Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1635 Postów
Maniak
Marniusz napisał:
Mam wrażenie że nikt z was nie czyta poczty po zalogowaniu na stronę banku.
Ceny w postbanken są takie same jak w DnBNOR - ta sama firma.
Używanie karty Visa w DnB potrafi do ruiny doprowadzić tych słabo zarabiających.
Link do cennika: www.dnbnor.no/privat/priser/konto-kort-nettbank.html

Dla niekumatych:
- zakupy - 2.50
- wypłata z bankomatu innego niż DnB - od 2.50 do 9NOK!!!
- przelew przez nettbank z KID - 2, bez KID - 3NOK itd.

Używanie karty Visa z DnB kosztowało mnie około 1500NOK rocznie.
Tanio po chuju i szpanować nawet się w kraju nie dało.

Zapomniałem dodać że gotówkę można pobrać w każdym sklepie używając dowolnej karty, nie potrzeba do tego poczty szukać.



mam konto w dnb i nie mam oplat o ktorych piszesz....place tylko 250 kr rocznie...moze to zalezy jaki pakiet wybierzesz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Mariusz Ścisły
(Marniusz)
Początkujący
W linku który podałem są też podane ceny za inne usługi.
Być może jak ma ktoś konto również firmowe to jest taniej?!?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
287 Postów

(koalski)
Stały Bywalec
Marniusz napisał:
Mam wrażenie że nikt z was nie czyta poczty po zalogowaniu na stronę banku.
Ceny w postbanken są takie same jak w DnBNOR - ta sama firma.
Używanie karty Visa w DnB potrafi do ruiny doprowadzić tych słabo zarabiających.
Link do cennika: www.dnbnor.no/privat/priser/konto-kort-nettbank.html

Dla niekumatych:
- zakupy - 2.50
- wypłata z bankomatu innego niż DnB - od 2.50 do 9NOK!!!
- przelew przez nettbank z KID - 2, bez KID - 3NOK itd.

Używanie karty Visa z DnB kosztowało mnie około 1500NOK rocznie.
Tanio po chuju i szpanować nawet się w kraju nie dało.

Zapomniałem dodać że gotówkę można pobrać w każdym sklepie używając dowolnej karty, nie potrzeba do tego poczty szukać



A ja zapomniałem dodać, że czasem się kasiorkę wpłaca, a nie tylko wyjmuje.
A jeśli wyjmuje w sklepie to pewną ograniczoną kwotę uzależnioną od możliwości albo widzimisię kasjera.

Poza tym tzw. pakiet Leve /w rzeczonym linku/ z powodzeniem może załatwić sprawę:
- zakupy - 0,00
- wypłata z bankomatu innego niż DnB - 7,00
- przelew przez nettbank 0,00 z kitem i bez kitu
No ale czytać trzeba, czytać kumaci ludzie



Jeśliby komuś na samej kasiorce przy codziennym użytkowaniu zależało, to najlepsze chyba są banki wirtualne.
Wspomniany wyżej Skandiabanken:

Transaksjonspriser:
Varekjøp 0 kr
Varekjøp med kontantuttak 0 kr
Minibankuttak 0 kr

Kortbruk i utlandet:
Visa-varekjøp 0 kr
Visa-minibankuttak 0 kr
Visa-kontantuttak 0 kr

Nettbank:
Betale regninger 0 kr
Overføre mellom egne konti 0 kr
AvtaleGiro 0 kr
eFaktura 0 kr
Betale til konto i utlandet 0 kr
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Mariusz Ścisły
(Marniusz)
Początkujący
Limit w sklepie to 5000NOK, nie sądzę aby "widzimisię" kasjera miało jakiś wpływ.

Zakładając takie konto cztery lata temu nie byłem wystarczająco kumaty aby się zastanawiać nad opłatami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Mateus Z.
(Mathiasso007)
Nowicjusz
widze, ze dobry watek zalozylem hehe..duzo odpowiedzi i to mnie cieszy, porownania tu widze konkretne
a tak podsumowujac to??
Skandiabanken eller Postenbank?

Slyszalem wlasnie o tym DnB ze tam troche kasuja, zycza sobie dosc duzo ale to kazdy mowi co innego, bezradny aaa bank musze zmienic bo ten to siepa konkretna! oczywiscie ja tam kasy do PL wysylac nie musze, wiec nie potrzebuje tych kosztow mieszkam tu i obsluguje tutaj, chyba ze jedynie gdzies na wakacje pojade to wtedy juz uzytkowanie za granica Norge!

dzieki za odpowiedzi pozdrawiam Was!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Mateus Z.
(Mathiasso007)
Nowicjusz
Jeszcze jedno pytanie : Mozna normalnie przeniesc sobie konto z jednego banku do drugiego ?

Mysle, ze nie, ale wole sie zapytac moze jakichs bardziej obytych z tematem

Trzeba byc osobiscie w np Skandiabanken zeby zalozyc konto czy mozna jakos inaczej ?? Bo Skandiabanken to chyba jedynie w Bergen jest bo tak blizej to nie wiem, ale sie rozejrze

z gory dzieki za odpowiedzi! Czekam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
287 Postów

(koalski)
Stały Bywalec
Mathiasso007 napisał:
Jeszcze jedno pytanie : Mozna normalnie przeniesc sobie konto z jednego banku do drugiego ?

Mysle, ze nie, ale wole sie zapytac moze jakichs bardziej obytych z tematem

Trzeba byc osobiscie w np Skandiabanken zeby zalozyc konto czy mozna jakos inaczej ?? Bo Skandiabanken to chyba jedynie w Bergen jest bo tak blizej to nie wiem, ale sie rozejrze

z gory dzieki za odpowiedzi! Czekam


Postbanken zostało wchłonięte przez DnB. Opłaty są ujednolicone i te interesujące Cię wymieniłem.
Zajrzyj pod tego linka DnB zamiast wysłuchiwać opinii na temat. Zwróć uwagę na pakiet Leve, bo takie konto możesz sobie otworzyć.

Skandiabanken jest bankiem wirtualnym - fizycznie nie posiadają oddziałów i pań przy okienkach. Zakładasz konto/konta za pomocą strony www i wszelkie operacje wykonujesz poprzez internet. Zajrzyj jeszcze pod linki, które ankadoro podała wyżej. Tamte banki posiadają oddziały a i interesujące Cie opłaty mają podobne.

Przeniesienie konta? Nie wiem o czym mówisz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Mariusz Ścisły
(Marniusz)
Początkujący
Idziesz do banku w którym chcesz mieć konto, mówisz że chcesz być ich nowym klientem i oni zajmują się resztą. Zabierz numery swoich kont z których mają przetransferować kasę, zrobią Ci zdjęcie do karty ID, dasz kilka autografów i tyle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Mateus Z.
(Mathiasso007)
Nowicjusz
Wiem jak to moze wygladac bo juz to robilem skoro mam konto

Przeniesienie konta z jednego banku do drugiego, ale to juz niewazne z tego zrezygnuje a wlasnie przegladalem sobie strone skandiabanken, latwa rejestracja itp Wszystko przez internett, karta wysylana odrazu i super niby Jeszcze zoorientuje sie wg kosztow we wszystkich bankach i zrobie sobie chyba rozpiske hehe..musze miec ladnie czarno na bialym co gdzie i jak zebym pozniej nie daj Boze zalowal bo sie wnerwie jak teraz!

Dzieki za odpowiedzi ludziska!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Andrzej K
(63larvik)
Wiking
Mathiasso wybrałeś już ten bank- nic się nie chwalisz. Kilka lat mam konto w (osranej-jak to subtelnie określił Kamilio) Nordei. Czas na zmiany- nie jestem zadowolony. Myślę o przeniesieniu konta do DnBNOR z z myślą o koncie Total , bo o takim pisał koalski. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok