skandynawskim, silnie obecnym w innych krajach skandynawii, w Polsce jak wiesz już ich nie ma. Nie wyszło. Na marginesie wypowiedzi poprzednika Banki Narodowe jak NBP czy Den norske Bank nie mają nic wspólnego z innymi bankami w zakresie właścicielskim. Banki narodowe zostały powołane do zupełnie innych celów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Kriztoff Szwader
(Kriztoff)
Wiking
np. na chwilę obecną firma dla której pracuje znajduje się w na północy Norwegii. Jest tu sparebank nord. W sytuacji gdy przeniosę się napiszmy np na południe to tam już mamy sparebank sor.

Gdy założę konto w sparebank nord, a po jakimś czasie przeniosę się na wspomniane południe np do Kristiansandu i będę chciał zamknąć konto w spare, to nie zrobię tego w sparebank sor, tylko będę musiał udać się na północ.

To jest ta różnica. Pod nie jest z Bankami spółdzielczymi. Niby te same, ale w innym mieście działają na innych zasadach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Kriztoff Szwader
(Kriztoff)
Wiking
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź Wiem, tyle że łatwiej jest z założeniem konta w Nordei, a przelewy są odpłatne 60 nok za jeden.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
..jednym kliknieciem myszy mozesz zamknac rachunek bankowy...jazda rowerem do oddzialu w tych czasach nie ma juz sensu
..jakkolwiek ...nie ty wybierasz bank w Norwegii...w twojej sytuacji to bank sie zastanowi czy wezmie ciebie...
...masz wiele warunkow do spelnienia...wiele...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Kriztoff napisał:

Gdy założę konto w sparebank nord, a po jakimś czasie przeniosę się na wspomniane południe np do Kristiansandu i będę chciał zamknąć konto w spare, to nie zrobię tego w sparebank sor, tylko będę musiał udać się na północ.
.
To co napisałeś nie jest żadną prawdą.
Osobiście założyłem konto w 2006 roku w Bødo właśnie w Spare 1 Nord Norge i od 6 lat mieszkam pod Oslo i ani dnia nie miałem problemu z tym bankiem.
Wszystkie nowe karty bankomatowe lub czytniki kodów, przychodzą regularnie na aktualny adres pocztą z 2 miesięcznym wyprzedzeniem.
Ponadto, jak napisano wyżej dzisiaj by zlikwidować konto, nie jedzie się do siedziby, ba nawet jest to niewskazane.
Wszystkie operacje razem z likwidacją konta, odbywa się poprzez stronę bankową po uprzednim logowaniu na tą stronę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Kriztoff napisał:

Gdy założę konto w sparebank nord, a po jakimś czasie przeniosę się na wspomniane południe np do Kristiansandu i będę chciał zamknąć konto w spare, to nie zrobię tego w sparebank sor, tylko będę musiał udać się na północ.


Nie bedziesz musial udac sie na polnoc. Kto Tobie to powiedzial?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok