Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czy NAV refunduje zabiegi prywatne ? - Norwegia

Czytali temat:
noregg Magdalen@ Waldin (1251 niezalogowanych)
1 Post
Waldin
(Waldin)
Wiking
Witam serdecznie. Mam pytanie: doznałem w pracy w Norwegii (Stavanger) kontuzji kolana (pęknięcie łękotki), poszedłem do lekarza pierwszego kontaktu i od razu dostałem zwolnienie na 30 dni i żadnego dokumentu więcej. Podczas rozmowy lekarz zapytał się mnie czy chce leczyć się w Norwegii czy w Polsce. Ja odpowiedziałem że w Polsce. Po przyjeździe do Polski, kiedy poszedłem do specjalisty oraz po niezbędnych badaniach (oczywiście prywatnie) dowiedziałem się że niezbędna będzie operacja (prywatnie ok. 6 tys. zł). Stąd moje pytanie, jeżeli podejmę się operacji w Polsce, czy istnieje szansa zwrotu z NAV za wykonany zabieg ? Ewentualnie jakich dokumentów potrzeba, czy wystarczy polska faktura VAT za wykonany zabieg. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Na stronach HELFO jest napisane ze oni zwracaja pieniadze na podstawie rachunkow ktore musza byc najpierw oplacone indywidualnie.Jednak tylko do kwoty ceny tej operacja w norwegii w sektorze panstwowej sluzby zdrowia.Ale na wstepie podaja ze zwracaja tylko za te zabiegi ktorych nie mozna wykonac w norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok