Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Nadchodzą zmiany w pobieraniu zasiłku ojcowskiego i macierzyńskiego - Norwegia

Czytali temat:
mart enty MultiNOR Konsultant Kasia K boj fra oszlo ja ja artur m Justyna Muszyńska Łukasz Ch Klaudia Montowska (753 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Nadchodzą zmiany w pobieraniu zasiłku ojcowskiego i macierzyńskiego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Elcia1)
Wiking
Witam serdecznie, mąż 2 lata pracuje w Norwegii za miesiąc rodzi nam się dziecko. Ja obecnie jestem zarejestrowana w urzędzie pracy w Polsce. Proszę o informację czy należy mu się zasiłek, ile i jak to załatwić .
Dziękuje i pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Jeżeli mąż pracował przez 6 z ostatnich 10 miesięcy pracy, a jego dochód wyniósł więcej niż 46 tys. koron norweskich, to może ubiegać się o zasiłek ojcowski. Jednakże Pani musi rozpocząć wtedy pracę lub naukę na co najmniej 3/4 etatu. W zależności od stawki procentowej, którą mąż wybierze może pobierać zasiłek przez 50 tygodni ze stawką 80% średniego wynagrodzenia lub 40 tygodni ze stawką 100% średniego wynagrodzenia. Po narodzinach dziecka można także zawnioskować w Norwegii o zasiłek rodzinny, który wynosi 970 kr miesięcznie. W oby przypadkach należy złożyć podanie do urzędu. Jeżeli potrzebowaliby Państwo pomocy w przygotowaniu podań lub mieli dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu: +48 58 743 07 53, +47 21 999 409
Zgłoś wpis
1 Post

(Zosiasamosia11)
Wiking
Czy mąż może zrezygnować ze swojego urlopu " fedrekvote" na rzecz matki?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Onaonaona27)
Wiking
Dzień dobry. Partner od kilku lat pracuje w Norwegii z krótkimi przerwami. W lipcu 2019 r rodzi nam się dziecko. Ja pracuje w Polsce na pełny etat A dodatkowo na pół etatu w drugiej pracy. Czy coś mu się należy w Norwegii z tytułu urodzenia dziecka? Jak można to wszystko załatwić? Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok