Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Sprawa polskiej lekarki trafiła do Sądu Najwyższego. Pracodawca się odwołał - Norwegia

Czytali temat:
Piotr G Wojtek C Paweł Miczołek Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski tomasz xxx boj fra oszlo ja ja Łukasz Ch Gary Baczewski (1230 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Sprawa polskiej lekarki trafiła do Sądu Najwyższego. Pracodawca się odwołał
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Mam nadzieje, ze po wyroku SN ta osobe usuna z pracy.
Sumienie praktykowac niech sobie bedzie w domu i kosciele, a nie w publicznym osrodku zdrowia.
Lekarka ta ma duze pole popisu w Polsce, gdzie praktykowanie medycyny jest zgodne z jej strandadami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -16  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Ginekolog)
Wiking
''Naszym obowiązkiem jest ratowanie życia zgodnie z najlepszą wiedzą medyczną, ale nie zadając nieuzasadnionych cierpień, które nie zmienią losu nieuleczalnie chorego pacjenta'' i ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 40  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(jack22)
Wiking
Jak ją boli sumienie to na zakonnice niech idzie tam ma pole do popisu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -12  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Ostatnisłowianin
(Ostatnisłowianin)
Wiking
Jak mam być szczery to nawet demotywatorów bym ci nie pozwolił zbudować …
…nie zastanawiając się nad Wartością Działania tylko wynikiem, który dla większości z Was i tak zapisuje się do ‘’3ego miejsca po przecinku’’ to jak Ty możesz komentować zachowanie człowieka ,,który przysięgał i poświęcił (bezinteresownie)służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu. Decyzja tej Pani nie miała wpływu lub nie zagrażała życiu pacjenta (tamta Pani mogła spokojnie poczekać…) Nikt tu nic nie zaniedbał bo na pewno chwilę później zrobił to ktoś inny komu było to bez różnicy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 20  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
277 Postów
A ja zycze Pani Jachimowicz wygranej. Kazdy ma prawo kierowac sie sumieniem.
Pozdrawiam serdecznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 43  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
michał polak
(pooll)
Wiking
Krzysztof - Skoro jej jakieś przekonania przeszkadzają w wykonywaniu pracy lekarza to niech zmieni zawód ! Gdy wybieram się do lekarza to oczekuję od niego pomocy i ma za to płacone a ja mam głęboko w d - - ie jej przekonania !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Lemurek
(Lemurek)
Wiking
To tak jak byś przyszedł któregoś dnia do pracy na budowę nie ukrywając nigdy swojego''lęku wysokości'' pracodawca by Ci kazał wejsć na drabine bo jak nie to Cię zwolni..pracujesz pewny czas on o tym doskonale wie .Wymurowałeś dla niego setki km murów więc masz stracić pracę? Przecież Ty i tak tam nie wejdziesz .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -31  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Lemurek
(Lemurek)
Wiking
''W styczniu 2015 roku w Norwegii całkowicie zniesiono klauzulę sumienia w medycynie rodzinnej. Od tego czasu zaczęto tam łamać sumienia lekarzy, bowiem mieli oni prawny obowiązek kierowania pacjentek na''...
...Pracodawca, będąc pod presją wysokich urzędników państwowych, nie bacząc na wcześniejsze ustalenia zawarte z dr Jachimowicz, za jej odmowę brania udziału w akcie dziciobójstwa, zwolnił ją z pracy. Podobnie jak dzielna polska lekarka, swoich chrześcijańskich sumień nie pozwoliło złamać jeszcze trzech norweskich lekarzy rodzinnych, którzy również musieli pożegnać się z pracą.
Pani doktor postanowiła, że nie może tej sprawy tak zostawić i będzie walczyć o wolność sumienia dla swoich przyjaciół – norweskich lekarzy. Dlatego wytoczyła proces norweskiemu państwu, za deptanie klauzuli sumienia. W pozwie żąda honorowania przez władze państwowe wolności sumienia.''
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok