Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Cięcia sykepenger i szkolenia: Norwegia szuka sposobu na redukcje zwolnień lekarskich - Norwegia

Czytali temat:
Radoslaw O iksiński igrek Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski K F Natali B Dominika W boj fra oszlo Josef Satan sobek22 Łukasz Ch Szkolenia Zeglarskie (581 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Ten pomysł z pracą kiedy się jest na zasiłku to chyba u nas Polaków podpatrzyli Szkoda ze musza się do tego uciekać. Ucierpią na tym ludzie naprawdę chorzy. Do mojego lekarza rodzinnego musiał bym przyjść z głowa pod pachą by mi dał zwolnienie, gdyby wszyscy lekarze tacy byli to nie było by problemu. Kiedyś każdego z nas może choroba spotkać...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 23  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
jura gładysz
(jurijgagarin)
Wiking
No to jak będziesz miał wypadek w pracy zawał serca lub połamia cię korzonki to jeszcze i kase ci zabiorą żebyś nie miał na życie i leczenie . Co za finezyjne rozwiązanie problemów . Ale chyba dowiozą ludzi z połamanymi nogami na kurs do NAV no bo człowieczyna ma jeszcze zdrowe ręce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 39  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Monikka1
(Monikka1)
Wiking
Muszą na kimś zaoszczędzić żeby dać tym, co siedzą na socjalu całe życie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 31  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Ja kiedys cos czytalem po hiszpansku w ichniej gazecie (a jezyka owego nie znam zbyt dobrze) o wydarzeniach w Barcelonie. Wedug mnie miala byc wojna.....ale sie okazalo, zem zle przeczytal.

Jestem za zmianami w systemie zasilkow chorobowych. Ludzie lubia chorowac (nie mowie o chorobach powaznych). Im bardziej jestes "chory" tym mniej ochoty masz do pracy.
Badania wskazuja, ze najszybciej zdrowieje sie (o zgrozo) bedac w aktywnosci zawodowej.
Sa oczywiscie kategorie chorob, ktore sa wyjatkami, ale wiekszosc chorob nie wymaga zwolnienia wielotygodniowego, aby dojsc do zdrowia.
Szybka diagnoza, leczenie wraz z odpowiednia
Na koniec - doprawdy wiem co mowie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -13  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Malaguti B
(Malaguti)
Wiking
Jezeli doktor wystawi mi sykemelding to mam wyjebane, jestem chory i place na ubezpieczenie wiec chce miec placone 100% od pierwszego dnia! Egenmelding powinni zmienic - placone od 2 dnia - zajebisty pomysl!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Stash Qu
(stashqo)
Wiking
Piszę to z perspektywy człowieka, który pauzował w zeszłym roku przez kilka miesięcy z powodu połamania nóg. Jeśli znowu się połamię i dostanę 80% pensji to w jaki niby sposób sprawi to, że szybciej mi się te nogi zaleczą? Moim zdaniem to 80% uderzy przede wszystkim w ludzi w trudnej sytuacji finansowej, nie wyleczeni do końca, bez odpowiedniej rehabilitacji, wrócą zbyt wcześnie do pracy i pogorszą swój stan zdrowia. W efekcie zaoszczędzone na zwolnieniach pieniądze będą wypłacane 40-letnim rencistom. Oczywiście nie neguję tego, że ogrom ludzi oszukuje, ale musi być lepsza metoda na ograniczenie tego procederu niż uderzanie w osoby naprawdę chore. Na pewno zaś wypadki w pracy powinny być dalej płacone 100%.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok