Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Prosze o pomoc osób z Lavika - Norwegia

Czytali temat:
(1191 niezalogowanych)
8 Postów

(minik89)
Wiking
Witam
Jestem w norwegi w mieście Larvik chcialem zapytac czy ktos z okoli moglby mi pomoc bo nie wiem w jakich firmach moge szukac pracy potrzebowal bym nazwy firm oraz jakis kontakt do nich lub adres a najlepiej jak by ktos z larvika mogl by mi opisac gdzie najlepiej i najszybciej znalazlbym prace.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
252 Posty
Kaśka N.
(factorytka)
Stały Bywalec
minik89 napisał:
Witam
Jestem w norwegi w mieście Larvik chcialem zapytac czy ktos z okoli moglby mi pomoc bo nie wiem w jakich firmach moge szukac pracy potrzebowal bym nazwy firm oraz jakis kontakt do nich lub adres a najlepiej jak by ktos z larvika mogl by mi opisac gdzie najlepiej i najszybciej znalazlbym prace.



Nie za bardzo wiem o co pytasz ?

Szukasz pracy (w konkretej firmie) czy instytucji która pomogłaby Ci pracę znaleźć?

Jesteś już zarejestrowany? Jeśli tak, i szukanie pracy na własną rękę nie wychodzi to musiałbyś zgłosić się do NAV.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

(minik89)
Wiking
Potrzebne mi adresy firm do ktorych moge isc za praca. Szukam pracy na wlasna reke, no i jak widac narazie gdzie nie pojde to mowia ze pracy nie ma. Posrednictwo pracy juz sie porejestrowalem ale jak narazie tez zadnego odzewu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

(minik89)
Wiking
poprostu chce sie mniej wiecej zorientowac gdzie moge jeszcze pojsc za praca, a np nie slyszalem o takim zakladzie. Wiem ze jest w stavern cebularnia ale nei wiem jakim autobusem tam sie dostane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
252 Posty
Kaśka N.
(factorytka)
Stały Bywalec
tutaj pracy możesz poszukać albo chociaż umieścić swoje CV:
www.finn.no/finn/job/fulltime/result

Problem polega na tym że w dalszym ciągu nie napisałeś w jakim charakterze pracy szukasz ? oraz czy w grę wchodzi również przeprowadzka.
I pytanie podstawowe, czy byłeś już w NAVie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

(minik89)
Wiking
W nav nie bylem bo moj norweski jest slaby ucze sie takze na wlasna reke.
Praca obojetnie jaka wazne by sie znalazla hehe, tak powanie moze byc na magazynie, przy jakis remontach, nawet przy sprzataniu, mam kurs na wozki widlowe... Przeprowadzka oczywisce wchodzi w gre.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
252 Posty
Kaśka N.
(factorytka)
Stały Bywalec
Ale zarejestrowany jesteś i d-nummer masz, tak?

Nie musisz wcale dobrze znać norweskiego. Wystarczy ze dogadujesz się po angielsku. Pamietaj tez ze masz prawo do tłumacza a władze publiczne ponoszą odpowiedzialność za zamówienie i zapłacenie za usługi tłumacza. Sęk w tym że musisz wcześniej poinformować urząd o tym , że potrzebujesz takiej pomocy, zajmuje to nieraz trochę czasu.

Jeżeli chodzi o kurs norweskiego to skontaktuj się z urzędem gminy, pomogą.

wejdź na strone: nav.no - zorientuj się trochę ale przede wszystkim idź do tej instytucji
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

(minik89)
Wiking
Dziekuje za pomoc .
Numeru id nie mam. Zreszta juz nie bede go raczej zalatwiac bo jesli do poowy lutego nie znajde jakiejs pracy to wracam do polski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
252 Posty
Kaśka N.
(factorytka)
Stały Bywalec
Bez tego numeru i w ogóle bez rejestracji to praktycznie przebywasz tu jako turysta i ty chcesz prace znależć?
A może tak tylko oczyszczasz sumienie, żeby potem ponarzekać "robiłem co w mej mocy ale nie wyszło"
Wracaj już do Polski bo chyba nie możesz sie doczekać... ehhh.. czas człowiek poświeca, rozpisuje się, chce pomoc a tu o....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty

(alka79)
Wiking
jak zwykle bardzo pomocna jesteś. Chłopaku jak szukasz pomocy to nie pytaj i nie proś Polaków żaden za granicą Ci nie pomoże, chyba że za kasę niestety Polak dla Polaka jak wrzód na dupie.
prędzej Ci obcy pomoże niż rodak.
pozdrawiam i powodzenia życzę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok