Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

kwarantana covid- pytanie - Norwegia

Czytali temat:
Ricco Xxxxxx Radoslaw O Marek Rudnik KRZYSZTOF ROGOWICZ Jano31 jano31 Joanna Kuchnicka mart enty grzesiek69 Agnor100 Onty_Ja_Gabriel_3. Arkadiusz No Talic Paulina xxx (1888 niezalogowanych)
12 Posty
Talic
(Talic)
Wiking
jeżeli jade do norwegii camperem sądzicie że mogłbym odbyć kwarantane w wozie?czy nie przejdzie.





a druga sprawa gdybym powiedział na granicy ze mam gdzie sie zatrzymać a w rzeczywistosci nie mogliby to jakos sprawdzić?.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Talic
(Talic)
Wiking
hmm?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
teraz jest tak ze masz miec tego testa na covida 3 dni wczesniej i do tego kwarantanna przymusowa 10 dni za 500 kr dziennie jak nie mieszkasz w norwegii\pracujesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Riggman napisał:
teraz jest tak ze masz miec tego testa na covida 3 dni wczesniej i do tego kwarantanna przymusowa 10 dni za 500 kr dziennie jak nie mieszkasz w norwegiipracujeszTo nie jest tak jak napisałeś.
Dokładnie by nie płacić za hotel, trzeba mieć stały numer personalny -F- oraz, stały meldunek w Norge, co nie jest równoznaczne.
Ja dzisiaj w nocy wjeżdżałem do Norge i na granicy, był sprawdzany mój numer personalny oraz oficjalny adres, w ich zasobach.
Musiałem udowodnić iż tam właśnie mieszkam.
Na całe szczęście, miałem dodatkowe zaświadczenie po angielsku o tym nieszczęsnym
wiruskuświrusku.
Proponuję nie kombinować, ponieważ w razie wpadki, deportacja to pikuś, ponieważ zanim wyrzucą to najpierw ściągną wysoką grzywnę i to bezwzględnie, zajmując wszystko co się da o ile nie będzie się w stanie wpłacić gotówki.
W tym przypadku są bezwzględni, od momentu jak wprowadzono płatny hotel, jako kwarantanna dla przyjezdnych bez stałego meldunku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
Riggman napisał:
teraz jest tak ze masz miec tego testa na covida 3 dni wczesniej i do tego kwarantanna przymusowa 10 dni za 500 kr dziennie jak nie mieszkasz w norwegiipracujeszTo nie jest tak jak napisałeś.
Dokładnie by nie płacić za hotel, trzeba mieć stały numer personalny -F- oraz, stały meldunek w Norge, co nie jest równoznaczne.
Ja dzisiaj w nocy wjeżdżałem do Norge i na granicy, był sprawdzany mój numer personalny oraz oficjalny adres, w ich zasobach.
Musiałem udowodnić iż tam właśnie mieszkam.
Na całe szczęście, miałem dodatkowe zaświadczenie po angielsku o tym nieszczęsnym
wiruskuświrusku.
Proponuję nie kombinować, ponieważ w razie wpadki, deportacja to pikuś, ponieważ zanim wyrzucą to najpierw ściągną wysoką grzywnę i to bezwzględnie, zajmując wszystko co się da o ile nie będzie się w stanie wpłacić gotówki.
W tym przypadku są bezwzględni, od momentu jak wprowadzono płatny hotel, jako kwarantanna dla przyjezdnych bez stałego meldunku.


a co za zaswiadczenie pokazywales po angielsku ?? Po co ci to bylo jak tu mieszkasz

pozatym jaka wpadka...jaka deportacja. o czy ty chlopie gadasz ? Poprostu nie wpuszcza goscia a jak tu mieszkasz to jedziesz do siebie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Riggman napisał:
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
Riggman napisał:
teraz jest tak ze masz miec tego testa na covida 3 dni wczesniej i do tego kwarantanna przymusowa 10 dni za 500 kr dziennie jak nie mieszkasz w norwegiipracujeszTo nie jest tak jak napisałeś.
Dokładnie by nie płacić za hotel, trzeba mieć stały numer personalny -F- oraz, stały meldunek w Norge, co nie jest równoznaczne.
Ja dzisiaj w nocy wjeżdżałem do Norge i na granicy, był sprawdzany mój numer personalny oraz oficjalny adres, w ich zasobach.
Musiałem udowodnić iż tam właśnie mieszkam.
Na całe szczęście, miałem dodatkowe zaświadczenie po angielsku o tym nieszczęsnym
wiruskuświrusku.
Proponuję nie kombinować, ponieważ w razie wpadki, deportacja to pikuś, ponieważ zanim wyrzucą to najpierw ściągną wysoką grzywnę i to bezwzględnie, zajmując wszystko co się da o ile nie będzie się w stanie wpłacić gotówki.
W tym przypadku są bezwzględni, od momentu jak wprowadzono płatny hotel, jako kwarantanna dla przyjezdnych bez stałego meldunku.

a co za zaswiadczenie pokazywales po angielsku ?? Po co ci to bylo jak tu mieszkasz
pozatym jaka wpadka...jaka deportacja. o czy ty chlopie gadasz ? Poprostu nie wpuszcza goscia a jak tu mieszkasz to jedziesz do siebie

Dzwoniłem do Norweskiego Konsulatu i tam powiedziano mi jasno iż przepis przepisem, a życie codzienne idzie własnym torem i nie wiadomo na kogo trafi się na granicy, dlatego dobrze jest mieć dla jadących własnym autem z kraju początkowego, przy sobie
>MEDICAL CERTIFICATE ON SARS-COV-2 PCR<.

Co zaś do "wpadek" to gostek sugeruje jak ominąć tego, czego żąda Norweskie obostrzenie i o tym jest moja wypowiedź.

Nie ważne jest iż tu mieszkam i mam -F- numer.
Ważne jest iż nie jestem obywatelem Norweskim, a jedynie rezydentem, jedyna różnica jest taka iż nie jestem zmuszony do płacenia za hotel tylko mogę sobie przebywać tam gdzie jestem zameldowany, jednak muszę mieć zaświadczenie o ujemnym wyniku.
Taki test nie boli i nie zawsze jest płaty, a nawet i gdyby tak było, to lepiej go mieć niż mieć kłopoty na granicy.
Na granicy drogowej nie są robione żadne testy, a ewentualne niewpuszczenie i tak jest bardzo wysoką ceną w porównaniu z ewentualnym polskim kosztem testu.

Niemniej mogiem siem mylać, jako to we rzyci bywajet.

Podobno kto nie kombinuje, ten nie zna prawdziwego życia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
Riggman napisał:
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
Riggman napisał:
teraz jest tak ze masz miec tego testa na covida 3 dni wczesniej i do tego kwarantanna przymusowa 10 dni za 500 kr dziennie jak nie mieszkasz w norwegiipracujeszTo nie jest tak jak napisałeś.
Dokładnie by nie płacić za hotel, trzeba mieć stały numer personalny -F- oraz, stały meldunek w Norge, co nie jest równoznaczne.
Ja dzisiaj w nocy wjeżdżałem do Norge i na granicy, był sprawdzany mój numer personalny oraz oficjalny adres, w ich zasobach.
Musiałem udowodnić iż tam właśnie mieszkam.
Na całe szczęście, miałem dodatkowe zaświadczenie po angielsku o tym nieszczęsnym
wiruskuświrusku.
Proponuję nie kombinować, ponieważ w razie wpadki, deportacja to pikuś, ponieważ zanim wyrzucą to najpierw ściągną wysoką grzywnę i to bezwzględnie, zajmując wszystko co się da o ile nie będzie się w stanie wpłacić gotówki.
W tym przypadku są bezwzględni, od momentu jak wprowadzono płatny hotel, jako kwarantanna dla przyjezdnych bez stałego meldunku.

a co za zaswiadczenie pokazywales po angielsku ?? Po co ci to bylo jak tu mieszkasz
pozatym jaka wpadka...jaka deportacja. o czy ty chlopie gadasz ? Poprostu nie wpuszcza goscia a jak tu mieszkasz to jedziesz do siebie

Dzwoniłem do Norweskiego Konsulatu i tam powiedziano mi jasno iż przepis przepisem, a życie codzienne idzie własnym torem i nie wiadomo na kogo trafi się na granicy, dlatego dobrze jest mieć dla jadących własnym autem z kraju początkowego, przy sobie
>MEDICAL CERTIFICATE ON SARS-COV-2 PCR<.
Co zaś do \"wpadek\" to gostek sugeruje jak ominąć tego, czego żąda Norweskie obostrzenie i o tym jest moja wypowiedź.
Nie ważne jest iż tu mieszkam i mam -F- numer.
Ważne jest iż nie jestem obywatelem Norweskim, a jedynie rezydentem, jedyna różnica jest taka iż nie jestem zmuszony do płacenia za hotel tylko mogę sobie przebywać tam gdzie jestem zameldowany, jednak muszę mieć zaświadczenie o ujemnym wyniku.
Taki test nie boli i nie zawsze jest płaty, a nawet i gdyby tak było, to lepiej go mieć niż mieć kłopoty na granicy.
Na granicy drogowej nie są robione żadne testy, a ewentualne niewpuszczenie i tak jest bardzo wysoką ceną w porównaniu z ewentualnym polskim kosztem testu.
Niemniej mogiem siem mylać, jako to we rzyci bywajet.
Podobno kto nie kombinuje, ten nie zna prawdziwego życia.


Gabrys...mieszkasz tu juz x lat i jeszcze sobie stalego pobytu nie zalatwiles...juz najwysza pora wystapic o varig opphold, zobacz sobie na UDi, od niedawna wznowili wizyty po covidzie ale online
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Riggman napisał:
Gabrys...mieszkasz tu juz x lat i jeszcze sobie stalego pobytu nie zalatwiles...juz najwysza pora wystapic o varig opphold, zobacz sobie na UDi, od niedawna wznowili wizyty po covidzie ale online.

Masz rację, zacznę się ogarniać, tylko niech się obudzę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Talic
(Talic)
Wiking
Riggman napisał:
teraz jest tak ze masz miec tego testa na covida 3 dni wczesniej i do tego kwarantanna przymusowa 10 dni za 500 kr dziennie jak nie mieszkasz w norwegii\\pracujesz

....wiem....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok