Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

„To żadna kraina mlekiem i miodem płynąca". Polacy nadal wierzą w mit o norweskim eldorado - Norwegia

1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Realia są takie jak i w innych krajach chcesz zarobić musisz być fachowcem, szybko załapać język w stopniu byle komunikatywnym. Budowlanaka idzie pełną parą a i firmy dają zarobić. Korona zawsze miała wahania kursu a i zawsze się opłacało. Wszyscy chwała jak to w PL dobrze tylko w PL by zarobić robisz 12 h i więcej a tu tylko 7.5 h ceny drożeją najszybciej w Europie, prąd drogi, paliwo drogie w stosunków do zarobków. I tak można wymieniać. Ludzie wyjeżdżali i będą dalej doputy dopóki praca nie pozwoli ci na życie a nie tylko przeżycie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 38  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
jura gładysz
(jurijgagarin)
Wiking
Mieszkam w Norwegi ponad 13 lat i co stwierdzam jak przyjechałem tutaj to zarabiałem 115 koron na godzine nieznając wogule języka i byłem w stanie sporo odłorzyć a na dzień dzisiejszy 225 koron na godzine i niewiele zostaje na odłorzenie koszty utrzymania są naprawde teraz bardzo wysokie rozwarzam wyjazd z Norwegi bo czy warto siedzieć na emigracji tylko po to żeby tutaj być .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 52  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
Jura Gladysz - po polsku to tez sobie nienajlepiej radzisz, moze wiec zostan w Norge - mniejszy wstyd.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -16  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
2019-2022 to bedzie najlepszy okres dla pracy w Norwegii, kiedy ropa bedzie po 300 USD.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Slawomir Rodzoch
(sr1960)
Wiking
Mój syn w Norwegii jest 6 lat. I niech zostanie jak najdłużej. Przy obecnej technice, widzimy się codziennie a odwiedzamy raz w miesiącu. Mimo spadku kursu korony (w porównaniu do Polski) żyje jak dziedzic. Porównajcie co możecie kupić za dniówkę czy tygodniówkę a nawet miesięczną pensję w Jorge a co za tą samą robotę w Polsce. Ja po 38 latach pracy zarabiam najniższą krajową (1700). Ps. Za godzinę pracy kupię 1.5 L benzyny. Wy , gdy jest najdroższa kupicie co najmniej 10-15.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 28  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Fajnie przeczytać swoje słowa w artykule W Warszawie fachowiec zarobi około 6000 w firmie, nie jest to duża suma jak na wawę, ale dla kobiet jest dużo pracy wiec budżet będzie większy no i 500 plus... Jesli ktoś ma bardziej prestiżowy zawód i jest na niego popyt to może zarabiać kilkadziesiąt tysięcy. Co do Norwegi to Odradzam stanowczo sprowadzania tu rodziny, chociażby dla dobra dzieci. Samo mieszkanie dla rodziny to przynajmniej 13000, do tego telefony, prąd, jakiś kredyt na samochód, internet, przedszkole i już przekroczyliśmy 20000. Dwadzieścia kilka tysięcy netto to przeciętne wynagrodzenie polskich fachowców za podstawowe godziny. Oczywiście można pomyśleć ze żona pójdzie do pracy, ale tu pracy dla kobiet, szczególnie bez języka jest bardzo mało. Nawet młodzi ludzie, którzy kończą szkole musza często bujać się po vikaruatach by załapać się choćby na pół etatu. Oczywiście pracy w budownictwie jest dużo, Norwegia w końcu kończy ze swoją prowincjonalna architektura. Ale co to oznacza dla zwykłego człowieka? W Moskwie ludzie ze slamsów podziwiają dużo piękniejsze i większe budynki... Ja Norwegi życzę jak najlepiej i mam nadzieje na lepsze czasy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 30  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Wiking
450za Kilowatogodzine(kWh)??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Tomasz Lenartowicz
(Nieobecny)
Wiking
Ta "ankieta" dziwna ma treść ..Tylko kasa. Przeliczenie NOK w jedną i drugą stronę. Oczywiście że to ważne. Ale czy życie tylko z tego się składa? A co z rodzina w PL? Ze znajomymi? Z ewentualnym niedouctwem i wyalienowaniem dzieci w norweskiej szkole? Emigracja zawsze miała conajmniej dwa powody: konieczność ekonomiczna lub polityczne prześladowanie. Który z tych powodow dotyczy współczesnych polskich emigrantów?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok