Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Zapisałeś dziecko do norweskiej szkoły? O tych zwyczajach musisz wiedzieć - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Zapisałeś dziecko do norweskiej szkoły? O tych zwyczajach musisz wiedzieć
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(wojciechlos)
Wiking
Oj szkoda, szkoda. Taka fajna strona a tylu idiotów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
jura gładysz
(jurijgagarin)
Wiking
Z życia wiem to i owo ale prosze zabrać młodemu norwegowi elektonike i dać mu proste zadania matematyczne jak odejmowanie mnorzenie i dzielenie pisemne . nawed nie wiedzą jak się do tego zabrać
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...tak to juz jest ze do glupich norkow
...przyjezdzaja jeszcze glupsi zeby u nich robic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
jurijgagarin napisał:
Z życia wiem to i owo ale prosze zabrać młodemu norwegowi elektonike i dać mu proste zadania matematyczne jak odejmowanie mnorzenie i dzielenie pisemne . nawed nie wiedzą jak się do tego zabrać

Jak już komentować, to lepiej być dobrym i z matmy i z polskiego...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 25  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
kamil75 napisał:
oczywisci to ma plusy i minusy ale moze ktos mi powiedziec dla czego przecietny ( czyli prawie kazdy ) NOR jest glupi
wypowiadam sie o takich 30-50 lat bo takich znam ale jestem pewnien ze mlodsi to dopiero sa glaby.


Czytajac twoje blyskotliwe wypowiedzi musze stwierdzic, ze ty jestes poza kazda skala.
I nie mam na mysli skali "sztormowej".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Streebog
(Streebog)
Wiking
Kazać Norwegowi mnożyć na kartce, to tak, jakby kazać Polakowi policzyć coś na suwaku logarytmicznym
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Streebog napisał:
Kazać Norwegowi mnożyć na kartce, to tak, jakby kazać Polakowi policzyć coś na suwaku logarytmicznym

Kazdy Polak jest geniuszem, a co drugi ma zapewniona nagrode Nobla w dowolnej dziedzinie.


Pedagogiem nie jestem, ale na moj chlopski rozum lepsze dla dzieci jest spedzenie czasu i nauka w szkole dla dzieci przyjaznej, niz zostanie "geniuszem" za wszelka cene.
Nauka powinna byc w szkole, a w domu tylko utrwalenie materialu.
Tak jest w szkole tutejszej.
Dzieci lubia do szkoly chodzic, nie boli ich brzuch przed zajeciami. Sprawdziany nie sa egzekucja. Dzieci ucza sie pracy grupowej i korzysci z niej wyplywajace.

W Polsce, coz.....co drugi uczen to znerwicowany "geniusz". Poukonczeniu szkoly idzie do pracy w Biedronce i tam przy pracy na kasie moze rozwazac zagadnienia matematyki teoretycznej.

Ach, w Polsce to wszystko jest najlepsze.
Dziwne, ze zadne panstwo nie przenioslo na swoj grunt polskich, doskonalych rozwiazan w kazdej dziedzinie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 18  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów

(mmalina)
Wiking
jurijgagarin napisał:
Z życia wiem to i owo ale prosze zabrać młodemu norwegowi elektonike i dać mu proste zadania matematyczne jak odejmowanie mnorzenie i dzielenie pisemne . nawed nie wiedzą jak się do tego zabrać

Zazwyczaj krytykuja ci co sami maja kompleksy ...... mnoŻyć naweT nie potrafisz napisac, ale krytykowac innych to pierwszy. Zastanawiam sie czy gdyby tobie zrobic dyktando na poziomie 5 klasy to czy dal bys rade poprawnie je napisac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 19  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
Wiadomo wszem i wobec, ze zawodowki w RP staly na nieosiagalnym poziomie dla Norwegow. Armia wszechstronnie wyksztalconych intelktualistow zanjacych sie na wszystkim zalewa Europe. Charakteryzuja sie nienagannym jezykiem polskim bazujacych na trzech rzeczownikach: k..a, c..j, p...lenie i pochodzacych od nich czasownikach i przymiotnikach. To takie nowoczesne polskie Esperanto.
Dzieci tych specow maja przewaznie tradycyjne polskie imiona, takie jak Andzelika, Dzesika i Brajan, a ostatnio slyszalem w okolicach polskiego Bradleja. Inwencja jezykowa nie zna granic. W Norwegii pociechy tych orlow musza sie meczyc az 10 lat, zeby trafic do wymazonej nauki zawodu. Jeszcze trzeba przychodzic do szkoly, rozmawiac z nauczycielem w jakims smiesznym jezyku. Jeszcze nie wiadomo dlaczego, jak nie przyjdzie sie na spotkanie z nauczycielem to ten Barnewern moze odwiedzic . nie wiadomo dlaczego? Pewno poluja na wybitne dzieci polskich orlow.
Trzeba szybko wyjechac i juz zapisywac dzieci na Yale i Harvard.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 19  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok