Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Historycznie mało kobiet zdecydowało się przerwać ciążę. Powodem „rewolucja antykoncepcyjna” - Norwegia

Czytali temat:
Jagoda Gruchacz Arno As Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski Marek Maronzo Piotr Pańczak xxx yyy boj fra oszlo Josef Satan Łukasz Ch Julia010 (815 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Szeroka dostepnosc do srodkow antykoncepcyjnych (minipille i kondomy) w szkolach, dostepnosc tabletek "dzien po", rzetelna edukacja seksualna i swiadomosc seksualna prowadzi wlasnie do tego, iz nie trzeba o aborcji dyskutowac.
W Norwegii nikt nie moralizuje, nie grozi palcem i nie straszy bajecznym pieklem. Tutaj dziala sie skutecznie, aby kazdy mogl decydowac o swojej seksualnosci i evt. ciazy.
W Polsce podobniez nastolatki nie maja sexu, bo to nie po bozemu. Dorosle kobiety musza czekac na slub, aby sie "oddac mezowi po bozemu".
Kobiety w Polsce, biedaczki, musza sie modlic o to, aby nie zachodzic w ciaze...a to doprawdy malo skuteczna metoda antykoncepcyjna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -71  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
Z wyjątkiem snusa w Polsce jest większy wybór wszystkiego niż w Norwegii, dotyczy to zapewne leków antykoncepcyjnych. Są też znacznie (również relatywnie) tańsze.
Nikt też nie bierze na poważnie nawolywania kogokolwiek do niestosowania ich, lub wstrzymania się od seksu przedmalzenskiego. To takie idee wyrażane bez przekonania przez najbardziej konserwatywnych. Poważne dyskusje są na temat przerywania ciąży, w tym też stosowania tabletek wczesnoporonnych. Moim zdaniem słusznie, gdyż aborcja dotyczy istot żywych, żywych ludzi. Nie chciałbym żyć w państwie, gdzie ludzi traktuje się jak przedmioty. Nieprawda jest ze w Norwegii o aborcji się nie dyskutuje. Przykładem niech będzie sprawa naszej lekarki i nieodmiennie stanowisko KrF. W razie potrzeby mogę wygooglowac dużo więcej przykładów. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 57  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(freewoman)
Stały Bywalec
napisał:
Szeroka dostepnosc do srodkow antykoncepcyjnych (minipille i kondomy) w szkolach, dostepnosc tabletek "dzien po", rzetelna edukacja seksualna i swiadomosc seksualna prowadzi wlasnie do tego, iz nie trzeba o aborcji dyskutowac.
W Norwegii nikt nie moralizuje, nie grozi palcem i nie straszy bajecznym pieklem. Tutaj dziala sie skutecznie, aby kazdy mogl decydowac o swojej seksualnosci i evt. ciazy.
W Polsce podobniez nastolatki nie maja sexu, bo to nie po bozemu. Dorosle kobiety musza czekac na slub, aby sie "oddac mezowi po bozemu".
Kobiety w Polsce, biedaczki, musza sie modlic o to, aby nie zachodzic w ciaze...a to doprawdy malo skuteczna metoda antykoncepcyjna.


Skąd ty znowu swoje chore teorie wysysasz...??? Gdzie taki sądaż poròwnawnczy czytales o nastolatkach lub kobietach uprawiających sex w obu krajach..? Kazdy uprawia sex tak jak chce.. ,to kazdego wolny wybòr uprawiania sexu jak i zabezpieczen dot. przed niechcianą ciążą. Nastolatki na imprezach lub po wyjsciu z clubòw uprawiają sex gdzie popadnie.. pijane , a ich ubiòr od wymiocin ozdobiony.. jak sie po pijaku zabezpieczaja tego nie wiem, podejrzewam , ze norwezki same nie wiedza z kim po imprezie danej nocy sex uprawiają i kto bedzie ojcem jej dziecka.. bo pewnie po pijaku moze byc ojcòw wiecej niz jeden....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 72  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
karsk napisał:
Z wyjątkiem snusa w Polsce jest większy wybór wszystkiego niż w Norwegii, dotyczy to zapewne leków antykoncepcyjnych. Są też znacznie (również relatywnie) tańsze.
Nikt też nie bierze na poważnie nawolywania kogokolwiek do niestosowania ich, lub wstrzymania się od seksu przedmalzenskiego. To takie idee wyrażane bez przekonania przez najbardziej konserwatywnych. Poważne dyskusje są na temat przerywania ciąży, w tym też stosowania tabletek wczesnoporonnych. Moim zdaniem słusznie, gdyż aborcja dotyczy istot żywych, żywych ludzi. Nie chciałbym żyć w państwie, gdzie ludzi traktuje się jak przedmioty. Nieprawda jest ze w Norwegii o aborcji się nie dyskutuje. Przykładem niech będzie sprawa naszej lekarki i nieodmiennie stanowisko KrF. W razie potrzeby mogę wygooglowac dużo więcej przykładów. Pozdrawiam.



O prawie aborcyjnym sie nie dyskutuje. Obowiazujace prawo nie bedzie zmieniane, a ono daje kobietom prawo wyboru. I o to wlasnie chodzi.
Chrzescijanie swoje sumienie praktykowac moga sobie dowolnie, ale nie mozna og narzucac innym.
Ja jako Satan nie mam ochoty, aby narzucano mi inny swiatopoglad. Mam swoj wlasny...i dobrze sie z niem czuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -63  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
277 Postów
Satan napisał:

O prawie aborcyjnym sie nie dyskutuje. Obowiazujace prawo nie bedzie zmieniane, a ono daje kobietom prawo wyboru. I o to wlasnie chodzi.
Chrzescijanie swoje sumienie praktykowac moga sobie dowolnie, ale nie mozna og narzucac innym.
Ja jako Satan nie mam ochoty, aby narzucano mi inny swiatopoglad. Mam swoj wlasny...i dobrze sie z niem czuje.

Na szczescie nadal obowiazuje : "apage satanas ! " rowniez w Norwegii : )))
Wkrotce Wielkanoc : )))
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 23  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty

()
Wiking
Arno napisał:
Antykoncepcja i aborcja powinny byc zakazane w calym swiecie Jak katolicy wogole moga dyskutowac na te tematy a te dziewuchy to widac jakie brzydkie I od tej brzydoty takie niedobre sa
Jak na razie masz 3 typowo katolickie kraje Polska,Wegry czy Malta,a to nie caly swiat,nie jestes kobieta i to nie ty tak specjalnie napisalem z malej litery ynteligencie powiatowy bedziesz potem wychowywal rozne zdefraudowane potomstwo,w kazdej sekundzie na swiecie ginie 400 000 zygot,komorek z ktorych mogloby powstac zycie,tak jak ty maly czlowieczku chodzisz z roznymi chorobami do lekarza,tak i kobiety powinny miec prawo do decydowania o swoim zyciu,nie podoba ci sie system norweski to wracaj do kaczystanu,tam polska padla na kolana,i sama sie unicestwia na wlasne zawolanie.Panstwo ma instytucje by doic z takich glabow jak ty pieniadze,by dawac swoim aparatczykom na kolejne podwyzki..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -48  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mirek.
(Mirek.)
Wiking
Gdyby chodziło o pieski to pół Europy by powiedziało Stop aborcji a że chodzi tylko o ludzi........
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok