Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

dagpenger - Norwegia

Czytali temat:
Radoslaw O Jan Maryjan Agnieszka W Magda W Kasia K boj fra oszlo sid87 Wiktor m Onty_Ja_Gabriel_3. Piotr Albertusiak Daniel Osowski (2410 niezalogowanych)
1 Post
Daniel Osowski
(DanielOsowski)
Wiking
Dzien dobry zostalem zwolniony z pracy dostalem wypowiedzenie 3 miesieczne prcodawca powiedzial ze nie musze przychodzic do pracy i bedzie mi placi za te 3 miesiace i moge pojechac do Polski . Moje wypowiedzenie jest od 01.10.2020 do 01.01.2021.Zarejestrowalem sie na dagpeger. Czy moglem przebywac na terenie Polski na wypowiedzeniu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
DanielOsowski napisał:
Dzien dobry zostalem zwolniony z pracy dostalem wypowiedzenie 3 miesieczne prcodawca powiedzial ze nie musze przychodzic do pracy i bedzie mi placi za te 3 miesiace i moge pojechac do Polski .

Moje wypowiedzenie jest od 01.10.2020 do 01.01.2021.Zarejestrowalem sie na dagpeger.

Czy moglem przebywac na terenie Polski na wypowiedzeniu
Co za bzdura, kto tobie płaci za takie fake informacje.
Przecież dzisiaj jest 18-stycznia-2021-roku czyli od 17 dni powinieneś być oficjalnie w Norge, o ile oficjalnie wyjechałeś z tego Norge po otrzymaniu wypowiedzenia na święta i Nowy rok.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
jeżeli pracowałeś w Norwegii i jeździłeś do domu tj. do Polski rzadziej niż raz na tydzień (dot. np. miejscowości przygranicznych) to żądając czy wnioskując o zasiłek dla bezrobotnych (dagpener) MUSISZ przebywać i mieszkać w Norwegii. Z chwilą wyjazdu straciłeś prawo do zasiłku w Norwegii. Możesz się o zasiłek ubiegać w Polsce (żródło: NAV. ostatnie zmiany 4.01.2021). Dodam, że wysyłając karty meldunkowe z IP zagranicznego (w przypadku gdy przyznano Ci zasiłek na podstawie nieprawdziwych informacji) NAV zawiadamia Policję i jesteś zobowiązany do zwrotu całego wypłaconego niesłusznie zasiłku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Srebrny Wilk
(Srebrny Wilk)
Wiking
Witam. A co jeśli umowa moja skończyła sie 31 grudnia i zarejestrowałem się w NAV 3 stycznia będąc w No i NAV odrzucił podanie o dagpenger odsyłając mnie do Urzędu Pracy w Polsce ??? (Pracuję tu i mieszkam od 9 lat, mam stały numer i stały adres zameldowania) Nie mam pojęcia o co chodzi w tym burdlu ..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie dlaczego nie dostałeś zasiłku dla bezrobotnych w Norwegii. Często jest to sprawa uznaniowa gdzie bierze się pod uwagę bardzo dużo elementów. Główną zasadą jest, że zasiłek przysługuje w kraju gdzie mieszkasz, ale przy wydawaniu decyzji biorą też pod uwagę inne elementy np. jak długo pracowałeś i ile zarabiałeś, formę własności (mieszkanie własne, wynajmowane, lokum pracodawcy), gdzie mieszka rodzina (żona, dzieci itp) a więc gdzie jest miejsce interesów życiowych,gdzie spędzałeś wakacje, a na koniec zależy to też od kraju z którego pochodzisz i czy ten kraj dopuszcza przyznanie zasiłku mimo, że pracowałeś w Norwegii. Jak wiadomo Polska dopuszcza możliwość przyznania zasiłku jeśli interesy życiowe znajdują się w Polsce. Tak na marginesie nie jest żadną tajemnicą, że Norwegia zaostrza przepisy i kryteria z uwagi na wykorzystywanie systemu tj. składanie wniosków i wyjeżdżanie do kraju. Dlatego też sprawdzane są ID komputerów z których wysyłane są meldunki, żądają aktywnego szukania pracy (systematyczne wypełnianie formularzy o wysyłanych podaniach o pracę z podaniem nazwy ew.pracodawcy i kontaktu do osoby kontaktowej) czy też żądają wydruków z banku potwierdzających transakcje kartą w Norwegii. Niestety nadużyć jest bardzo dużo, stąd kryteria przyznawania zasiłków są ostre.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
Srebrny Wilk napisał:
Witam. A co jeśli umowa moja skończyła sie 31 grudnia i zarejestrowałem się w NAV 3 stycznia będąc w No i NAV odrzucił podanie o dagpenger odsyłając mnie do Urzędu Pracy w Polsce ??? (Pracuję tu i mieszkam od 9 lat, mam stały numer i stały adres zameldowania) Nie mam pojęcia o co chodzi w tym burdlu ..

Musiales dostac odpowiedz dlaczego ci odmowili, wystarczy sie odwolac
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok