Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Opowieści o zwykłym życiu. Na pogrzebie w Norwegii nie ma patosu - Norwegia

Czytali temat:
czesio. oj tam nazwisko... Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski Joanna Kuchnicka Zbigniew Karpinski mart enty boj fra oszlo Łukasz Ch famila Onty_Ja_Gabriel_3. Natalia Ad (1257 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Opowieści o zwykłym życiu. Na pogrzebie w Norwegii nie ma patosu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(JustynaBlatnik)
Wiking
Ogrombe wieńce które w niedługim czasie stają się sterta plastkikowych śmieci nikomu do niczego nie są potrzebne. Szkoda także, że w Polsce pogrzeby są nadal okazja do pokazu mody czy aktualizacji najświeższych plotek. Nie wszędzie, nie wszyscy, nie gereralizuję, ale jednak...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 68  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Ktoś w internecie
(Ktoś w internecie)
Wiking
Ciężko mi uwierzyć, że nikt nikogo nie ocenia podczas tego dzielenia się wspomnieniami o zmarłym. Może i nie plotkują, ale przecież nie każdy każdego lubi, prawda? Ktoś mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -23  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Ja tak sobie po chlopsku mysle, ze jak kogos nie lubisz, to na jego pogrzeb nie idziesz.
Jezeli juz na pogrzebie jestes i spotkasz kogos, kogo nie lubisz - usiadz piec lawek dalej. Skup sie na zmarlym i na mysleniu o ulotnym zyciu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 43  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Ktoś w internecie napisał:
Ciężko mi uwierzyć, że nikt nikogo nie ocenia podczas tego dzielenia się wspomnieniami o zmarłym. Może i nie plotkują, ale przecież nie każdy każdego lubi, prawda? Ktoś mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii?
Może zapytaj jakiegoś tubylca. Trudno uwierzyć, że są tacy którym "trudno uwierzyć" w fakt istnienia sytuacji wolnych od oceniania, plotkowania, myślenia o sobie o wyłącznie swoim punkcie widzenia.
P.S. Jak nie lubi to trzyma się z daleka w efekcie nie uczestniczy w pogrzebie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 32  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Ja nusz
(jano30111)
Wiking
Nie ma patosu bo tak im wygodnie. To kraj ludzi dla których wiara to nic nie warte zabobony. Bóg i życie duchowe to bardzo niewygodny temat. Oni lubią zbierać kasę na konto, zamknąć się we własnym domku, wypić, dobrze zjeść i zabawić się z nową 3 żoną czy 4 mężem. Smierć to tu temat tabu. Nie chcą o niej mówić aby się nie stresować. Typowe społeczeństwo żyjące konsumpcją. Nie ma się czym zachwycać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -23  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
jano30111 napisał:
Nie ma patosu bo tak im wygodnie. To kraj ludzi dla których wiara to nic nie warte zabobony. Bóg i życie duchowe to bardzo niewygodny temat. Oni lubią zbierać kasę na konto, zamknąć się we własnym domku, wypić, dobrze zjeść i zabawić się z nową 3 żoną czy 4 mężem. Smierć to tu temat tabu. Nie chcą o niej mówić aby się nie stresować. Typowe społeczeństwo żyjące konsumpcją. Nie ma się czym zachwycać.
Janusz. Typ który większość czasu w Norwegii poświęcił na próby rozmawiania z Norwegami o Bogu i śmierci.
P.S. Wiesz w ogóle co oznacza słowo "patos" ? Bo z tego wpisu w 200% wynika że kompletnie nie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok