Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Poród bez ubezpieczenia - Norwegia

Czytali temat:
1 Post
Kamila87
(Kamila87)
Wiking
Witam mam pytanie odnośnie kosztu porodu w Norwegii . Mam w Norwegii rodzinę sama mieszkam żyje i pracuje w Polsce planuje przyjechać do Norwegii urodzić i na okres macierzyński żeby być przy rodzinie nie chce zadadkow czy obywatelstwa dla dziecka chodzi mi tylko i wyłącznie o poród na miejscu i jaki jest koszt dla osoby nie zarejestrowanej
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Kamila87 napisał:
Witam mam pytanie odnośnie kosztu porodu w Norwegii . Mam w Norwegii rodzinę sama mieszkam żyje i pracuje w Polsce planuje przyjechać do Norwegii urodzić i na okres macierzyński żeby być przy rodzinie nie chce zadadkow czy obywatelstwa dla dziecka chodzi mi tylko i wyłącznie o poród na miejscu i jaki jest koszt dla osoby nie zarejestrowanejSkoro masz tu rodzinę to dlaczego nie zasięgniesz porady z pierwszej ręki, tylko szukasz u obcych ludzi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Kamila87 napisał:
Witam mam pytanie odnośnie kosztu porodu w Norwegii . Mam w Norwegii rodzinę sama mieszkam żyje i pracuje w Polsce planuje przyjechać do Norwegii urodzić i na okres macierzyński żeby być przy rodzinie nie chce zadadkow czy obywatelstwa dla dziecka chodzi mi tylko i wyłącznie o poród na miejscu i jaki jest koszt dla osoby nie zarejestrowanej

Opieka leczenie badania i poród są w norwegii darmowe dla ciężarnych..teoretycznie dla każdych bez względu na wszystko ale w praktyce spotkałam się z różnymi przypadkami niestety.. ALE skoro pracujesz w polsce wiec masz ubezpieczenie.. do wypadków nagłych używa się karty EKUZ.. jest wydawana bezpłatnie osobom ubezpieczonym i jest honorowana w Norwegii .. poza tym możesz sobie wykupić ubezpieczenie podróżne które zrefunduje ci wszystko razem z lekami opatrunki itp ja na początku wykupiłam takie ubezpieczenie kosztowało mnie około 150 zł za miesiąc później trochę lepsze juz koszt 220 ale kozysci bez porównania.. bez względu na co się zdecydujesz karta EKUZ powinna być priorytetem.. istnieje też coś takiego jak certyfikat zastępczy. .czyli możesz liczyć na to ze jednak nie pobiorą od ciebie żadnych opłat skoro kobiety w ciąży tu nie płacą ale jeśli jednak każą ci zapłacić to dzwonisz do ZUS i prosisz o wyslanie takiego zastępczego certyfikatu EKUZ który działa tak samo jak ważna karta EKUZ. .zostanie on wysłany bezpośrednio do placówki która udzieliła ci pomocy i nie będziesz musiała płacić nic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok