Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wyjazd krótkoterminowy (zarobkowy) - Norwegia

3 Posty
majkelele
(majkelele)
Wiking
Witam! Od pewnego czasu poważnie myślałem nad wyjazdem do tego pięknego kraju - Norwegii. Jako że jestem dość młodą osobą, nie miałem wcześniej takiej możliwości. Teraz, gdy jest to możliwe, mam zamiar spróbować. W 2018 r. mam maturę, a od razu po niej chciałbym wyjechać tak na 2-4 miesiące (głównie w celach zarobkowych; magazyn, może jakieś sady, cokolwiek co uda się znaleźć), przy okazji zobaczyć jak tu się żyje etc. Niedawno zacząłem uczyć się podstaw norweskiego; mam zamiar zacząć szukać ofert pracy gdzieś tak w styczniu/lutym. I teraz pytanie do Was. Warto zrobić tak jak napisałem? Jeżeli zacznę wcześnie szukać to znajdę coś ciekawego? Raczej wolałbym uniknąć szukania w ciemno na miejscu. Jest też kwestia czy jechać samemu, czy może znaleźć kogoś, kto również chciałby pojechać. Liczę na Waszą pomoc, jestem otwarty na wszelkie rady. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Rysiek ryszard
(Rysiek ryszard)
Wiking
Pracy najlepej szukac z jakimkolwiek zawodem Zacznij od inwestycji w siebie Zrób na przykład kurs spawacza mig mag Najlepiej po odbyciu kurs zaczepś sie do pracy w polsce chocby w weekendy By naprawde sie tego nauczyc A z tym Norweskim to lepiej nie świruj W stylu uczy sie i c.uuja sie naucze Chyba że masz talent Postaw na dobry angielski
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
zrób kurs na wózki widłowe
z tym to można już Świat doganiać
języki obce a na cholere
jeszcze kłopotu innym narobisz
z tymi wózkami ,to powaga!
chociaż z drugiej strony
w Polsce chyba tylko Jarek Kaczyński i Beata Szydło
nie maja uprawnień na nie
więc byłbys w doborowym gronie
Ps.a tak na poważnie
to wyglada mi to na kolejny
temat od redakcji Mn
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
majkelele
(majkelele)
Wiking
Sęk w tym, że do tej matury chcę sie przygotować jak najlepiej, przewiduję że może nie starczyć mi czasu na robienie dodatkowych licencji/kursów. A jak z pracą sezonową?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

()
Stały Bywalec
majkelele napisał:
Sęk w tym, że do tej matury chcę sie przygotować jak najlepiej, przewiduję że może nie starczyć mi czasu na robienie dodatkowych licencji/kursów. A jak z pracą sezonową?
Nauka Norweskiego to dobry pomysł, nawet gdybyś tu nie przyjechał, to taki przerywnik w szlifowaniu angielskiego.
Co do samej pracy i to na dodatek sezonowej, to moim zdaniem w twoim przypadku, to tylko niewypał.
Dlaczego?
Dlatego, że jak nie masz tu w norge jakichkolwiek znajomych z chociażby siennikiem w przedpokoju.
Nie masz swojego auta i jedynie plecak, zdrowe nogi i drobne na lody
/ w norge rożek lodów zaczyna się od 20 nok/.
To przyjechać-przylecieć tutaj, możesz jedynie na wycieczkę do Oslo, jako NAGRODA ZA ZDANĄ MATURĘ.

Szukanie pracy z polski poprzez internet to bardzo dobre rozwiązanie,
jednak powinieneś szukać takiej razem z noclegiem w cenie pracy oraz dowozem na miejsce, inaczej jak nie masz auta, to koszty są horrendalne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
napisał:
Szukanie pracy z polski poprzez internet to bardzo dobre rozwiązanie,
jednak powinieneś szukać takiej razem z noclegiem w cenie pracy oraz dowozem na miejsce,...

Tak, bo w Norwegii pracy jest w bród, szczegolnie dla 18-, 19-letnich obcokrajowcow bez wyksztalcenia, jezyka i zamieszkania. I kazdy szef tak mocno takich pracownikow kocha, ze codziennie wstaje o godzine wczesniej, zeby ich wszystkich do pracy podwiezc.

Powiedzialbys chlopakowi prawde, a nie robil mu nadzieje. Jak ktos mu tutaj pracy nie zalatwi, to bez wyksztalcenia (pewnie najlepiej zawodowego) i doswiadczenia, to pracy przez internett on nie znajdzie. Pewnie nawet bedac tutaj, to by sobie nie znalazl.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
majkelele
(majkelele)
Wiking
No cóź, mam w Norwegii kuzyna mojego ojca, mam zamiar się z nim skontaktować, może w ten sposób coś się uda ogarnąć. Jeżeli nie, to trudno, spróbuję za kilka lat już z wykształceniem wyższym i na dłużej, miejmy nadzieję Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za opinie i poświęcony czas!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok