Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Apteka dla diabetyków - Norwegia

Czytali temat:
61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący
Witam. Mój znajomy poszukuje apteki dla cukrzyka. Potrzebuje kupić Sensor Libre. Czy jest takowa w Oslo? Bądź zamówić On-line?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
marian19 napisał:
Witam. Mój znajomy poszukuje apteki dla cukrzyka.
Potrzebuje kupić Sensor Libre.
Czy jest takowa w Oslo?
Bądź zamówić On-line?

W Norge tak jak i w Polszy nie ma czegoś takiego jak apteka dla tylko cukrzyków!
To totalna i wierutna bzdura, oczywiście mówię/piszę o stacjonarnych aptekach, a nie o do końca sprawdzonych internetowych dziwolągach.
Jeżeli nie macie oryginalnej recepty, oraz norweskiego lekarza, to proponuję znaleźć w necie oryginalną łacińską nazwę leku i z tą kartką pójść do apteki i o ile ten lek nie jest na specjalnej liście leków na receptę, to dostaniecie go bez problemu, jednak za "słoną" opłatą.
Jednak jako znawca tego tematu "niestety lub aż" to jednak proponuje niestety,
zapisać się do jakiegokolwiek lekarza ogólnego, zapłacić tą aż nieszczęsną opłatę wstępną i dalej korzystać z darmowego konta opłat za leki dla cukrzyków.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów
marian19
(marian19)
Początkujący

sloka napisał:
W Norge tak jak i w Polszy nie ma czegoś takiego jak apteka dla tylko cukrzyków!
To totalna i wierutna bzdura, oczywiście mówię/piszę o stacjonarnych aptekach, a nie o do końca sprawdzonych internetowych dziwolągach.
Jeżeli nie macie oryginalnej recepty, oraz norweskiego lekarza, to proponuję znaleźć w necie oryginalną łacińską nazwę leku i z tą kartką pójść do apteki i o ile ten lek nie jest na specjalnej liście leków na receptę, to dostaniecie go bez problemu, jednak za \"słoną\" opłatą.
Jednak jako znawca tego tematu \"niestety lub aż\" to jednak proponuje niestety,
zapisać się do jakiegokolwiek lekarza ogólnego, zapłacić tą aż nieszczęsną opłatę wstępną i dalej korzystać z darmowego konta opłat za leki dla cukrzyków.

Tak, ale to nie jest na receptę tylko po prostu sprzęt do nie wiem, mierzenia cukru. Da się to kupić w aptekach w Polsce. Tutaj chodząc do apteki mówią, że nie mająi szukać w "aptekach dla diabtyków" etc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
marian19 napisał:
[quote]
Tak, ale to nie jest na receptę tylko po prostu sprzęt do nie wiem, mierzenia cukru. Da się to kupić w aptekach w Polsce. Tutaj chodząc do apteki mówią, że nie mająi szukać w "aptekach dla diabtyków" etc.

To co norwescy aptekarze mówią, jest niestety przez was samych, źle tłumaczone.
Oni mówią iż bez konkretnej recepty od lekarza, to tego sprzętu nie kupicie nawet i za żywe dulary amerykanske.
Trza niestety iść do norskiego kunowała i onszy wyda stosowny papir jednako ni du tualety ano do apoteki, dlatego, że tak zwany sprzęt do mierzenia zawartości cukru we krwiech naszych i waszych, w Norge jest za DARMO!!! a w polszy trza niestety płacić i to nawet jak jest recepta!.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
Jeżeli ten sprzęt do mierzenia cukru jest wam naprawdę potrzebny, to mogę go wam odstąpić bezpłatnie razem z zapasem 50 pasków.
Ponieważ ostatnio, otrzymałem nowszy model bezinwazyjny i to całkiem za darmo!
A w durnowatej polszy taki sprzęt jest dostępny jedynie dla pisiorów i to po 500zł.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
krzysztoflim
(krzysztoflim)
Wiking
Jeśli jesteś cukrzykiem znasz może realia leczenia w no?Chodzi mi osobę dorosłą chciałbym, żeby dołączyła do mnie jednak nie wiem jak będzie właśnie z cukrzycą. Możesz przybliżyć czy każdemu przysługuja darmowe leki o sprzęt na cukrzycę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
MedicalAdvisor.pl
(MedicalAdvisor.pl)
Wiking
Glukometry bo o nich mowa w Polsce (przynajmniej mojej aptece- bo jestem farmaceutą) są bezpłatnie! przy zakupie 2 opakowań pasków Pacjent otrzymuje bezpłatnie urządzenie! są różne firmy accu check, ixell, glucosense, i wiele innych. Urządzenie banalne w obsłudze a dla diabetyka niezbędne w codziennym funkcjonowaniu, szczególnie gdy musi podawać insulinę (i tu również za insuliny płaci się od 4 zł- do 150 zależy od długości działania oraz producenta)
Pozdrawiam
Karolina
MedicalAdvisor.pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Dawid Wilk
(avangarde86)
Wiking
Witam, dopiero za pare dni wybieram sie pierwszy raz do lekarza rodzinnego a jestem diabetykiem od kilku lat - mozecie mi przedstawic jak to wszystko tu wyglada i ile mniej wiecej kosztuja leki typu insulina, paski czy inne urzadzenia ulatwiajace zycie.... z gory dzieki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok