Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

obywatelstwo polsko- norweskie - Norwegia

5 Postów
Izabela L
(sarka)
Wiking
Witam

Odebralam dzis wiadomosc z UDI o przyznaniu mi norweskiego obywatelstwa.
Gdyby ktos mial jakies pytania, sluze pomoca.
Pzdr.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...z jakiego powodu przyznano ci obywatelstwo?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Izabela L
(sarka)
Wiking
Bo o to wnioskowalam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
marcin lewandowski
(fajess3)
Wiking
Witam.Marcin z tej strony.mozesz mi powiedzieć jak przebiega proces przyznania obywatelstwa?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Imperator997
(Imperator997)
Wiking
Witam
Mam pytanie. Czy musiala Pani udokumentowac nauke norweskiego 300godzin i wiedzy o spoleczenstwie 50godzin, czy wystarczy tylko miec zdane norskprøve an B1 i samfunnkunnskap?
Z gory dziekuje za odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
S G
(Kadryl)
Wiking
Dzien Dobry. Chetnie dowiem sie jak wyglada to w praktyce.
Pozdrawiam. Grzegorz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Kadryl napisał:
Dzien Dobry. Chetnie dowiem sie jak wyglada to w praktyce.
Pozdrawiam. Grzegorz
Proponuję przejść na inne forum lub facebook ponieważ tu wszystkie odpowiedzi są kasowane!.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Monikka1
(Monikka1)
Wiking
Witam. Jakies bliższe informacje? Myślę, ze wielu jest zainteresiwanych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Izabela L
(sarka)
Wiking
Hejka! Bardzo duzo prywatnych zapytan sie pojawilo i nie sposob odpowiadac to samo po stokroc. Sprobuję więc się streścić na ogólnym, jaki przebieg był u mnie całego procesu.
Pomyślałam, że skoro spełniam warunki to czemu nie? A oto one:
- 7 lat pobytu w NO
- zaliczony ustny egzamin norweskiego na poziomie A2
- atest z policji o niekaralności
- od niedawna wymagany jest egzamin z wiedzy o społeczeństwie, ale jeśli ktoś wcześniej zrobił Bergenstest, albo zaliczył B1 w szkole językowej, warto się udać do rektora, by się upewnić, czy nie mamy prawa do zwolnienia z tego egzaminu....Ja tak właśnie zrobiłam i się okazało, że nie musze zdawać, kasa zaoszczędzona!
- permament oppholdstillatelse.....jesii nie masz nic nie szkodzi, skladasz dodatkowe papiery razem z tymi potrzebnymi do podania o obywatelstwo...

Ps... Ja składałam podanie w styczniu 2019, nie wiem jak jest dziś...3700 kr kosztowało wysłanie podania...czekałam równo 12 miesięcy na odpowiedż..Teraz muszę zamówić wizytę w UDI by odebrać decyzję..i z tym udam się do biura paszportowego po Pass..co kosztuje 570 kr ...na miejscu robią zdjęcie...więc to w cenie...

Ps.2 Procedura wyżej opisana dotyczy osoby pełnoletniej, która nie kończyła szkół w Norwegii...Inaczej będzie dla dzieci obcokrajowców, dorosłych z fagbrev.. Dzieci, które tu kończyły barne,ungdom, fagskole...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg) Online
Stały Bywalec
A Ty to sie chwalisz czy zalisz tym faktem? Bo tak naprawde nie wiem po co Tobie to.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok