Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Płatna kwarantanna po powrocie z urlopu? - Norwegia

14 Posty
wiertar
(wiertar)
Wiking
witam serdecznie. mam takie pytanie może ktoś miał podobną sytuację i będzie mógł mi pomóc

Mianowicie obecnie jestem na urlopie bezpłatnym w Polsce, w pracy muszę zameldować się 1 października a jak wiemy obecnie obowiązuje 10dni kwarantanny. czy nalezą mi się na okres kwarantanny jakieś pieniądze? dodam że urlop mam od 5 lipca ale do Polski wyjechałem po 15 lipca jak Polska była w strefie zielonej i można było do niej jechać. Gdzie czytałem że jeżeli wyjazd był właśnie podczas braku ograniczeń w podróży to pieniądze się należą.

Ewentualnie czy na czas kwarantanny mogę wykorzystać egenmelding na czas kwarantanny? Jak to wygląda?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
Kolega tak mial co pracuje w Adecco i ma fasta 100 % a mianowicie nie dostal pieniedzy. Wyjechal przed a wrocil po. Addeco warunkowalo to tym ze mogl przeciez wrocic wczesniej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
radek d
(radecki1976)
Wiking
Witam mam taką samo sytuację tez czekam na jakieś pomocne info szef (norweska firma )odpowiedział że norweski żad nie refunduje kwarantanny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
wiertar
(wiertar)
Wiking
Dziś dostałem odpowiedź z multinoru:

"W tej sytuacji, jeżeli (jak wcześniej wspomniałam) nie mógł Pan posiadać wiedzy, że Polska stanie się krajem czerwonym może Pan wnioskować u lekarza w Norwegii o zwolnienie lekarskie na czas kwarantanny."


Ale jak to zinterpretować to jeden pan Bóg wie. Chyba dobrze by było zadzwonić do lekarza i zapytać się .

Nadzieja jest jeszcze taka że ponoć mają znieść znowu kwarantannę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Jeżeli dana osoba wyjechała z Norwegii do Polski w momencie gdy Polska była krajem zielonym, a w międzyczasie Polska stała się krajem czerwonym, więc po powrocie do Norwegii obowiązuje kwarantanna, to taka osoba w pierwszej kolejności musi spytać swojego pracodawcę, czy może z tego powodu wykorzystać wydłużony egenmelding na 10 dni. Jeżeli pracodawca nie wyrazi na to zgody, to należy udać się do lekarza po zwolnienie lekarskie i przejść na zasiłek chorobowy na czas kwarantanny. Lekarz musi być poinformowany o sytuacji, że w momencie wyjazdu Polska była zielona, a teraz jest czerwona.
Zgłoś wpis
3 Posty
radek d
(radecki1976)
Wiking
Czyli mam zadzwonić do lekarza i on musi wydać zwolnienie mimo że jestem zdrowy i siedzę tylko w domu mam od tak pójść sobie po zwolnienie kiedy mam kwarantannę i zakaz bliskich kontaktów?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok