Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Jeżdżą jak żółwie i nie migają: co mają za uszami norwescy kierowcy - Norwegia

Czytali temat:
Rafal_ R6 Pawel Stateczny mart enty Ewa Adam boj fra oszlo Josef Satan Slaw xxx ja ja sweet man Łukasz Ch krakusik famila (525 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Jeżdżą jak żółwie i nie migają: co mają za uszami norwescy kierowcy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(freewoman)
Stały Bywalec
Otępienie i brak skupienia na drodze.. trafnie nazwane! Nie daj boze.. kiedy Norweg znajdzie sie na drodze na Polskiej "krajòwce" ich jazda jest ponownie otępiala , gdzie osiągaja "swoja prędkosc" do 70 km/h gdzie przyhamowują caly szybki ruch samochodòw na drodze krajowej, nie radze jechac ze takim kierowcą.. tylko sie mozna wk****ć!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Marian Paździoch
(MarianPazdzioch)
Wiking
Polska 38mln, Norwegia 5mln. Czyli Polaków jest prawie 8krotnie więcej niż Norwegów. Czyli te 107 śmiertelnych wypadków trzeba pomnożyć razy 8 mamy wtedy 856.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 30  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Maestro X
(Maestroo)
Wiking
Statystyki śmiertelnych wypadków powinny uwzględniać ilośc mieszkańców na km dróg w danym kraju. W Norge jest małe zagęszczenie samochodu na km drogi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Eldur Sevarsson
(Eldur Sevarsson)
Wiking
Wielka Brytania ma ponad 65mln mieszkańców a w rankingu uplasowała się zaraz za Norwegia?
Co tez zagęszczenie na drogach mniejsze i odsetek słabszy? Czy co tam jeszcze wymyślicie aby tylko udowodnić jak to w Polsce jeździ się bezpiecznie....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
J M
(y36)
Wiking
Tutaj jedza tragicznie bo kiepscy nauczyciele szkola kolejne pokolenie kiepskich kierowcow do tego Norwedzy nie jezdza samochodami za granica przez co maja swoje wioskowe polnocne nawyki i je powielaja a nie znaja zasad panujacych ogolnie na drogach w Europie. A z ich cudownych zachowan to wymuszanie pierwszenstwa podczas wlaczania sie do ruchu bo przeciez przepisy sa nie wazne 2 uprzejmy norweg mnie wposci, nie wlaczanie kierunkowskazow podczas zmiany pasa ruchu opuszczasnia ronda itd, nie rozpedzanie sie na pasach do wlaczania do ruchu tylko stanie i tamowanie ruchu, powolna jazda na autostradzie i wiele innych irytujacych rzeczy. Jedynie co ich ratuje to to ze wolno jezdza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 19  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Juz starozytni polacy byli mistrzami kierownicy. To wysysa sie z mlekiem matki.
Zasada "smialo, zmiescisz sie", "szybciej, nie mam czasu" sa regulami, jakie polak przenosi na grunt innych krajow. Nie wazne sa warunki drogowe, nie wazny jest stan umiejetnosci, nie wazny jest stan samochodu. Polak potrafi. Zawsze i wszedzie!

Warto pamietac, ze Polsce sa:
1. najlepsze szkoly jazdy
2. najlepsi nauczyciele jazdy
3. najlepsi uczniowie

to wszystko rezultuje w najlepszych kierowcach swiata.
NB! Rowniez wspaniali sa kierowcy krajow arabskich...no ale to ujma dla polaka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Eldur Sevarsson
(Eldur Sevarsson)
Wiking
Pamiętam sytuacje z przed paru lat. Jechałem ze Stavanger do Bergen w okresie zimowym, kiepska pogoda, sypał śnieg i na drodze był kisiel. Jazda na gęsiego i powoli. Na pierwszym promie usłyszałem rozmowę trzech naszych rodaków na temat jak to wszyscy jada do du... i jak to oni tracą przez to czas i jacy to wszyscy są do bani... Zjechaliśmy z promu i droga nadal kiepska. Wszyscy jada powoli ale do przodu. Po około 50 km ruch jeszcze bardziej zwolnił. Pomyślałem ze warunki się pogarszają, ale po kilku minutach okazało się ze Ci wspaniali Panowie co tak narzekali na jazdę innych postanowili na łuku w lewo wyprzedzać co zakończyło się dla nich dachowaniem w rowie. Cale szczęście chyba nic im się nie stało bo cala trojka stała na swoich nogach obok rozbitego auta.
No ale przecież oni byli tak dobrze wyszkolonymi kierowcami tylko złośliwa norweska pogoda im zaszkodziła i wszyscy którzy jechali powoli.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
mlodyyaro napisał:
Tutaj jedza tragicznie bo kiepscy nauczyciele szkola kolejne pokolenie kiepskich kierowcow do tego Norwedzy nie jezdza samochodami za granica przez co maja swoje wioskowe polnocne nawyki i je powielaja a nie znaja zasad panujacych ogolnie na drogach w Europie. A z ich cudownych zachowan to wymuszanie pierwszenstwa podczas wlaczania sie do ruchu bo przeciez przepisy sa nie wazne 2 uprzejmy norweg mnie wposci, nie wlaczanie kierunkowskazow podczas zmiany pasa ruchu opuszczasnia ronda itd, nie rozpedzanie sie na pasach do wlaczania do ruchu tylko stanie i tamowanie ruchu, powolna jazda na autostradzie i wiele innych irytujacych rzeczy. Jedynie co ich ratuje to to ze wolno jezdza.

a w polsce wyprzedzaja na pasach oraz ciagle trabia i gina ludzie w wypadkach...tu sie jezdzi spokojnie, bez szalenstw, nie podapba sie to w tyl zwrot i won !!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok