Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wypowiedzenie - Norwegia

1 Post
Grzegorz CHorzewski
(GrzegorzCHorzewski)
Wiking
Witam mam pytanie che złożyć wypowiedzenie ale pracodawca nie chcę się zgodzić na porozumienie stron a juz mam inom załatwioną prace chce żebym jeszcze miesiąc pracował i co najlepiej wypowiedzenie dopiero od maja bo wysłałem 1 kwietnia jak można prawnie odejsc w trybie natychmiastowym pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
GrzegorzCHorzewski napisał:
Witam mam pytanie che złożyć wypowiedzenie ale pracodawca nie chcę się zgodzić na porozumienie stron a juz mam inom załatwioną prace chce żebym jeszcze miesiąc pracował i co najlepiej wypowiedzenie dopiero od maja bo wysłałem 1 kwietnia jak można prawnie odejsc w trybie natychmiastowym pozdrawiam

Pracodawca ma racje..Wypowiedzenie liczone jest od 1 dnia kolejnego miesiąca czyli złozone 1 kwietnia liczy sie czas wypowiedzenia od 1 maja.... Wypowiedzenie masz np. 2 tygodnie czy miesiąc i liczone tak jak pisalam od 1 dnia kolejnego miesiaca.. Gdybys złozył 31 marca to liczone by było od 1 kwietnia..dlatego wypowiedzenie sklada sie zawsze na koniec miesiaca kalendarzowego.. W trybie natychmiastowym mozesz rozwiazac gdy pracodawca rażąco narusza umowe naraża na niebezpieczenstwo twoje życie lub zdrowie , nie wypłaca wynagrodzenia.. Mozesz wziąść urlop zaległy w czasie wypowiedzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Dopiszę jeszcze do tego co powyżej.
Pamiętaj o najważniejszym, CZASAMI NIE PORZUCAJ TEJ OBECNEJ PRACY!!!.

Ponieważ, właściciel firmy, może obciążyć ciebie kosztami szkolenia nowego pracownika.
Którego będzie musiał awaryjnie zatrudnić na twoje miejsce.
Takie jest prawo w norwegi.
Jeżeli masz taką możliwość, to znajdź na swoje miejsce "kogoś nieznajomego".
Wtedy będziesz mógł rozstać się z dnia na dzień, oczywiście jak właściciel się na taki manewr zgodzi.
Wszystko rób z ZIMNYM UŚMIECHEM NA TWARZY, taki norweski grymas/tik pseudo uprzejmości.
Ponieważ twój nowy szef, może zadzwonić do obecnego i zadać parę pytań na twój temat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok