Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Stolarz, kucharz, fryzjer: w jakich zawodach opłaca się potwierdzać kwalifikacje w Norwegii [CZ.1] - Norwegia

Czytali temat:
Robert Niemiec Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski Joanna Kuchnicka boj fra oszlo Josef Satan daniel0 nowy7 famila Masia (840 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
Zlozylem dokumeny w grudniu 2017, przyjeli je, zatwierdzili i zapowiedzieli ze rozpatrywanie zajmie 4 miesiace. Kiedy w sierpniu po raz kolejny sie zapytalem , odpowiedzieli ze teraz zmienil sie tryb i odpowiedz otrzymam w roku 2019. Moj pracodawca uznal mnie za fagarbeidera bez Nokuta, wiec dalem sobie spokoj z ponaglaniem.
Wszystkim ubiegajacym sie zycze cierpliwosci, lub moze tylko innego urzednika ktory bedzie decydowal. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Tomasz Michalak
(tomas1125)
Wiking
Nie wszystkie zawody wymagają w Norwegii autoryzacji wykształcenia, ale w niektórych branżach warto to zrobić, żeby w oczach potencjalnego pracodawcy stać się bardziej wiarygodnym ODKURZACZEM.
Podpis pod zdjeciem odnosie sie tylko do branzy sprzatajacej, czy to taka nowomowa a odkurzacz to pracownik wykwalifikowany
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
tomasz swiet
(tommypost)
Wiking
A jak sprawa wygląda jeśli ma się technikum budowlane o profilu ogólnym-technik budownictwa.???
Przechodził ktoś taki temat??!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Basileus W.
(Basileus)
Wiking
Niestety nie. NOKUT nie zatwierdza technika budownictwa, gdyz zawiera on w sobie kilka mniejszych kwalifikacji jak np. murarz lub betoniarz. Sprawa wyglada znacznie lepiej jesli posiadasz swiadectwo czeladnicze np. w betoniarstwie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
113 Posty

()
Początkujący
To dyskryminacja!!!!!!!! Jak to jest mozliwe zeby Polak musial potwierdzac swoje wyksztalcenie? My potrafimy przeciez wszystko!
A swoja droga ............ jak sie dostarczy wszystkie wymagane dokumenty to nokut nie robi zadnych problemow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...urzednicy potrzebuja teraz wiecej czasu na sprawdzenie wiarygodnosci zagranicznych dokumentow
....Nav,Policja,UDI,mieszane małżeństwa
....oszustw jest bez liku!
...osobišcie znam kilka osòb z podrobionymi dyplomami mistrzowskimi,czeladniczymi
...a ile osob pobiera niesłusznie wszelakie zasiłki?
...fałszywi pendlerzy šmiejący sie z uczciwych ze są nieporadni(absurd!)
...etc. itd.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
bojfraoszlo napisał:
...urzednicy potrzebuja teraz wiecej czasu na sprawdzenie wiarygodnosci zagranicznych dokumentow
....Nav,Policja,UDI,mieszane małżeństwa
....oszustw jest bez liku!
...osobišcie znam kilka osòb z podrobionymi dyplomami mistrzowskimi,czeladniczymi
...a ile osob pobiera niesłusznie wszelakie zasiłki?
...fałszywi pendlerzy šmiejący sie z uczciwych ze są nieporadni(absurd!)
...etc. itd.

Składając podanie musiałem upowaznic Nokut do sprawdzenia mojego świadectwa w mojej polskiej szkole. Zostałem też pouczony o konsekwencjach podania nieprawdziwych danych. Moim pierwszym saksbehandlerem był gość z polskim imieniem i nazwiskiem, tak że mają możliwość weryfikacji. Faktem jest że totalnie nie dotrzymali terminu. Na szczęście pracodawcy nie zależało na ich papierku. Tym którzy naprawdę potrzebują potwierdzenia Nokutu radzę złożyć papiery z wyprzedzeniem.
Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok