Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

112 Posty
Początkujący
Z własnego doświadczenia twierdzę że to się nie opłaca. Kasy od groma a pomocy zero.

Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
237 Postów
iwona .
(ivka111)
Stały Bywalec
Z tymi zwiazkami to roznie bywa. Ja naleze do nich bo wszyscy w firmie naleza wiec jakos tak wyszlo ze i mnie wciagneli.. niby chcieli pomagac starac sie, jednak w rzeczywistosci nic nie mogli zrobic w momencie kiedy moj przelozony i dziewczyny ze zwiazkow staraly sie o podwyzke dla mnie a Pani na samej gorze powiedziala -NIE. Jestem w H&K i place ale czy to takie niezbedne to nie wiem...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Pewnie zalezy gdzie kto pracuje, w jakim zakladzie i jakim zawodzie.

Ja osobiscie nigdy do zwiazkow nie nalezalam. Problem moze polega w tym, ze przez dluzszy okres pracowalam razem z przedstawicielem zwiazkow na dany okreg. I te ciagle wyjazdy calej "gory" zwiazkowej na spotkania w hotelach, te spotkania w okolicznych restauracjach z wyszynkem pokrytym przez zwiazek - sorry ale ja na to placic nie mam ochoty. I co w zamian - prawnik jak mnie nieslusznie zwolnia. A co jak prawnik uzna, ze mnie slusznie zwolnili , bo np. nie maja dla mnie z moja specjalizacja i doswiadczeniem pracy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
95 Postów
Karolina :)
(Karolina2)
Początkujący
mojemu mężowi też wszyscy mówili po co ty płacisz te związki i tak nic z tego nie masz...
Okazało się inaczej i w naszym przypadku bardzo dużo pomogli.
Dokładnie to jest chyba 1,75% wypłaty ale mogę się mylić.
Powiem tak dopóki w pracy jest wszystko oka to nie warto płacić ale jak zaczyna się coś dziać to wtedy okazuje się że jest to bardzo przydatne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Problem z związkami jest zawsze taki sam , bez względu na dany kraj w którym się znajdują .
---
Jeżeli Ktoś zapisuje się TYLKO DLA BEZPIECZEŃSTWA przed utratą pracy ... to jest to wątpliwa inwestycja .
---
Natomiast , jak ktoś ma rodzinę i zapisuje się , by korzystać z pełnej gamy produktów , jakie Związki oferują , to jest to Inwestycja opłacalna ...
---
OT trzeba korzystać z tego co dają ... a nie biadolić , że się nie zna języka i trudno jest się doprosić czegokolwiek ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
gabriel napisał:
Natomiast , jak ktoś ma rodzinę i zapisuje się , by korzystać z pełnej gamy produktów , jakie Związki oferują , to jest to Inwestycja opłacalna ...
---
OT trzeba korzystać z tego co dają ... a nie biadolić , że się nie zna języka i trudno jest się doprosić czegokolwiek ...[/b][/color]

Racja. Wszystko zalezy od tego co sie dostanie w zamian.
Moje zwiazki zawodowe ofiarowuja mi tygodnik (ktory moge rowniez czytac na necie za darmo), prawnika w razie zatargow z pracodawca oraz roznorodna game kusow typu kurs dla smakoszy wina i serow.
Tygonik sobie przeczytam na necie, z pracodawca potrafie sie doskonale sama dogadac, no i zostaje tylko picie wina - co podsumowujac moze nie jest takie zle
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Mirek Kot
(donkichot)
Wiking
Osobiście nie zgodziłbym się z opiniami że związki nic nie dają.
Chociażby dodatek urlopowy i ubezpieczenie.
I nie chodzi tu tylko o straty rzeczowe które ci ktoś buchnie bądź spłoną czy coś tam innego
Chodzi również o ubezpieczenie na życie. 2 lata temu pochowaliśmy kolegę zmarłego na raka. Jego rodzina dostała o ile dobrze pamiętam 130-150 000 koron zwrotu kosztów pogrzebu. Kolega zmarł w Polsce.

I tu taki mały kruczek prawny.
Gdyby podała jego norweski nr konta dostałaby tylko połowę.

Tego już w związkach nie powiedzieli

Więc moim zdaniem warto się zapisać bo nieszczęścia chodzą po ludziach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
237 Postów
iwona .
(ivka111)
Stały Bywalec
Powiem wam ze z tych zwiazkow zawodowych moze byc tez jakis pozytek. wczoraj wlasnie dowiedziaalm sie ze dofinansowuja kursy, studia, szkolenia.
Akurat ja jestem w Handel & Kontor ale LO tez chyba.
Do 4000 nok sa w stanie pokryc za kurs. dam znac czy mi sie uda zorganizowac to dofinansowanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
tomasz wojcik
(Tomek762)
Wiking
Nie warto placisz okolo 10 tys rocznie a prawo pracy jest takie same dla tych co sa czlonkami I dla tych co nie sa. W razie problemow radze prawnika bedzie szybciej I taniej. Bylem w zwiazkach 4 lata i jak przyszlo co do czego to sprawe zalatwilem sam z prawnikiem . Wypisalem sie bo nie bylo sensu placic a jak dodatkowo znasz jezyk to juz calkiem nie ma sensu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Tomek762 napisał:
Nie warto placisz okolo 10 tys rocznie a prawo pracy jest takie same dla tych co sa czlonkami I dla tych co nie sa. W razie problemow radze prawnika bedzie szybciej I taniej. Bylem w zwiazkach 4 lata i jak przyszlo co do czego to sprawe zalatwilem sam z prawnikiem . Wypisalem sie bo nie bylo sensu placic a jak dodatkowo znasz jezyk to juz calkiem nie ma sensu

100% racji. Bez sensu.
Podobnie jak bez sensu jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Nic to nie daje a tylko zlodzieje sie nachapia moich pieniedzy.
Sa tez i tacy, co twierdza, ze nalezy w samochodzie pasy zapinac. Bez sensu i nie oplaca sie. Mi nigdy nic sie nie stanie, bo jezdze dynamicznie ale bezpiecznie.
Zwiazki zawodowe sa wiec jak najbardziej bez sensu. Placic zlodziejom kupe pieniedzy za nic? Przeciez jak co do czego przyjdzie, to prawo pracy jest takie samo no nie? A jakby nawet co, to i tak sam sobie wszystko lepiej zalatwie, sam i bez zadnej pomocy. Co, ja nie potrafie?

No powtorz to kurwa, mowisz ze ja nie potrafie???!!!!!!!!

No i kluczowy argument, 10.000nok rocznie, to 25 kartonow Tyskiego.
To oczywiscie zamyka sprawe...

Ludzie, jak czytam takie rzeczy, to jestem za aborcja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok