Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Matsentralen w Bodø: w tym sklepie zakupy nic nie kosztują - Norwegia

Czytali temat:
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski Jan Maryjan Zbigniew Karpinski boj fra oszlo ja ja Łukasz Ch master1 Kyla Kristin Kaaaaa Plinaaa Aa (581 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Matsentralen w Bodø: w tym sklepie zakupy nic nie kosztują
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Eldur Sevarsson
(Eldur Sevarsson)
Wiking
Obawiam się ze najliczniejsza grupa klientów są Ci którzy tej pomocy nie potrzebują....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -37  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(freewoman)
Stały Bywalec
Miły gest takiej akcji charytatywnej,lecz obawiam sie,iz z roku na rok.. potrzebujących bedzie przybywac,nie maleć...,a przeciez Norwegia to kraina miodem i mlekiem płynąca... jednak biede widac gołym okiem..,no còz.. "gorzka" bedzie ta przyszłość...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 45  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...swietna inicjatywa
...oby takich więcej
...w obozach dla uchodżcow na Bliskim Wschodzie
...wprowadzono idenyfikacje biometryczna
...i w ten sposób pobieraja żywnośc w sklepie
...tutaj powinni wprowadzić przynajmniej identyfikacje Pesel
...zeby wyeliminowac jednostki pracujące,posiadajace dochod
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -45  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Tomasz Lenartowicz
(Nieobecny)
Wiking
Napewno ciekawe. Bywają oferty bardziej zaawansowane. W woj. Dolnośląskim w ośrodkach Brata Alberta można codziennie dostać ciepły posiłek za darmo. Produkty żywnościowe do przygotowania tych posiłków dostarczają sami właściciele sklepów. Hi-tech.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
"To jedna z najlepszych rzeczy, jakie zrobiliśmy. Moje serce się raduje, że mogę być tego częścią. Nikt z osób, które tu pracują, nie lubi wyrzucać jedzenia – powiedziała jedna z pracownic sieci sklepów Coop Mega."
Piekne slowa : )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
freewoman napisał:
Miły gest takiej akcji charytatywnej,lecz obawiam sie,iz z roku na rok.. potrzebujących bedzie przybywac,nie maleć...,a przeciez Norwegia to kraina miodem i mlekiem płynąca... jednak biede widac gołym okiem..,no còz.. "gorzka" bedzie ta przyszłość...

A możesz mi ukazać tą biedę którą dostrzegasz swoim sposzczegawczym wzrokiem (oprócz żebrzących Rumunów i narkomanów ) bo ja przez 10 lat jakoś jej nie zaobserwowałem , wręcz przepych i rozrzutność Norwegów jest aż rażąca. Pokaż mi emerytów sprzedających jakieś śmieszne wiązanki przed marketami by mieć na święta , pokaż mi kolejki biednych rodzin w pomocy społecznej , ludzi chcących zapchać twój wózek sklepowy by wydobyć z niego 2 pln . Obawiasz się o obcy kraj który jest ci obojętny a zapomniałaś o najważniejszym o Swojej ojczyźnie i to jest największy ból rodaków .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 63  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(freewoman)
Stały Bywalec
slawekg83 napisał:
freewoman napisał:
Miły gest takiej akcji charytatywnej,lecz obawiam sie,iz z roku na rok.. potrzebujących bedzie przybywac,nie maleć...,a przeciez Norwegia to kraina miodem i mlekiem płynąca... jednak biede widac gołym okiem..,no còz.. \"gorzka\" bedzie ta przyszłość...
A możesz mi ukazać tą biedę którą dostrzegasz swoim sposzczegawczym wzrokiem (oprócz żebrzących Rumunów i narkomanów ) bo ja przez 10 lat jakoś jej nie zaobserwowałem , wręcz przepych i rozrzutność Norwegów jest aż rażąca. Pokaż mi emerytów sprzedających jakieś śmieszne wiązanki przed marketami by mieć na święta , pokaż mi kolejki biednych rodzin w pomocy społecznej , ludzi chcących zapchać twój wózek sklepowy by wydobyć z niego 2 pln . Obawiasz się o obcy kraj który jest ci obojętny a zapomniałaś o najważniejszym o Swojej ojczyźnie i to jest największy ból rodaków .


Tekst czytaj ze zrozumieniem.. z tego co wiadomo, to sklepy gdzie mozna zrobic zakupy "za darmo" istnieją w Norwegi dla kazdego spoleczenstwa,lecz powrarzam one są w Norwegi nie w innym kraju,wiec Ty rowniez pewnie bedziesz mogl w przyszlosci sie zaopatrzec w takim sklepie bo nikt nie wie co go jeszcze w przyszlosci czeka..
Powodzenia..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
Moja "droga" Best Woman moje rozumowanie jest bardzo dobre , cieszy mnie że powstało coś takiego właśnie tu gdzie z roku na rok przybywa potrzebujących ale nie Norweskiego pochodzenia . Troszkę krajów zwiedziłem i ta inicjatywa jest niczym nowym tylko przybrała inny rodzaj . Jak i w Niemczech tak i w Anglii , Irlandii czy Finlandi potrzebujący mogli odbierać artykuły sponsorowane lub z kończącą się datą za darmo w punktach do tego stworzonych . Czy ja będę musiał z niej skorzystać oby nie ale nigdy nie wiadomo , bywały dni że byłem bez grosza ale takie jest życie . Jak się sytuacja zepsuje ( rynek pracy upadnie ) to poprostu opuszczę ten kraj . Co mnie tylko frustruje to ludzie którzy tu są tylko na chwilę mają OBAWY o ten kraj bo mi po 10 latach "zwisa" . Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Oby wiecej takich inicjatyw. Wielu ludzi, bez wzgledu na przyczyne, potrzebuje pomocnej reki oraz taniego lub darmowego jedzenia.
Nigdy nie wiadomo, moze ja czy ty tez bedziemy kiedys w potrzebie.

Wiele osob nie wie co robic z czasem wolym. Wolontariat jest jedna z alterantyw, jak masz nadmiar wolnego czasu i chcesz pomoc innym.
Wiele organizacji pomaga osobom uzaleznionym, bezdomnym i biednym.
Wslij sms GLEDE til 2490 i daj dwa obiady (kr. 80) dla potrzebujacych.

Badz dobrym wspolczlowiekiem, nie dziel ludzi na "swoich" i innych. Wspomoz potrzebujacych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok