Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

import auta z Norwegii - Norwegia

2 Posty
dariusz salwa
(hauptmannpolska)
Wiking
Witam. Poszukuje firmy lub osoby która wysyła do Polski auto i zna procedury celne obowiązujące w Norwegii. Do chwili obecnej kupowałem auta w Szwecji, Finlandii, Łotwie i Litwie czyli Unii i nie miałem najmiejszych problemów z importem. Schody zaczeły sie od Norwegii....... . Mam obecnie zakupione 2 szt Mercedesów Atego ciezarowych w Oslo i zorganizowany transport który odbierze auta ( niskopodwozie) ale firma spedycyjna nie chce się podjąć kompletowania dokumentów ( T1- przekazówka, Eur -swiadectwo pochodzenia pojazdu czyli zwolnienie z cła w UE ) , osoba odpowiedzialna za transport w firmie nieustannie informuje ze pomoże w wyborze agencji i uzyskaniu i na tym sie kończy. Oczywiscie pomoc bedzie ODPŁATNA -za zaoszczedzony czas i koszty podrózy. Zainteresowanych prosze o informacje lub kontakt telefoniczny pod nr tel. +48 795 605 407.

Jestem zainteresowany wspłópracą również w przyszłosci ( do końca roku mam jeszcze 5 aut do odbioru w 3 miastach w Norwegii).
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
51 Postów
krzysztof paradoks
(paradoks)
Nowicjusz
Ale Norwegia jest chyba poza EU i chyba trzeba oplacic clo za auta sprowadzone stad. Niedotyczy to mienia przesiedlenia bo to sprawdzone zostalo przez kolege ktore po paru latach pobytu tutaj zabral auto do Polski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
dariusz salwa
(hauptmannpolska)
Wiking
Jezeli auto zostało wyprodukowane w Unii i sprowadzamy go ponownie na teren UE można wrobić wydruk z serwisu Mercedesa o kraju pochodzenia. Jeden z punktów opisuje miejsce i fabrykę gdzie został wyprodukowany , pózniej podbijamy w/w dokument na granicy ( Norwegia= Szwecja) i składamy do urzędu celnego do odprawy auta.
Na podstwaie EUR 1 nie zostanie naliczonae 20 % cło.
Takie informacje posuiadam z Urzedu Celnego, potwierdzone w agencji celnej oraz wyczynane z netu ( google- EUR 1 - swiadectwo pochodzenia).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
51 Postów
krzysztof paradoks
(paradoks)
Nowicjusz
O widzisz to juz wiem cos wiecej.Dzieki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Radek Dziedzic
(RadekDziedzic)
Wiking
hauptmannpolska napisał:
Jezeli auto zostało wyprodukowane w Unii i sprowadzamy go ponownie na teren UE można wrobić wydruk z serwisu Mercedesa o kraju pochodzenia. Jeden z punktów opisuje miejsce i fabrykę gdzie został wyprodukowany , pózniej podbijamy w/w dokument na granicy ( Norwegia= Szwecja) i składamy do urzędu celnego do odprawy auta.
Na podstwaie EUR 1 nie zostanie naliczonae 20 % cło.
Takie informacje posuiadam z Urzedu Celnego, potwierdzone w agencji celnej oraz wyczynane z netu ( google- EUR 1 - swiadectwo pochodzenia).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Cartrans77
(Cartrans77)
Wiking
Jesli chodzi o akcyzę aut z NO, to nie jest ona wymagana dla aut których wartość jest niższa niż 6 000 euro, wtedy należy pobrać dokument Euro-1 na granicy No-Se zwalniający z akcyzy. Akcyza dla aut o pój. do 2000cm wynosi nieco ponad 3%, a dla wyższych ponad 18%.
Jesli chodzi o podatek VAT który dodatkowo należy zapłacić (24%) to jest sie zwolnionym z niego jesli kupujemy auto od osoby prywatnej i nie jest to auto przeznaczone na działalność . Inaczej należy zapłacić VAT.
Zastanawia mnie tylko jedno , czy te przepisy sa jednakowe dla aut osobowych , ciężarowych i ciągników rolniczych, tego sie jeszcze nie doszukałem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mariusz Bzdek
(MariuszBzdek)
Wiking
Witam wszystkich, mam samochód który chciałbym sprowadzić do polski w związku ze zmianą systemu pracy w Norwegi pracuje od 2013 roku auto posiadam 2 lata, zaznaczam, że wciąż pozostaję w Norwegii. Czy jest jakaś szansa na zwolnienie z cła bo vat pewnie trzeba będzie zapłacić?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
piotrek1275
(piotrek1275)
Wiking
Witam.
podbijam temat jakie opłaty są przy imporcie auta Tesla 2014.r do Polski, ktoś orientuje się w stawkach opłat , powiedzmy kosz auta 370tys NOK
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Rafał Skalski
(RafalSkalski)
Wiking
sss
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok