Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Świadczenia dla rodziców: sprawdź, co ci przysługuje - Norwegia

Czytali temat:
halina manka ja ja Łukasz Ch magda401 (634 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Świadczenia dla rodziców: sprawdź, co ci przysługuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(artur szczubkowski)
Wiking
niebawem urodzi mi się syn w polsce..czy mam jakieś prawa do otrzymania czegokolwiek??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Jeżeli wypracował Pan prawo do zasiłku ojcowskiego w Norwegii, to będzie Pan mógł przejść na płatny urlop rodzicielski od 7 tygodnia życia dziecka. W zależności od tego czy będzie chciał Pan pobierać stawkę 80% czy 100% swojego średniego dochodu, będzie Pan mógł pobierać to świadczenie przez 50 lub 40 tygodni. Proszę pamiętać, że przejść na urlop ojcowski można w momencie gdy matka dziecka wraca do pracy na co najmniej 3/4 etatu. Ponadto jeżeli jest to Pana pierwsze dziecko, to będzie Pan mógł wnioskować o zasiłek rodzinny w Norwegii pod warunkiem, że jest Pan zatrudniony i opłaca składki społeczne w Norwegii. Jeżeli jest to drugie lub kolejne dziecko, a matka dziecka nie pracuje w Polsce, to także będzie Pan mógł wnioskować o zasiłek rodzinny w Norwegii.
Zgłoś wpis
4 Posty
KAM KRZ
(Krzeszo)
Wiking
A jak to się ma to obowiązkowych 14 tygodni urlopu macierzyńskiego matki w Polsce, do których obliguje ZUS? Czy ojciec może pobierać zasiłek rodzicielski przez 50 tyg, zaczynając od 15 tygodnia? Czy matka może zrezygnować z polskiego zasiłku i zacząć pracę od 7 tyg, tak żeby ojciec mógł pobierać zasiłek norweski?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok