Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Samochód - Norwegia

Czytali temat:
D K zbigniew sieczkowski Marian Marian Malgorzata Skora Grzegorz Lizurej tomasz jagodziński Joanna Kuchnicka Zbigniew Karpinski mart enty Darek1234 Rysie KonkoN Marek Glowicki Maciek Xrv 750 (1446 niezalogowanych)
9 Postów
Grzegorz Lizurej
(Lizak78)
Wiking
Witam Wszystkich, mam pytanie. Kupilem samochód w Norwegii, ubezpieczylem go, ale jeszcze nie zarejestrowałem, ponieważ Pani w urzędzie powiedziala mi, że nie mam zarejestrowanego norweskiego adresu w skacie tylko kiedys podalem polski. Musze to zmienic, ale wizyte w skacie mam umówioną dopiero 6go maja. A chcialbym tym autem jechać do Polski na święta. Czy moge? Z góry dziękuję
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Lizak78 napisał:
Witam Wszystkich, mam pytanie. Kupilem samochód w Norwegii, ubezpieczylem go, ale jeszcze nie zarejestrowałem, ponieważ Pani w urzędzie powiedziala mi, że nie mam zarejestrowanego norweskiego adresu w skacie tylko kiedys podalem polski. Musze to zmienic, ale wizyte w skacie mam umówioną dopiero 6go maja. A chcialbym tym autem jechać do Polski na święta. Czy moge? Z góry dziękuję Dlaczego tego przerejestrowania nie robisz przez net?
Wystarczy jak zalogujesz się do altinn.no i tam w odpowiednich zakładkach, podasz nowe miejsce pobytu, tym razem norweskie.
Następnie wystarczy tą zmianę wydrukować i zanieść do statens.
Osobiście bał bym się jechać do polski bez dowodu rejestracyjnego pomimo posiadania dokumentu ubezpieczenia. Tylko i wyłącznie ze względu na debilnych polskich krawężników.
A jaki widnieje adres na polisie ubezpieczeniowej na to twoje auto?
Norweski czy polski?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Grzegorz Lizurej
(Lizak78)
Wiking
Na polisie widnieje norweski adres
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Lizak78 napisał:
Na polisie widnieje norweski adres
To ja osobiście, wziąłbym ten dokument w całości i poszedł do biura drogówki i zażądał, by właśnie na tej podstawie wydali dowód rejestracyjny / nawet tymczasowy/
Osobiście nie rozumiem jak można mieć legalnie auto bez dowodu rejestracyjnego, nawet w tej śmiesznej Norwegi.
Gdyby pracownik przy okienku, zaczął się pultać, to zażądaj kierownika i tyle, oczywiście musisz mieć umowę o pokój i takie inne uznane dokumenty identyfikacyjne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Grzegorz Lizurej
(Lizak78)
Wiking
Ok dziękuję za podpowiedź, może sie uda. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok