Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
brunetwieczorowapora napisał:
separacja raczej nie wchodzi w grę , już za długo zwlekam z tym wszystkim, tylko rozwód , decyzja jednogłosna.
Nie jestem pewna, ale zeby sie rozwiesc w Norwegii, to trzeba byc chyba rok w separacji.
Pobierasz odpowiednie papiery w kommunie - wystarczy zadzwonic, to ci przysla - wypelniasz razem z zona , wysylasz i po tygodniu , dwoch juz jestes w separacji.
Po uplywie roku, ta sama procedura, tyle, ze tym razem papiery o rozwod.
Nie macie dzieci, wiec nie musicie isc na zadne rozmowy. Dorosli obydwoje jestescie, wiec nikt nikomu nie placi zadnych alimentow. Jezeli sie nie pobijecie o rzeczy materialne, to i adwokata wam nie trzeba.

Zadzwon do fylkesmannen tam gdzie mieszkasz, to wszystko ci tam ladnie wytlumacza.


Dodam tylko, ze nawet jak zona sie nie zgodzi i nie bedzie chciala podpisac papierow, to dziala to w ten sam sposob. W Norwegii mozna sie bowiem rozwiesc bez zgody drugiej osoby - czyli procedura ta sama, jedynie podpisu zony brakuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Agares Aguares
(Agares)
Wiking
Dzięki za informacje, wybiorę się jak najszybciej do fyleksmannen i zacznę procedury. Dowiedziałem się dzisiaj, że to jest prawda z separacją, najpierw rok ,a potem rozwód. Pozostanie jeszcze podział majątku w polsce. Ale to już inna bajka. Swoją drogą lepiej dzielić majątek niż długi. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów
Karolina Zając
(KarolinaZajac)
Początkujący
Moi rodzice są razem od 37 lat. Gdy poszłam do szkoły średniej, jako jedna z nielicznych w klasie miałam pełna rodzinę(co dla mnie osobiście było szokiem, ale jak widać na wsi było zdecydowanie mniej rozwodów niż w mieście) Natomiast Moja siostra jest rozwiedziona, brat cioteczny także. Generalnie to wśród znajomych coraz więcej par po przejściach jest.
tatasos.pl/rozwod-kiedy-sad-moze-go-nie-orzec/

Rozwód – kiedy sąd może go nie orzec? - TataSOS Rozwód, czyli sądowe rozwiązanie związku małżeńskiego, wydaje się często formalnością. Są jednak przypadki, gdy sąd rozwodu nie orzeknie. tatasos.pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok