Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Nieuczciwy pracodawca - Norwegia

13 Posty
artur rosicki
(cook1)
Wiking
Witam może ktoś wie jak na stronie mittanbud.no dodać opinię o firmie prowadzonej przez Polaków którzy ściągają ludzi z Polski i ich oszukują oraz oszukują klientów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
cook1 napisał:
Witam może ktoś wie jak na stronie mittanbud.no dodać opinię o firmie prowadzonej przez Polaków którzy ściągają ludzi z Polski i ich oszukują oraz oszukują klientów.
Mysle, ze musisz byc klientem.
Jakby kazdy postronny mogl pisac opinie, to opinie o firmie zawarte na stronie nie bylyby nic warte
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
artur rosicki
(cook1)
Wiking
cook1 napisał:
Witam może ktoś wie jak na stronie mittanbud.no dodać opinię o firmie prowadzonej przez Polaków którzy ściągają ludzi z Polski i ich oszukują oraz oszukują klientów.


Może wiecie jak zostać klientem mittanbud.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
cook1 napisał:Może wiecie jak zostać klientem mittanbud.no
Zależy co rozumiesz pod pojęciem "klient"?
- samo zgłoszenie pracy do wykonania - np. zamontowanie bramy garażowej.
- chcesz brać udział w rozdziale ofert, jako firma usługowa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
artur rosicki
(cook1)
Wiking
Nie jest firma prowadzona przez Polaków i zatrudnia Polaków którym nie wypłaca pieniedzy A reklamuje się na tej stronie i chciałbym im wystawić opinię żeby stracili klientów. Bo oni to złodzieje 18 ludzi w 6 mc i łącznie około 80 tyś NOK ludziom są dłużni, A takim Polakom to tylko pier........ A ja taki nie jestem oni wykańczania ludzi to ja bym ich A klienci im wystawiają opinię to jak wystawić im opinię negatywna
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
cook1 napisał:
Nie jest firma prowadzona przez Polaków i zatrudnia Polaków którym nie wypłaca pieniedzy A reklamuje się na tej stronie i chciałbym im wystawić opinię żeby stracili klientów. Bo oni to złodzieje 18 ludzi w 6 mc i łącznie około 80 tyś NOK ludziom są dłużni, A takim Polakom to tylko pier........ A ja taki nie jestem oni wykańczania ludzi to ja bym ich A klienci im wystawiają opinię to jak wystawić im opinię negatywnaCiężka sprawa, z tym twoim problemem.
To co chcesz zrobić na tej stronie, zgodnie z twoim powyższym opisem, jest niewykonalne.
- Ponieważ tam trzeba dać najpierw zlecenie na pracę /samo zlecenie pracy jest darmowe/ chociażby te przykładowe z montażem bramy.
- Następnie jest się wpisywanym w system ! wszystkie dane osobowe, nazwisko, adres, numer personalny nr. telefonu i tak dalej, to wszystko jest weryfikowane i ewentualnie akceptowane.
- Później twoje zlecenie, jest wystawiane na forum i każda firma widzi co jest do zrobienia, jeżeli chcą, to dzwonią do ciebie i rozmawiają o tym co chcesz by zrobili i ustalacie płatności i termin.
Dopiero po skończonej pracy i rozliczeniu, możesz wydać danej firmie opinię, jednak nie taką iż oszukuje pracowników, a jedynie o rzetelności wykonanej pracy, terminowości oraz wysokości końcowego finansowego rozliczenia.
I tyle w tym temacie mitabu.
Natomiast to co opisałeś a dotyczy samych robotników to inna bajka.
Jeżeli to co piszesz jest prawdą i masz na to twarde dowody, to gość jest przestępcą i takie sprawy w norwegi, zgłasza się jedynie do inspekcji pracy.
Nawet policja nic nie pomoże na początku, jeżeli jest to oszustwo na ubezpieczeniach i wypłatach robotników.
Tu masz stronę Inspekcji Pracy, gdzie musisz znaleźć odpowiednią zakładkę i złożyć DONIESIENIE- poparte dokumentami.
Wszystko to musi być spisane zrozumiałym norweskim językiem lub po zrozumiałym angielskim.
www.arbeidstilsynet.no/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
artur rosicki
(cook1)
Wiking
Napisałem już do urzędu pracy mam dowody nawet nagrane jak szef mówi że cześć godzin po legalny czyli około 50h A reszta pod stołem. Nikomu nie oddał feriepenger A mnie zwolnił bo jak była przerwa w pracy to poleciałem do domu i nie mnialem za co wrócić do NO i dla tego muszę to zniszczyć bo to są oszusci
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
cook1 napisał:
Napisałem już do urzędu pracy mam dowody nawet nagrane jak szef mówi że cześć godzin po legalny czyli około 50h A reszta pod stołem. Nikomu nie oddał feriepenger A mnie zwolnił bo jak była przerwa w pracy to poleciałem do domu i nie mnialem za co wrócić do NO i dla tego muszę to zniszczyć bo to są oszusci

Masz nagrania, dowody, napisałeś do urzędu pracy. Tu ich nie zniszczysz poczekaj na reakcję urzędu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
artur rosicki
(cook1)
Wiking
Napisałem do urzędu tak mi też mój prawnik poradzil
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
cook1 napisał:
Napisałem już do urzędu pracy mam dowody nawet nagrane jak szef mówi że cześć godzin po legalny czyli około 50h A reszta pod stołem. Nikomu nie oddał feriepenger A mnie zwolnił bo jak była przerwa w pracy to poleciałem do domu i nie mnialem za co wrócić do NO i dla tego muszę to zniszczyć bo to są oszusciDo jakiego urzędu pracy?.
Jeżeli napisałeś do NAV, to twoje pismo nie odniesie żadnego skutku prawnego, ponieważ NAV tym się nie zajmuje.
Od takich spraw, jest jedynie, Norweska Inspekcja Pracy .... Arbeidstilsynet
www.arbeidstilsynet.no/
i tylko tam trzeba składać odpowiednie dokumenty.

Tak jak napisałem już w poście wyżej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok